Rafał Trzaskowski prezydentem Warszawy. W Krakowie i Gdańsku będzie druga tura

Rafał Trzaskowski/ fot. twitter
5

Rafał Trzaskowski pokonał Patryka Jakiego w Warszawie już w pierwszej turze wyborów stosunkiem głosów 54,1 proc. do 30,9 proc. – wynika z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu. W pierwszej turze wygrali też: Hanna Zdanowska w Łodzi, Jacek Jaśkowiak w Poznaniu, Marcin Krupa w Katowicach, Krzysztof Żuk w Lublinie, Tadeusz Truskolaski w Białymstoku i Jacek Sutryk we Wrocławiu.

Dotychczasowa prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, popierana przez Koalicję Obywatelską oraz m.in. lokalne struktury SLD, PSL i KOD uzyskała 70,1 proc. – podał Ipsos. Zdanowska kandydowała pomimo prawomocnego wyroku skazującego za poświadczenie nieprawdy w dokumentach, dzięki którym jej partner Włodzimierz G. w 2008 r. otrzymał 200 tys. zł kredytu na zakup mieszkania od swej partnerki. Doniesienie w tej sprawie złożyła w styczniu 2016 r. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

W Poznaniu dotychczasowy prezydent Jacek Jaśkowiak, popierany przez Koalicję Obywatelską, uzyskał 56,6 proc. głosów. W Katowicach urzędujący od 2014 r. prezydent Marcin Krupa, popierany m.in. przez PiS i SLD, uzyskał 51,1 proc. głosów. Urzędujący prezydent Lublina Krzysztof Żuk, popierany m.in. przez Koalicję Obywatelską, uzyskał poparcie 59,7 proc. wyborców. W pierwszej turze wybory rozstrzygnięte zostały też we Wrocławiu, gdzie kandydat Koalicji Obywatelskiej Jacek Sutryk uzyskał poparcie 50,1 proc. W Białymstoku Tadeusz Truskolaski (Koalicja Obywatelska) wygrał z wynikiem 51,6 proc.

Do drugiej tury dojdzie w Krakowie i Gdańsku. Urzędujący prezydent Krakowa Jacek Majchrowski (43,7 proc. głosów) zmierzy się z Małgorzatą Wassermann (33,6 proc.). Dotychczasowy prezydent Gdańska Paweł Adamowicz (36,7 proc.) będzie konkurował z Kacprem Płażyńskim (32,3 proc.).

Źródło informacji: pap

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Pola kowalska mówi

  Naprawde to zaskoczenie ???? chyba dla nie myslacych POPISOWI to gowno zydowskie jak Trzaskowski jest potrzebny jak woda rybie na tym beda budowac ZYDOWSKI KRAJ i robic TEATR jaka to niedobra jest opozycja a graja do jednej bramki PRZEKRET na PRZEKECIE by Polakow zwiesc i oszukac

 2. Pola kowalska mówi

  Naprawde to zaskoczenie ???? chyba dla nie myslacych POPISOWI to gowno zydowskie jak Trzaskowski jest potrzebny jak woda rybie na tym beda budowac ZYDOWSKI KRAJ i robic TEATR jaka to niedobra jest opozycja a graja do jednej bramki PRZEKRET na PRZEKECIE by Polakow zwiesc i oszukac.To prosze za prawde nie drukowac bo macie gacie pelne jest to PRAWDA ktora wszyscy znaja .

 3. jacek mówi

  te wybory to klęska PIS, wygrane są PO i PSL bo jednak trzymają się dość mocno, nawet nie oczekiwałem że tak będą mocne, PIS jak nie wyciągnie wniosków to za rok polegnie, ale co się dziwić, leżenie i łaszenie się do USA, Izraela czy Ukrainy wyjdzie im bokiem…

 4. jack mówi

  ”jedzcie gowna-wszak miliony much nie moga sie mylic”…………………………..W.Lysiak

 5. Dariusz mówi

  No i ci co chcieli mają swoją następną ,,kukiełkę,, Jestem szczęśliwy że nie przykładam do tej farsy rąk od 89-go roku,gdy sam do tego gówna swoje trzy grosze dodałem idąc na wybory i nie rozumiejąc mechanizmu żydowskiego,opanowującego naszą ojczyznę.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.