Radny związany ze Zjednoczoną Prawicą zaatakował nożem policjanta. Z pomocą ruszyli świadkowie zajścia [WIDEO]

atak na policjanta, Busko-Zdrój/ fot. screen
3
SKLEP-WPRAWO.PL

Niewiele brakowało, żeby sobotnia (18.05.2019) interwencja policji w Busku-Zdroju skończyła się tragedią. Gdyby nie pomoc osób obserwujących zajście, napastnik prawdopodobnie zabiłby policjanta, który usiłował go obezwładnić.

Jak wyjaśnił oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju Tomasz Piwowarski, interwencja policji była wynikiem zgłoszeniem, że w sklepie ktoś grozi nożem klientom. Na miejsce pojechał policyjny patrol. Przed sklepem dwaj funkcjonariusze zastali 37-latka.

– Zauważyli, że z rękawa jego kurtki wystaje nóż. Podczas legitymowania tego mężczyzny ze sklepu wyszedł drugi – 32-latek. Najpierw zaatakował on słownie policjantów, później zaczął ich przepychać. W trakcie akcji obezwładniania tego mężczyzny, wyciągnął on nóż i dwukrotnie dźgnął jednego z policjantów w plecy. Rany na szczęście były płytkie – uszkodziły jedynie skórę – relacjonował Piwowarski. Drugi policjant ma rozciętą dłoń.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. 32-latek to mieszkaniec Buska, a 37-latek jest z Kielc. Mężczyźni odmówili badania alkomatem – pobrana została im krew do badań na obecność alkoholu i tego, czy nie są pod wpływem środków odurzających. Wieczorem było wiadomo, że młodszy z mężczyzn był trzeźwy, a starszy miał 1,6 promila alkoholu we krwi.

Mężczyzna, który zaatakował policjanta, to Łukasz Szumilas, radny z popieranego przez Zjednoczoną Prawicę komitetu wyborczego Elżbiety Śliwy, kandydatki na burmistrza Buska w 2018 roku. Kandydaturę Szumilasa rekomendowała minister Jadwiga Emilewicz.

Łukasz Szumilas brał też udział w kampanii PiS. W Internecie pojawiły się jego zdjęcia z premier Beatą Szydło i ministrem Patrykiem Jakim.

– Jestem wstrząśnięta wydarzeniami w Busku-Zdroju. Żądam wyjaśnień od posła Michała Cieślaka i Jarosława Gowina na temat tego człowieka, który powoływał się na współpracę z Panem posłem  Cieślakiem. Dziękuję bohaterskim policjantom. Potępiam agresję w życiu publicznym – napisała na Twitterze wicepremier Beata Szydło.

– Wbrew niektórym doniesieniom medialnym sprawca karygodnego ataku na Funkcjonariusza Policji w Busku nie jest ani nigdy nie był członkiem @Porozumienie__. Jego czyn zasługuje na najwyższe potępienie. Poszkodowanemu Funkcjonariuszowi przekazuję wyrazy pełnej solidarności – wyjaśnił wicepremier Jarosław Gowin.

Wiceminister Patryk Jaki poinformował podczas programu „Śniadanie w Polsat News”, że zastępca prokuratora generalnego zakwalifikował czyn mężczyzny, który zaatakował policjanta, jako usiłowanie zabójstwa. Grozi mu za to 25 lat więzienia.

Zapytany, czy mężczyzna jest jego znajomym, Jaki odpowiedział: „Żaden mój znajomy. Po prostu po spotkaniach, których odbywam codziennie dziesiątki, przychodzą różni ludzie i proszą o zdjęcie. Trudno, żebym ja pytał, żeby ktoś mi podpisał deklarację, że w przyszłości nie popełni przestępstwa”.

Jaki oświadczył też, że pozwie Pawła Wojtunika za wpis na Twitterze, w którym Wojtunik stwierdził, że Szumilas organizował spotkanie wyborcze Jakiego.

Źródło informacji: PAP, Polsat News, Twitter, YouTube

Przeczytaj też:

Krakowska policja dementuje! Nie było bójki w Krakowie [WIDEO]

 

 

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Robert mówi

    Szanuję ludzi,bez względu czy służą w policji,wojsku,agencjach ochrony,ale na Boga jeśli jadąc na interwencję,gdzie po drugiej stronie są zwykłe,pijane kondony z kosą…Niech mnie nogami do przodu wyniosą,jeśli nie zagazują,pier…pałą,dopiero przy ziemi tożsamość ustalą…niech ustalą,wydalą i system wypierdoli,wszystkich lamusów co ich wyszkolił

  2. Daniel mówi

    Może USA, to dziwny kraj, ale tam obydwaj napastnicy le_eli by już w workach w lodówce. A może w)ładnie mając [email protected] świadomość nie pozwolili by sobie na atak na policjanta.

  3. LucyLucenta mówi

    Tak na pierwszy rzut oka, to co tam się działo miało znamiona KAMIKADZE. Przecież rzucić się na policjanta z nożem, to w zasadzie dożywocie, ale najpierw wyrok śmierci. Nie wiem co tymi panami kierowało, bo nawet jakby zabili tych policjantów, to przecież musieliby przekształcić się w uciekinierów, ściganych. Czy mieli z policjantami porachunki osobiste? Czy działali po prostu przeciw policji?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.