Radny z Nowoczesnej wnioskuje o wprowadzenie dnia bezmięsnego w szkołach. Rośnie nam drugi Petru?

Marek Szolc i Ryszard Petru
1

Dzień wegetariańskich posiłków w warszawskich szkołach – jesteście za? Dieta wegetariańska jest pełnowartościowa, lepsza dla zdrowia i lepsza dla klimatu. W swojej interpelacji proponuję, by przetestować w paru szkołach, czy uczniom spodoba się to rozwiązanie. Wierzę, że tak – na Facebooku napisał Marek Szolc.

Kim jest pomysłodawca? To warszawski radny, sekretarz warszawskiego regionu tonącej w długach Nowoczesnej. Równocześnie jest gejem. Kilka miesięcy temu, w rozmowie z magazynem Replika wyznał:
Miałem 15 lat. Wyoutowałem się przed przyjacielem, który był moją szkolną miłością. Mam szczęście, bo zawsze trafiałem na otwartych ludzi i żyłem trochę pod kloszem. Choć kolega nie odwzajemnił uczuć – teraz chyba się żeni – ten pierwszy coming out był pozytywny, więc potem łatwiej przyszły kolejne. W liceum byłem zupełnie wyoutowany – powiedział samorządowiec.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dziś, „woutowany” Szolc sugeruje, że brak mięsa w posiłkach dla dzieci i młodzieży powstrzyma emisję gazów cieplarnianych i zatrzyma tym samym kryzys klimatyczny. Jednak na tym nie koniec. Wnioskuje także, by wprowadzono w warszawskich szkołach dzień bez dań mięsnych. Uspokajamy. Taki dzień istnieje od dawna. To piątek. Dla katolików dzień postny. Odnosimy wrażenie, że wraz z odejściem Ryszarda Petru z polityki, rodzi się jego następca.

Przeczytaj:

J. Gryń: LGBT w świetle religii

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Buran mówi

    Święta „Sześciu Króli” ciąg dalszy. Wszyscy to wiedzą, najzdrowszy jest szczaw a najlepiej smakuje lebioda z pokrzywami. Smacznego. Czy gdzieś otwarto psychiatryk?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.