Rabin Schudrich znieważa żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej. To splunięcie Polakom w twarz!

rabin Michael Schudrich / fot. twitter
22

Brygada Świętokrzyska NSZ była jedynym polskim oddziałem partyzanckim w czasie II wojny światowej, który jako jednostka partyzancka oswobodził więźniów obozu koncentracyjnego poza granicami Polski. Był to obóz kobiecy w Holiszowie, podobóz KL Flossenburg, w którym osadzono ponad 1000 więźniarek różnej narodowości, w tym Żydówki, które Niemcy zamierzali spalić żywcem w baraku. Gdyby nie brawurowa akcja Brygady Świętokrzyskiej, Żydówki zginęłyby w męczarniach.

Żołnierze Brygady Świętokrzyskiej walczyli równocześnie z okupantem niemieckim i z oddziałami komunistycznymi mordującymi żołnierzy polskiego podziemia i ludność cywilną. Brygadzie udało się przedostać na Zachód. Była jedynym oddziałem polskiego podziemia niepodległościowego, który nawiązał kontakt taktyczny z wojskami zachodnich aliantów, wszedł w ich skład i współdziałał taktycznie w walce z Niemcami w ostatnich dniach II wojny światowej. Amerykanie dokonali sprawdzenia Brygady Świętokrzyskiej pod względem kontrwywiadowczym i uznali ją za jednostkę niekolaborującą z Niemcami. Brygada została uznana za jednostkę aliancką.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Brygada Świętokrzyska powstała 11 sierpnia 1944 roku. Uroczyste obchody 75. rocznicy powstania jednostki objął swoim patronatem Prezydent RP Andrzej Duda. Obchody organizowane są przez Zarząd Główny Narodowych Sił Zbrojnych oraz Urząd do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. W programie obchodów rocznicy zaplanowano mszę w katedrze Polowej Wojska Polskiego, apel pamięci przy Grobie Nieznanego Żołnierza na pl. Piłsudskiego oraz spotkanie w Centrum Konferencyjnym MON.

Na obchody rocznicy utworzenia Brygady Świętokrzyskiej został zaproszony naczelny rabin Polski Michael Schudrich. Jak informuje „Gazeta Wyborcza” Schudrich odesłał zaproszenie, które nazwał „osobista zniewagą”. Poniżej teść pisma, które rabin Schudrich wystosował do Jana Kasprzyka, szefa urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Szanowny Panie Ministrze, odsyłam Panu otrzymane zaproszenie na uroczystości pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, z okazji 75. rocznicy powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych. Zorganizowanie tych uroczystości znieważa pamięć wszystkich obywateli Polski poległych w walce z Niemcami. Zaproszenie mnie do wzięcia w nich udziału traktuję jako osobistą zniewagę. Szalom, Michael Schudrich, Naczelny Rabin Polski. Do wiadomości: Andrzej Duda, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Mój komentarz: Swoim pisemkiem rabin Schudrich nie tylko znieważył pamięć żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej. To pisemko jest splunięciem w twarz wszystkim Polakom, którzy walczyli z Niemcami i Sowietami o wolną Polskę. To również splunięcie w twarz  Polakom, którzy dziś czczą pamięć żołnierzy podziemia niepodległościowego. W Polsce AD 2019 Żyd ostentacyjnie pluje nam w twarz i zadowolony z siebie obwieszcza to wszem wobec. Czego oczekuje? Że będziemy go za to szanować? Chyba kpi.

Swoim pisemkiem rabin Schudrich napluł również w twarz żydowskim żołnierzom Brygady Świętokrzyskiej. Wbrew komunistycznej propagandzie o „polskich faszystach”, której głosem mówi dziś Schudrich, do Narodowych Sił Zbrojnych przyjmowano Żydów, którzy chcieli bić się za Polskę. Tacy też się zdarzali, chociaż było ich niewielu. Ich pamięć również znieważa dziś naczelny rabin Polski. Zachowanie Schudricha jest tak ohydne, że nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić jego postępek.

Źródło informacji: ipn.gov.pl, wyborcza.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS: Żydzi nie odpuszczą, a płk Wroński opowiada bajki

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Dan mówi

  Dlaczego ekscytujecie się wypowiedzią mającą na celu nas sprowokować. To jest żyd, nasz wróg, którego musimy zwalczać.

  1. piotr mówi

   Polska jak USA, czyli postępujące zażydzenie. nacjonalista.pl

  2. Slawek mówi

   Nie jestescie godni nazywac siebie Polakami.Jesteście bandą faszystowska ktorej paradoksalnie bardzp blisko do enkawudzisty Putina.

 2. jacek mówi

  winę ponosi minister PIS który skierował te zaproszenie! pytam się po co? po jaką cholerę zapraszać jakiegoś żyda, do czego on tam jest potrzebny? niedobrze się robi z tej PISowskiej uległości…

  1. piotr mówi

   Izraelczycy uruchomili polską infolinię, by zgłaszać majątek który ma „wrócić do domu” wolna-polska.pl

 3. Hammurabi mówi

  „Mądrej głowie dość dwie słowie” a tu padło ich zbyt wiele, by dopuścić pomyłkę.
  Niestety, nasz – pożal się Boże – prezydent otrze gębę rękawem i powie, że to tylko deszcz! Więcej jak to już tyle razy było będzie „brał udział” w żydowskich uroczystościach podnosząc rangą swego urzędu ich znaczenie.
  „O nierządne królestwo i zginienia bliskie,
  Gdzie ani prawa ważą, ani sprawiedliwość
  Ma miejsca, ale wszytko złotem kupić trzeba!
  Jeden to marnotrawca umiał spraktykować,
  Że jego wszeteczeństwa i łotrowskiej sprawy
  Od małych aż do wielkich wszyscy jawnie bronią,
  Nizacz prawdy nie mając ani końca patrząc,
  Do którego rzeczy przyjść za ich radą muszą.
  Nie rozumieją ludzie ani się w tym czują,
  Jaki to wrzód szkodliwy w rzeczypospolitej
  Młódź wszeteczna: ci cnocie i wstydowi cenę
  Ustawili; przed tymi trudno człowiekiem być
  Dobrym; ci domy niszczą. ci państwa ubożą,
  A rzekę, że i gubią (Trojan poznasz potym!).
  A przykładem zaś swoim jako wielką liczbę
  Drugich przy sobie psują. Patrz. jakie orszaki
  Darmojadów za nimi, którzy ustawicznym
  Próżnowaniem a zbytkiem jako wieprze tyją…
  Wiersz Kochanowskiego jest bardzo krytyczny względem Zygmunta II. To jemu przypisuje złą sytuację w kraju i przyczyny swojej obawy.
  A co by napisał dziś? Kogo by umieścił w miejscu „Trojan”? A kim byłby ów „marnotrawca”? Może jednak „marnotrawcy”?

 4. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Cześć i chwała bohaterom z Brygady Świętokrzyskiej!!!

 5. A.Greiff mówi

  Niestety rabin nie ma pojecia o realiach ktory panowaly w czasie WWII. Nawiasem mowiac szkoda ze wczasie wojny Polacy nie staneli po stronie Hitlera i nie stworzyli armi ktora byla by jego sojusznkiem. Musielismy za to bronic honoru, wiary i wszystkiego jeszcze…skutkiem tego byly miliony ofiar. I po co to wszystko?!
  Dzisiaj mowi sie o polskich Obozach Koncentracyjnych i obarcza sie caly narod za Holokaust. Nikogo nie interesuje prawda… Smutne 🙁

  PS. Ciekaw jestem czy rabin wie ze Hitler mial tak naprawde zydowskie pochodzenie? Matka jego ojca (Alojzego Hitlera) zostala zgwalcona przez Zyda a sam Hitler o tym wiedzial!

  1. Hammurabi mówi

   Mylisz się!
   Rabin nie tylko ma pojęcie ale i doskonałą wiedzę w temacie. Kilkanaście lat „studiów rabinackich”, później równie długa praktyka przy innym rabinie a w końcu życie w kraju na który ustawicznie i bezkarnie pluje jadem nie pozostawia żadnych wątpliwości co do jego intencji. Żadnych, nawet najmniejszych. Działa świadomie i z rozmysłem. Jego działania są nakierowane na maksymalne uniezależnienie diaspory od polskich władz, co mu się kapitalnie udaje. Jedno jest pewne głupi, to on nie jest.
   Pamiętaj! Nigdy, przenigdy nie lekceważ wroga, nie wmawiaj sobie i innym, że jest głupi, słaby i upośledzony, bo możesz się niepomiernie dziwić. Wąż ma to do siebie, że nawet konając może ukąsić śmiertelnie, dlatego o zwycięstwie nad nim możesz mówić wyłącznie kiedy będziesz miał w ręku jego łeb a na resztę ciała patrzył z dystansu.

  2. Robert B. mówi

   Zgadza się. Przyjechało tu żydzisko robić interesy, choć odgrywa kapłana. Właśnie dzisiaj widziałem, jak ryczał pod pomnikiem ofiar powstania w getcie. Jak to przeżywał… Akurat go to obchodzi…

 6. tuszyn mówi

  Zniewagą pamięci każdego żołnierza Brygady byłby udział w rocznicowych obchodach tego antypolskiego obżydliwca….. Po cholerę się toto zaprasza?

 7. Buran mówi

  CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATERSKIM ŻOŁNIERZOM NARODOWYCH SIŁ ZBROJNYCH !!!
  To byli najlepsi synowie Narodu Polskiego. Walczyli do końca, wierni Polsce i przysiędze którą składali.
  Plucie jadem przez tego …..rabina tego nie zmieni. Panie rabin, błotem możecie sobie obrzucać swoich współplemieńców z np. Judenratów albo żydowskiej policji w gettach.

 8. Janusz I mówi

  Po cholerę żydów zapraszają na polskie uroczystości patriotyczne? Co zydzi mają z nami wspólnego???

 9. zakaly ... mówi

  Pomyśleć tylko , że Polacy ratowali tych nie użyje wstrętnych słow …

  1. Robert B. mówi

   „Ratuje” obcych narażając na to swoje życie i życie bliskich tylko idiota. Nie wiem, jak nazwać kogoś, kto ratował WROGA.

 10. zz top mówi

  Czas na powstanie antyzydowskie. Dosc tego,aby we wlasnym kraju parch plul nam w twarz.

 11. Robert mówi

  Za co bierze kapuchę Agenja Bezpieczeństwa Wasalnego?Za funkcjonowanie w funkcji rencisty upośledzonego w Mosadach pejsBukowych wyżynnych?Gdzie są chłopcy z tamtych lat…?

 12. Robert mówi

  Rozzuchwaleni są, rozbestwieni, nie znający prawdy i broniący obelżywego żydokomunistycznego kłamstwa na temat naszych bohaterów. Mnie to nie dziwi, wszak to żydokomuna mordowała w stalinowskich katowniach polskich patriotów. Jeżeli naczelny rabin jest takim idiotą, to czego można się spodziewać od reszty? Boże chroń Polskę.

 13. Jurek Ogórek mówi

  prowokacji żydowskich ciąg dalszy….umiałbym krócej to zachowanie ocenić..kto kumaty ten wie co mam na myśli

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.