Rabin Schudrich przeszedł przez płot zamkniętej synagogi w Krakowie [WIDEO]

rabin Schudrich przechodzi przez ogrodzenie synagogi w Krakowie/ fot. screen
26

Żydowsko-żydowska wojna o synagogę Ajzyka w Krakowie weszła w etap przechodzenia przez płot. W czwartek (04.07.2019) naczelny rabin Polski Michael Schudrich pojawił się przed bramą synagogi, z której krakowska Gmina Wyznaniowa Żydowska wyrzuciła Fundację Chabad Lubawicz. Przy pomocy drabinki rabin Schudrich sforsował ogrodzenie. Towarzyszył mu Jonathan Ornstein, dyrektor Centrum Żydowskiej Społeczności w Krakowie (JCC).

Przed wejściem na teren synagogi rabin Schudrich powiedział, że nie spodziewał się, iż w 2019 roku nie będzie mógł wejść do synagogi Ajzyka. „Tu nie chodzi o spór. Tak, spór istnieje, ale nie chodzi o spór. Chodzi o to, że żydowscy przywódcy nie mogą zamykać synagogi przed Żydami” – powiedział rabin Schudrich. Poinformował też, że kontaktował się wcześniej z przedstawicielami Gminy Żydowskiej i powiedział im, że przyjedzie zabrać z synagogi zostawione tam tałesy. Obiecano mu, że będzie mógł wejść, ale ponieważ brama jest zamknięta, więc zdecydował, że przejdzie przez płot i postara się dostać do środka.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na miejsce została wezwana policja. Po bezskutecznych próbach wejścia do synagogi rabin Schudrich z powrotem przeszedł przez płot i został spisany przez funkcjonariuszy. Zapowiedział, że nie podda się i w piątek znowu będzie przed synagogą. Usiłował też skontaktować się z przewodniczącym Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Krakowie, ale ten nie odbierał telefonu.

 

Gmina Wyznaniowa Żydowska wydała drugie oświadczenie w sprawie zamknięcia synagogi Ajzyka. W oświadczeniu podkreślono, że umowa najmu zawarta z Fundacją Chabad Lubawicz „skutecznie wygasła po 10 letnim okresie jej obowiązywania wskutek jednoznacznego oświadczenia GWŻ o braku woli jej kontynuowania i odrzuceniu przez Fundację warunków jej przedłużenia”. W oświadczeniu wskazano, że Fundacja Chabad Lubawicz „pomimo wiedzy, że planowany jest remont Synagogi, nie dopuszczała do niej przedstawicieli Gminy, wyłącznie powiększając swoje zadłużenie i nie regulując nawet od wielu miesięcy opłat za prąd na kwotę ponad 30 tysięcy złotych, którymi obarczono GWŻ – co było bezpośrednią przyczyną zaprzestania dostaw energii do Synagogi”.

Jako bezpośrednią przyczynę zamknięcia budynku „było ujawnione działanie osób korzystających z Synagogi w sposób zagrażający jej istnieniu, a to zniszczenie instalacji elektrycznej Synagogi i nielegalne podpięcie do niej zewnętrznych źródeł zasilania bez właściwych zgód, projektów i w sposób, który ewidentnie stwarzał zagrożenie pożarowe. Podjęte uprzednio przez gminę prośby o usunięcie źródła zagrożenia spotkały się jednak z odmową, przez co działając w stanie wyższej konieczności Gmina Wyznaniowa Żydowska w Krakowie zmuszona była do usunięcia przyczyn zagrożenia, a w konsekwencji tych, którzy te źródła powodowali i przywrócenia stanu zgodnego z prawem”.

GWŻ informuje również, że „w trakcie dokonywanych czynności stwierdzono wykonanie w budynku Synagogi niedozwolonych i bezprawnych zmian nieuzgodnionych z Konserwatorem Zabytków, na które GWŻ nie wyrażała zgody, usunięcie zabytkowych drzwi, ogrodzenia babińca i szereg innych zniszczeń i zaniedbań wymagających pilnej interwencji remontowej, oraz ujawniono czyny zagrożone sankcją karną, będące obecnie przedmiotem badania przez właściwe instytucje państwowe”.

Źródło informacji: Facebook

Zobacz też:

Chasydzi sprzedawali alkohol bez koncesji? Kolejna odsłona żydowsko-żydowskiej wojny o synagogę w Krakowie

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. marju73 mówi

  My też się nie spodziewaliśmy że Polacy nie będą mogli wejść z własnymi flagami do niemieckiego obozu w którym mordowano naszych rodaków.Ale już teraz wiemy dlaczego tak jest. Maski opadły.

  1. Jack mówi

   Teraz moze wyjdzie przez komin???

 2. Janusz I mówi

  Skoro nie potrafią się zachować jak normalni ludzie, to wynocha!!!

 3. jacuś mówi

  nie wiecie czy czasem gacie rabinowi nie pękły?

  1. robert mówi

   Andrzej Duda „prezydent” wypina się tyłkiem do Polaków.

 4. Gniewomir Pazurski mówi

  Przeskoczył płot jak Lejba Kone… Jakie tam komentarze pod tym postem na fb. Jedna żydóweczka zdenerwowana, bo gmina żydowska jej nie wpusciła do synagogi, a przecież spełnia kryteria rasowe i nie można mieć pretensji do jej żydowskości. Dzięki pis i platfusy za ten syf, sprowadzany do nas, za ukrainizacje naszego kraju, za sprowadzanie nachodźców z całego świata, za miliony dla żydów i za paszporty rozdawane w israelu jak ulotki. Tfu wasza mać!

 5. ikss67 mówi

  Naczelny rabin skaczący przez płotek jak rasowy koński Arab. To nie przechodzi pod żadna rubryka. Aj Waj świat sie już kończy.

 6. Ania mówi

  Czy nie pozbawił się czegoś na tym płocie ?

  1. Robert B. mówi

   Jak śmiesz sobie takie żarty stroić? Nie wiesz, iiiiileee ooooniiii szecieeeehpieeeeliiii? Że takie „złe słowo” w końcu prowadzić do holokhałsta?

 7. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Ortodoksyjni Żydzi nie uznają sekty Chabad Lubawicz.Ta sekta nie nic wspólnego z tradycyjnym judaizmem.Warto posłuchać dr.Stanisława Krajskiego,który jest ekspertem w tym temacie.

 8. szalom mówi

  Niech się szachraje zagryzą chociaż jak znam życie to pachoło – lokaje za pieniądze nasze wybuduję im w prezencie dwie synagogi, jednym i drugim

 9. Mirka mówi

  Cały czas gryzę się w język.Mogę chociaż parsknąć śmiechem?

 10. vv mówi

  lubawiczery to pasozytnicza chazarska sekta! nikt normalny przez płot nie przechodzi! jest zamknięte to jest zamknięte i koniec! no ale rabin schudrich nie takie numery robil. jak do Polski przyjechał papież Benedykt XVI to schudrich jazgotał do kamer, ze rzekomo go ktoś na ulicy w Warszawie pobił, aj waj…Tyle, ze nie mial zadnych obrazen a zydłaczył do kamery, ze został pobity ….. kłamał aby odciągnąc uwagę dziennikarzy od wizyty papieskiej! głupi prymitywny wyczyn bezwstydnego rabina! teraz przez płot przełazi bezwstydnie. ale co ja mowię o wstydzie w przypadku chazara…!?

 11. Robert mówi

  Co to jest do diabła?Test nowego ogrodzenia dla Palestyńczyków na poligonie w Krakowie?

 12. zz top mówi

  lepiej kicnal parch niz jego rodak niejaki BOLEK na etacie szpicla SB.
  ha ha ha

 13. mamaStarsza mówi

  Nielegalne podłączenie prądu – kradzież energii – czy ktoś zostanie ukarany za kradzież?

  1. Zenek mówi

   Tak, my zostaniemy ukarani i zapłacimy za ten prąd, w podwyżkach. Jełopy w nierządzie i w oPOzycji totalniackiej idą ramię w ramię, zdrajcy!

 14. Wieńczysław mówi

  Daj Boże, żeby się to zapowietrzone towarzystwo wzajemnie wyeliminowało. Czy oni czasem nie są antysemitami?

 15. Wiarygodniej proszę! mówi

  naczelny rabin Polski? nie ma czegoś takiego… Piszcie poprawnie, winno być – naczelny rabin żydów urodzonych w Polsce.

  1. Jacek Międlar mówi

   Nazwa oficjalna jest taka jak opublikowaliśmy. Ponadto nie wszyscy, którzy należą do gminy wyznaniowe żydowskiej w Polsce są „urodzeni w Polsce”.

  2. tulipan mówi

   A kto tą nazwę nadał ? Czy ty musisz tak pisać pachołku żydowski !!!

  3. Wiarygodniej proszę! mówi

   Nazwa oficjalna? – wymyślona dla Polaków przez żydów? – z doklejonym do żydowskich urzędów i zawłaszczonym dla żydowskiego większego znaczenia i samopoczucia słowem – Polska? naczelny rabin Polski? – chyba pora na odkręcanie takich lapsusów językowych p.Międlar… podobnie było z odkłamywaniem przez Polaków definicji „polskie obozy śmierci”, a więc poprawnie… dla mnie Polaka jest to / naczelny rabin FUNKCJONUJĄCY w POLSCE, dla żydów urodzonych w Polsce i ze świata przygarniętych przez Polskę żydowskich przybłędów-tułaczy. Pora prostować pokrętne żydowskie znaczenia narzucone Polakom, w każdej dziedzinie i uczyć żydów szacunku do Polaków i słowa Polska, zanim Polak przyzwyczai się do słowa Polin, którym tak szczodrze, bezmyślnie i głupawo posługujecie się w swoich hasłach, wbijając je – ku uciesze żydów – w podświadomość Polaków.

 16. Stefan mówi

  Faktycznie to wygląda tak jakby czekali na dostawę towaru w jakiejś prywatnej hurtowni !

 17. Mieczysław Boński mówi

  Żydzi przeciw żydom ,radość w mym sercu wielka.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.