Rabin Schudrich na celowniku Związku Gmin Żydowskich. Naruszył „majestat pełnionego urzędu”

rabin Michael Schudrich / fot. twitter
6

Wygląda na to, że jest pierwsza ofiara żydowsko-żydowskiej wojny o synagogę Izaaka (Ajzyka) w Krakowie. Na celowniku Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich znalazł się naczelny rabin Polski Michael Schudrich. Skakanie przez płot synagogi nie wyszło mu na dobre. Zarząd ZGWŻ zamierza zwrócić się do Rady ZGWŻ z wnioskiem o podjęcie uchwały w przedmiocie oficjalnej oceny zachowania rabina w związku z jego zachowaniem „stojącym w sprzeczności z majestatem pełnionego urzędu i zasadą bezstronności”.

Rabin Schudrich został wzięty na celownik podczas zebrania ZGWŻ, które odbyło się 11 lipca w Krakowie. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele poszczególnych gmin oprócz szefa gminy warszawskiej, Lesława Piszewskiego, którego „zapomniano” zaprosić. Schudrich również nie był zaproszony, ale pojawił się na zebraniu, lecz został z niego wyrzucony. Efektem spotkania jest poniższa uchwała.

UCHWAŁA ZARZĄDU ZWIĄZKU GMIN WYZNANIOWYCH ŻYDOWSKICH W RP Z DNIA 11 LIPCA 2019 R. 1. W związku z wydarzeniami związanymi z Synagogą Izaaka w Krakowie i działaniem Naczelnego Rabina Polski Michaela Schudricha (stojącym w sprzeczności z majestatem pełnionego urzędu i zasadą bezstronności), które w ocenie Zarządu narusza postanowienie art. 47 Prawa Wewnętrznego Wyznaniowej Wspólnoty Żydowskiej w Rzeczypospolitej Polskiej: „Osoby duchowne winny prowadzić wzorowy tryb życia przy pełnieniu czynności i poza nimi, by zasługiwać na szacunek, jaki wymaga ich urząd lub funkcja”, Zarząd Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich zwróci się do Rady Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP z wnioskiem o podjęcie uchwały w przedmiocie oficjalnej oceny zachowania Naczelnego Rabina Polski Michaela Schudricha. 2. Ponadto Zarząd Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP, po zapoznaniu się z dokumentami przedstawionymi przez Gminę Wyznaniową Żydowską w Krakowie, popiera starania tej Gminy o wyremontowanie zabytkowej Synagogi Izaaka w Krakowie celem przywrócenia jej do poprzedniego stanu i udostępnienia jej członkom społeczności żydowskiej w Krakowie, ponieważ w chwili obecnej jej stan zagraża bezpieczeństwu przebywających tam osób. 3. Jednocześnie zapraszamy przedstawicieli środowisk żydowskich, zainteresowanych sprawą, do kontaktu z Zarządem Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP.

Streszczenie poprzednich odcinków żydowsko-żydowskiej wojny w Krakowie znajdziecie w artykule pt. „Rabini oskarżają krakowska Gminę Żydowska o malwersacje i żądają jej rozwiązania”. Wygląda na to, że żądanie rabinów zostało wyrzucone do kosza i ZGWŻ dał im do zrozumienia, że mogą pisać na Berdyczów. Natomiast rabin Schudrich, który ujął się za Chabad Lubawicz, dostanie po nosie.

Mój komentarz: Do czego doprowadzi awantura o synagogę w Krakowie? Mam nadzieję, że dzięki niej dowiemy się, jakie trupy w szafie mają obie strony konfliktu, które rzuciły się sobie do gardła. Z jednej strony mamy niewielkie Gminy Żydowskie, którym państwo polskie przyznało ogromy majątek po nieistniejących już gminach przedwojennych. Wąska grupka osób zarządza majątkiem wartym dziesiątki milionów dolarów i nikt nie ma nad tym żadnej kontroli. Do interesu próbuje się wkręcić Chabad Lubawicz, co wywołuje wściekłość dotychczasowych beneficjentów tego systemu. Chasydzi grają kartą odrodzenia żydowskiego życia w Polsce, czym zyskują poparcie organizacji żydowskich z całego świata. Na „odrodzenie” potrzeba kasy, kasy i jeszcze raz kasy, bo to przecież kosztuje i nikt tego za frajer robił nie będzie. A Gminy Żydowskie nie chcą dopuścić Chabad Lubawicz do interesu. Po co im wspólnik do dzielenia tortu?

W mojej książce „Żydzi, gender, multikulti, czyli oszustwo i szajba” znajdziecie ciekawe informacje o przedwojennym przekręcie spółki oszustów polsko-żydowskich, którzy wydoili Skarb Państwa na setki tysięcy złotych. Książkę możecie zamówić w internetowym sklepie na wPrawo.pl TUTAJ.

Źródło informacji: Facebook

Zobacz też:

Katarzyna TS w Takt TV o antypolskiej propagandzie i żydowskim zakłamywaniu historii [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. piotr mówi

  E – book: ,,Żydowskie ugrupowania wywrotowe w Polsce.” wolna-polska.pl

 2. robert mówi

  Dr Ewa Kurek o odpowiedzi MKIDN w sprawie zabytków i 447. wolna-polska.pl

 3. robert mówi

  Jedwabne: Zapamiętać te twarze – nadejdzie godzina rozliczeń.

 4. karol mówi

  Żydzi są wszędzie i musimy zaatakować każdego Żyda na kuli ziemskiej w drodze rzezi i zabijania.

 5. Juz za pare dni mówi

  Skoro te gminy dostaly majatki, to dlaczego nie dostaly wczesniej dlugow kahalnych? Roszczen za Polakow wydawanych Niemcom i Rosjanom w ’45 roku? Roszczen za zydowskich oprawcow mordujacych polskich patriotow po 45 roku? Roszczen za akcje “Most” i wszystkich ich zlodziei, ktorzy uciekli do Izraela?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.