Pytania referendalne w trakcie wyborów do Sejmu i Senatu

8

15 października 2023 roku, wraz z wyborami do Sejmu i Senatu, ma się odbyć referendum. Na jakie pytania będzie można odpowiedzieć?

Pierwsze pytanie referendalne 11 sierpnia zostało ogłoszone przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. Będzie ono brzmiało: „Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?„.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Drugie pytanie referendalne ogłosiła 12 sierpnia europosłanka, była premier Beata Szydło. Będzie ono brzmiało: „Czy jesteś za podwyższeniem wieku emerytalnego wynoszącego dziś 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn?„.

Trzecie pytanie referendalne 13 sierpnia przekazał premier Mateusz Morawiecki. Będzie ono brzmiało: „Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?„.

Czwarte pytanie referendalne 14 sierpnia ogłosił minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Będzie ono brzmiało: „Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?„.

To wszystkie pytania, jakie rząd Zjednoczonej Prawicy chce zadać Polakom w referendum. 16 i 17 sierpnia odbędzie się dwudniowe posiedzenie Sejmu; zgodnie z harmonogramem, ma zająć się m.in. rozpatrzeniem wniosku o zarządzenie ogólnokrajowego referendum.

Przeczytaj także:

K. Baliński: Zamiast Polakom, mordercom Polaków

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Teresa mówi

  Moje pytanie:Czy jesteś za wywaleniem na zbity ryj obecnych elit politycznych,zarówno tych u władzy jak i będących w opozycji?Odpowiedź brzmi-TAK

 2. Ewa-Maria mówi

  Powinni zapytać Polaków czy nadal chcą być w eurokołchozie . Na wybory pójdę ale w hucpie referendowej nie zamierzam uczestniczyć.

 3. AntyPO✡PiS mówi

  Dorzucę jeszcze dwa pytania do referendum, które zapewne spodobają się postkomunistycznemu lewactwu z POPiS-u:

  Czy jesteś za DEKOMUNIZACJĄ struktur państwa, czyli zakazu służby w WP, Policji, MSZ, ABW, SKW, SWW, w sądach i prokuraturze dla 👹 komunistów z sowieckiej PZPR, SB, WSI oraz ich płatnych konfidentów?

  Czy jesteś za wprowadzeniem programu CELA + KONFISKATA mienia dla 👹 komunistów z PZPR,SB i WSI, którzy po 1989 roku uwłaszczyli się na mieniu państwowym ?

 4. Wladca mówi

  A moje pytanie jest takie:Czy chcecie nadal dawac dupy wierzac w tzw. „Demokracje“, Czy chcecie krola,ktory da wam majetnosc i wolnosc i posle wszystkich zdrajcow do ….(dopisz sam)

 5. Jarosław mówi

  I jeszcze jedno pytanie: Czy chcecie dalej futrować Ukraińców i oddawać im zasoby całego państwa?

 6. Hammurabi mówi

  @Ewa-Maria
  Głupstwa pleciesz!
  Jest taki dokument jak Konstytucja. Otóż głosi on w Art. 125 pkt1 że: W sprawach o szczególnym znaczeniu dla państwa może być przeprowadzone referendum ogólnokrajowe.
  Dla mnie sprawa nielegalnej migracji, czy ochrony majątku na który ponad 40 lat pracuję ma znaczenie szczególne!
  Hucpa zaś, to – o ile pamiętam – nieuzasadniona, arogancka i odpychająca pewność siebie. Czyli powtarzając za TVNowskimi funkcjonariuszami, że referendum jest hucpą sama sobie wystawiasz świadectwo.
  Trzeba Ci również wiedzieć, że są dwie formy demokracji: pośrednia i bezpośrednia.
  Oddając głos na swego ulubionego guru z PO, KO czy innej koterii, uczestniczysz pośrednio we władzy licząc, że będzie on w Twoim imieniu jako suwerena „sprawował władzę”
  Oddając głos w referendum uczestniczysz bezpośrednio w sprawowaniu władzy a jeśli frekwencja przekroczy 50%, wyniki takiego referendum są wiążące dla tego oraz każdego następnego rządu i tego jak ognia boją się Twoi idole.

 7. Anty mówi

  Hammurabi. Odkryłeś się. Wylazło z ciebie „mimo wszystko PiS” Jakim trzeba być frajerem albo zwolennikiem pisdzielców żeby powoływać się na konstytucję którą banda pomagdalenkowa ma głęboko w dupie. Kalksztajn i jego pomioty polityczne mają w dupie co chce Naród i nic z tego co propagandują w swojej żydowskiej telAvizji nie zamierzają zrealizować. I jeszcze jedziesz klasyką gatunku że ta druga banda to w ogóle naród o zdanie nie zapyta. Obie bandy mają Naród tam gdzie powyżej już napisałem. Szkoda mi ciebie. Aczkolwiek myślę że wyszły twoje prawdziwe intencje.

 8. Hammurabi mówi

  @Anty
  Anty co? Anty wszystko, co?
  Typowa postawa „Polaka”. JA jestem przeciw. Bez pomyślunku, bez refleksji, bez analizy sytuacji, bo przecież zawsze przeciw. Obojętnie o co by nie chodziło, jestem przeciw.
  Konstytucja podpisana w 1997 roku przez Kwaśniewskiego, nie jest doskonała. Jednak wpierw trzeba zdobyć 2/3 głosów w sejmie, by w niej cokolwiek zmienić! Na 460 posłów potrzeba 307 zdecydowanych bezwarunkowo na polskość.
  Póki co trzeba wykorzystać siłę przeciwnika przeciw niemu. To, co robiono w majątkiem za czasów Buzka i Balcerowicza to kryminał a mimo to główni macherzy pozostają bezkarni. Więcej zasiadają w EP. Dlatego położenie przeszkody w takiej „twórczości” kto by to nie proponował, zawsze warte jest poparcia.
  Wiek emerytalny – mnie już nie dotyczy, jednak jakby nie patrzeć podniesienie granicy nawet o te kilka lat biorąc tzw. „dożywalność” Polaków (mężczyźni 71,8 lat, a kobiety 79,7) to właściwie pozbawienie tych pierwszych możliwości skorzystania ze świadczeń.
  Migranci? Cóż Afryka to już ponad 1,2 miliarda i rośnie. Zachód Europy liczy na odsiew co wartościowszych elementów a co z resztą? Masz zamiar pracować na kilkanaście kipiących testosteronem „murzyniątek”?
  A bariera na wschodzie? Uważam, że już dawno służby chroniące granicę, powinny użyć broni. Na początek z kulami gumowymi a w przypadku większego zagrożenia amunicji ostrej. Bez tego wszelkie prowokacje wejdą w tryb ciągły a właściwie już weszły.
  Sięgnij wstecz, sięgnij do przykładów z innych krajów. Czy nie widzisz, że sztuka polega na zgodzie?
  Polityka Niemiec wobec Polski od czasów Hakaty się nie zmienia, mimo zawirowań politycznych. Anglia wciąż kokietuje Rosję, pomimo politycznych deklaracji (bez pokrycia) O Szwajcarach nawet nie wspomnę, bo to wzorzec nie do osiągnięcia jeszcze przez kilkanaście pokoleń.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.