PSL deklaruje pomoc przy zbieraniu podpisów dla Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski/ fot. Twitter
7

W piątek (22.05.2020) wicemarszałek Sejmu i sekretarz Polskiego Stronnictwa Ludowego Piotr Zgorzelski powiedział w rozmowie z TVP Info, że PSL zadeklarował pomoc w zbieraniu podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich. – Nie pierwszy raz ludzie na opozycji sobie pomagają – oświadczył Zgorzelski.

– Zobaczymy, jaki zostanie ogłoszony termin do zbierania podpisów, czy nie okaże się, że w kalendarzu wyborczym będzie na to dwa czy trzy dni. Jeśli zwrócą się do nas koledzy ze sztabu Rafała Trzaskowskiego i powiedzą, że brakuje im podpisów i czasu, to pomożemy w zbieraniu podpisów, normalna sprawa – powiedział wicemarszałek.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zapytany o ewentualne inne formy współpracy z Trzaskowskim odparł, że PSL ma swojego kandydata. – Natomiast trochę życzliwości w tym zamordystycznym klinczu PO-PiS się przyda. To dobrze, jeżeli ktoś pokazuje, że potrafi mieć ludzką twarz w tym wszystkim – stwierdził Zgorzelski.

Kilka godzin wcześniej Trzaskowski ujawnił w rozmowie z Onetem, że dzwonili do niego politycy PSL oferując pomoc w zbieraniu podpisów. Stwierdził, że „po PiS wszystkiego można się spodziewać”, w tym problemów z rejestracją nowego kandydata.

Globkurier [CPS] PL

– Chcę powiedzieć jedno, charakter PSL widać po tym, że dzwonili do mnie politycy PSL, np. Piotr Zgorzelski, i mówili: Rafał, PSL pomoże ci zbierać podpisy, bo demokracja i zasady wspólne działania są takie same. To olbrzymia klasa w polityce i za to chciałem politykom PSL serdecznie podziękować – powiedział Trzaskowski. Ciepło wypowiadał się też o kandydacie PSL na prezydenta, Władysławie Kosiniaku-Kamyszu, którego nazwał „fantastycznym człowiekiem”

Źródło informacji: TVP Info, Onet

Zobacz też:

Sondaż wyborczy: spada poparcie dla Dudy, Trzaskowski w drugiej turze, wysoka frekwencja

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Basia mówi

  A co na tę dobroć swojego koalicjanta powie Paweł Kukiz? Też będzie zachwycony? Nie bez powodu o pewnej partii mówi się, że jest polityczną prostytutką.

  1. soros to palindrom mówi

   czy ciastek przypadkiem kiedyś się nie zarzekał że z pslem mu nie po drodze ?

  2. Antyparch mówi

   Konfidentracja POmoze,rzadzic bedziemy my,a wami zajmie sie Konfidentracja.

 2. Katarzyna mówi

  Tylko trzeba sobie zadać najważniejsze pytanie, czy faktycznie Pan Trzaskowski potrzebuje takiej pomocy. Bo ja bym powiedziała że on bez problemu zbierze te podpisy pod swoją kandydaturą.

 3. Antyparch mówi

  Konfidentracja POmoze,rzadzic bedziemy my,a wami zajmie sie Konfidentracja.

  1. marju73 mówi

   My nie ruszamy waszych wy nie ruszacie naszych (POPiS, PSL, SLD). Pewnie według powyższego komentarza pasowaliby do tego towarzystwa jak ulał a jednak pisożydy nie chcą się posunąć na okupacyjnej ławce.

 4. marju73 mówi

  Jedna wielka mafijna rodzina.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.