Przygotowanie do realizacji 447? Dr Kurek ujawnia szokujące pisma ws. dziedzictwa mniejszości narodowych

dr Ewa Kurek/ fot. screen
7

Podczas rozmowy w telewizji internetowej Niezależny Lublin dr Ewa Kurek ujawniła szokujące pismo Ministerstwa Kultury wysłane do lubelskiego muzeum, w którym zażądano przedstawienia informacji na temat pozostających w posiadaniu muzeum zbiorów, które „można uznać za część dziedzictwa mniejszości narodowych i etnicznych”. Ministerstwo wyjaśnia, że taka informacja ma być niezwłocznie przedstawiona Najwyższej Izbie Kontroli.

Muzeum otrzymało też pismo z Urzędu Marszałkowskiego, w którym zażądano informacji na temat zarządzanych przez muzeum nieruchomości będących własnością Województwa Lubelskiego (użytkowanie wieczyste), które stanowią dziedzictwo kulturowe mniejszości narodowych. W tym przypadku również mamy do czynienia z kontrolą NIK. Poniżej skany obu pism.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dr Kurek otrzymała pisma od zaniepokojonych pracowników muzeum, którzy poprosili o nagłośnienie tej dziwnej sprawy. Poinformowali też o treści pisma, jakie wysłali w odpowiedzi. „Nie potrafimy jednoznacznie przypisać żadnego zabytku do konkretnej mniejszości narodowej. Nie znamy także kryteriów, które by pozwalały na segregację etniczną zabytków” – napisali pracownicy muzeum.

Dr Kurek wskazała, że hetman Zamojski wybudował w Zamościu dzielnicę dla Ormian i Żydów. – To może teraz Ormianie powiedzą: „Część Zamościa jest nasza”, a Żydzi powiedzą: „Druga część jest nasza”? – mówi dr Kurek. – Nie wiem, w co gra PiS. To może i musi kojarzyć się nam z ustawą 447, czyli próbą zewidencjonowania zabytków i oddawania np. obrazu Matejki, albo części Zamościa, bo wszystko można podciągnąć pod mienie bezspadkowe żydowskie – alarmuje dr Kurek.

Źródło informacji: youtube

Zobacz też:

Jak Żydzi stworzyli bajkę o Holokauście – wywiad z dr Ewą Kurek

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rafał mówi

  No to tak rodziny herbu Grzymała chcemy odzyskać nasze ziemie

 2. narodowiec mówi

  Należy BEZWZGLĘDNIE skatalogować osobników żydowskich zamieszkujących ziemię polskie w celu naliczenia odpowiednich podatków klimatycznych (do 5-tego pokolenia wstecz i nie zapłaconych Skarbowi Państwa) takich jak w uzdrowiskach ! PŁACIĆ MOŚKI ZA ZAMIESZKIWANIE NA ZIEMIACH POLSKICH !!!!!!!

 3. robert mówi

  poskawalczaca.com Sprawa długów kahalnych. (Ile Żydzi są winni Polakom)

 4. Jan mówi

  Kiedyś caryca katarzyna dala Niemcom kawał ziemi na wschód od Ukrainy to Niemcy mogliby sie domadać o zwrot tych ziem prawda?ha ha ha

 5. zakaly ... mówi

  czy ktoś mądry w Polsce zrobi porządek z tym „towarzystwem ” osobiście mam już dość tego !!!

 6. krzysiek mówi

  czy ktoś mądry zrobi w końcu porządek z tym „towarzystwem od jumania ” ?!!! dość tego !!!

 7. Spostrzegawczy mówi

  No tak. Tylko dr Ewa Kurek nadal głosuje na PIS. Jak to logicznie wytłumaczyć ?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.