Przepiękny album — Królowa Nieba. Życie Maryi w dziełach mistrzów

1
SKLEP-WPRAWO.PL

Cywilizacja zachodnia opiera się na takich wartościach jak prawda i piękno. By zniszczyć cywilizację zachodnią, lewica szerzy kłamstwa i brzydotę. Walka ta trwa już od wieków. Nieprzypadkowo wszystkie rewolucje (protestancka, francuska, bolszewicka, nazistowska, czy tęczowa) niszczyły sztukę katolicką łączącą w sobie i piękno i dobro. Nie przypadkowo z taką nienawiścią ze strony przeciwników zachodniej cywilizacji spotyka się Matka Boska. Formą walki z przeciwnikami zachodniej cywilizacji jest niewątpliwie poznanie i zachowanie dziedzictwa intelektualnego i kulturowego zachodniej cywilizacji.

Nakładem wydawnictwa AA ukazał się przepiękny album „Królowa Nieba. Życie Maryi w dziełach mistrzów”. Autorem pracy jest nieżyjący już amerykański dominikanin ojciec i doktor historii sztuki (absolwent studiów doktoranckich na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, profesor teologii oraz historii sztuki w Dominikańskiej Szkole Filozofii i Teologii, działającej w ramach Graduate Theological Union w Berkeley) Michael Morris.

Jak informuje wydawca pracy „album zawiera reprodukcje wspaniałych dzieł sztuki maryjnej oraz najlepsze teksty ojca Michaela Morrisa, znakomitego znawcy dziejów sztuki sakralnej, który odsłania przed nami tajemnice ukryte w dziełach ukazujących postać Matki Bożej. Ponad czterdzieści dzieł takich mistrzów, jak Fra Filippo Lippi, Tycjan, Rafael, Fra Angelico, Dürer, Memling, Blake i wielu innych, towarzyszy nam w podróży przez życie Najświętszej Maryi Panny, począwszy od spotkania jej rodziców, Joachima i Anny, aż po Jej Wniebowzięcie, Ukoronowanie i późniejsze objawienia”.

Zdaniem wydawnictwa AA „lektura esejów ojca Morrisa to odkrycie bogactwa sensu i wyrazu, zarówno słownego, jak i wizualnego. Jego miłość do sztuki sakralnej jest widoczna w entuzjazmie, z jakim wypowiada się w tych tekstach, a z detali, jakie przed nami odkrywa, przebija jego głęboka wiedza”.

W recenzji albumu na stronie „Wrodzinie.pl” Marta Dzbeńska-Karpińska stwierdziła, że „Królowa nieba” „to jeden z najpiękniejszych albumów”. Według recenzentki album jest „jest swoistą »biografią« Najświętszej Maryi Panny, rozpoczynającą się od drzewa genealogicznego Jezusa, prowadzącą nas przez dzieciństwo Maryi, tajemnicę Zwiastowania i Bożego Narodzenia, życie Świętej Rodziny, Pasję, Zmartwychwstanie, Wniebowzięcie aż po działanie Maryi w Kościele i świecie. Słynne dzieła sztuki, autorstwa najznamienitszych artystów, wraz z tymi mniej znanymi, stanowią kanwę do przepięknie napisanych esejów o. Morrisa. Teksty są świadectwem głębokiej wiedzy autora z dziedziny sztuki, historii i teologii, ale i wielkiego talentu pisarskiego – są skreślone językiem obrazowym, z lekkością i nutą humoru, dzięki czemu przyswojenie informacji staje się przyjemnością”.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. SKLEP-WPRAWO.PL
  2. YWANDA mówi

    SPRA-WED-liw-osc; SPR=pismo. Wed=Wiedzy starozytnej, liw-live-life=zywota, osc=kosc i Kosciol lub ost=east=wschod lub ost(S)=ser=cheese(GB); say cheese(GB)=pokaz zeby i do zoba-czenie z usmiechem z prawa, z prawem znaku swastyki prawoskretnej; 1+7+13+19=40= Wniebowstapienie Chrystusa a lewoskretna swastyka; X=Xiegi i Xiezyca; 4+10+14+22=52 dla Krolowej NeBa(N=50, B=2) 24 tronow Apok. 4:4 i krzyz z liczb pierwszych; My Pierwsza Brygada.. Brzezany zeb-aty juz odegral swa karte zdrady.. a woj tylu byl kon-eM gry CCCP !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.