Przedstawiciele polskiej prokuratury dokonują oględzin szczątków wraku TU-154M w Smoleńsku

szczątki TU-154/fot. youtube
0

Przedstawiciele polskiej prokuratury, dokonujący w Smoleńsku dodatkowych oględzin elementów wraku Tu-154M, który rozbił się w 2010 roku, przybyli na teren lotniska wojskowego Smoleńsk Północny, gdzie znajduje się wrak polskiego samolotu. Samochód polskiej grupy, w której są również technicy kryminalistyczni, przybył na lotnisko w południe czasu lokalnego (godz. 11.00 czasu polskiego).

Rzeczniczka rosyjskiego Komitetu Śledczego Swietłana Pietrienko zapewniła w poniedziałek, że podczas oględzin elementów Tu-154M w Smoleńsku przez przedstawicieli Polski i Rosji wykonywane będą wszystkie prośby strony polskiej dotyczące zdjęć badanych detali.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pietrienko dodała, że sprawa karna nadal jest przez Komitet Śledczy prowadzona, a „wrak samolotu jest dowodem rzeczowym w sprawie karnej”. „Dlatego też nie możemy go przekazać (Polsce)” – powiedziała Pietrienko.

Jak informowała Prokuratura Krajowa RP, wyjazd prokuratorów jest wynikiem realizacji wniosków o pomoc prawną kierowanych do Prokuratury Generalnej Federacji Rosyjskiej, w których zespół śledczy zwracał się m.in. o przeprowadzenie dodatkowych oględzin elementów konstrukcyjnych samolotu. Pobyt polskich prokuratorów w Smoleńsku zaplanowany jest do 7 września.

 

Źródło: pap

Przeczytaj też:

Pakt Hitler-Stalin: IV rozbiór Polski (23 sierpnia 1939)

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.