„Prymitywny katolicyzm, zacofanie…” i „mentalny mrok” pod kopułą Jandy. Krycha przestań bredzić albo wynoś się z Polski!

Krystyna Janda / Fot. youtube
6

Jak nie komediantka Maja Ostaszewska to aksjologiczna wywłoka Krystyna Janda zabiera głos w sprawach politycznych, na których kompletnie się nie zna. Ciągle tylko ta zdarta płyta o „walce o demokrację”, „dyktaturze Kaczyńskiego” czy „upadku wolności”. Przecież tego już się nie da słuchać! W niedemokratycznym kraju, za plucie na ojczyznę, Janda już dawno siedziałaby w zimnej celi i raz dziennie zajadałaby się rozwodnioną zupą.

Kilka dni temu aktorzyna wypłakała się w rękaw pracownicy Gazety Wyborczej i wylała z siebie pokłady jadu pogardy i nienawiści do wszystkich, którzy myślą inaczej niż ona sama.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

PRZECZYTAJ: „Maju, załgana komediantko, kto napisał ci tę rolę?” Jacek Międlar odpowiada na bezczelny atak aktorki

W najczarniejszych snach nie myślałam, że przyjdzie dzień „dobrej zmiany”. Poprawy, tak, oczywiście, ale nie zmiany! Okazało się, że 27 lat to długo, wychowały się nowe pokolenia, dziwnych Polaków, których ja nie znam. Nawet ich nie przeczuwałam, myślałam że to margines. Nie wiedziałam, że tacy są, tak myślący – dla Wyborczej powiedziała Janda.

A widzisz Krysiu, żal powinnaś mieć do koncernu, dla którego udzieliłaś wywiad. To właśnie koncern Michnika przez lata powielał kłamstwa, że za konserwatywnymi wartościami, którymi ty gardzisz, opowiada się jedynie garstka emerytów. Tymczasem, dzięki takim jak Michnik, w roku 2018 budzisz się z ręką w nocniku i zdziwiona dostrzegasz, że to nie mohery, a polska młodzież, takich antypolonitów jak ty chce wyrzucić na śmietnik historii.

Jednak na tym nie koniec. Janda postanowiła wyrazić pogardę dla milionów Polaków-katolików.

Jestem zrozpaczona i patrzę z pesymizmem na przyszłość kilku nadchodzących lat lub, co nie daj Boże, kilkunastoletnią. Regres, zacofanie, mentalny mrok, obyczajowa piwnica. Ciemny, strachliwy, prymitywny katolicyzm i ogólny lęk i konformizm, bo tak się rozwijają te mechanizmy – żali się Janda.

Krysiu, ty aksjologiczny karle, Polska była, jest i będzie krajem, w którym przeważająca większość obywateli to katolicy. Czy ci się to podoba czy nie. Polska nie będzie żydowska jak zapewne chciałby twoja koleżanka Agnieszka Holland. Nie będzie też buddyjska jak by zapragnęła komediantka Ostaszewska. Zatem albo przestań bredzić farmazony o „mentalnym mroku”, który w rzeczywistości panuje pod twoją kopułą, albo pakuj manatki i wynoś się z Polski. Najlepiej na Bliski Wschód. Pomożesz potrzebującym muzułmanom, a ni pokażą ci miejsce w szeregu.

Źródło: http://jacekmiedlar.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  Powiem krótko. Lepsza „obyczajowa piwnica”, od obyczajowego szamba. Z piwnicy łatwiej wyjść i wspinać się na piętra rozwoju. Po wyjściu z szamba smród będzie zdradzał miejsce pobytu i odrzucał innych ludzi.
  A tak poważnie, to przemiany o których mówi pani Janda są zbyt płytkie i zbyt powolne. To proces. Złożony i trudny proces, dodatkowo utrudniany przez zaprzedanych wrogom Polski polityków, kombinatorów, zwyczajnych głupców omamionych mirażami przyjaznego świata oraz takich jak Janda, Stuhr czy Ostaszewska. Zbyt wcześnie jeszcze na stwierdzenie, że poglądy konserwatywne są popularne pośród młodego pokolenia. Tu jest potrzebna praca, cierpliwość i elastyczność.
  I to, co najważniejsze zjednoczenie sił.

 2. Constancja mówi

  Od 1989r. rozpoczela sie kampania w Polsce pozbycia sie katolicyzmu, w ktorej najwieksza role odgrywali aktorzy w filmach osmieszajacych katolikow, rozne osrodki psychoterapeutyczne, ktore osmieszaly Kosciol, glownie sakrament spowiedzi. Polska zostala zalana fala roznych osrodkow buddyjskich, jogi i innych tego typu sekt w stylu new age. Sam Kosciol gdzie do wladzy doszli byli konfidenci komunisci zaczal dokonywac autodestrukcji. Dziennikarze, pisarze, glownie gw, i te wysokie obcasy, wktorych rozczytywaly sie kobiety. To cale srodowisko bylo ze soba powiazane. To byla praca dlugoterminowa, bardzo zorganizowana, podjeta celowo by zniszczyc w ludziach wiare w Jezusa Chrystusa. Chcieli nas utopic w tym „bagnie”, bo z czlowiekiem bez wiary i jedynej Prawdy, ktora jest Jezus Chrystus mozna zrobic prawie wszystko. Tak, jak robia z Francuzami czy z Niemcami.
  A teraz Janda wpadla w histerie i placze, wlasciwie nic nowego u niej. To znaczy, ze im sie nie udalo! Popieram ksiedza, niech jedzie pomagac muzulmanom, wystarczy, ze pojedzie do Niemiec do jakiegos osrodka, albo rzeczywiscie na Bliski Wschod jak najdalej od Polski.

  1. michu mówi

   Od 1926 r. Zmieniały się tylko sposoby taktyczne.

  2. michu mówi

   W 1989 walka była o tyle ułatwiona, że TW mocno zagnieżdzlili się w hierarchii, ale żeby to osiągnąć SS musiały intensywnie działać dużo wcześniej.

 3. DD mówi

  chazarska lewako-lkibertynko, Jando, znak szczególny: manieryczne potrząsanie łbem, zapamiętaj sobie: Pan Jezus powiedział do św. Piotra – na Tobie jako opoce, zbuduję mój Kosciól a bramy piekielne Go nie przemogą!!! Bramy piekielne Go NIE przemogą! Rozumiesz? A ty Jando, ty zaledwie proch marny, aspirujesz do niszczenia Koscioła Katolickiego, tj. wiernych Panu Bogu w Trojcy sw. Jedynemu?! Nie ośmnieszaj się ignorantko totalna! Nie ośmieszaj się i nie kompromituj! Nie tacy jak ty, mocni w plugawstwach próbowali niszczyć Polskę i co? I NIE dali rady i NIGDY nie dadzą! Ty PASOŻYTKO POLSKOJĘZYCZNA!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.