Prowokacja Lewicy w Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych: żądają ustanowienia dnia upamiętniającego „ofiary bandytów”

prowokacja Lewicy w Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych/ fot. Twitter
40

W poniedziałek (1.03.2021), w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Lewica urządziła prowokację, przy pomocy której – jak co roku – opluwa żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego nazywając ich „bandytami”, „mordercami”, „zbrodniarzami” i „faszystami”. Tegoroczna hucpa w wykonaniu Lewicy polegała na zasłonięciu tablicy z nazwą „ulica Żołnierzy Wyklętych” tablicą z nazwą „ulica Ofiar Żołnierzy Wyklętych”.

Po tej „ceremonii” jeden z jej uczestników oświadczył, że Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych powinien być dniem żałoby narodowej. – Nie chcemy pamiętać o tych, którzy po tragedii II wojny światowej odbudowywali państwo polskie. Czcimy tych, którzy na tym pogorzelisku II wojny światowej i nazistowskiej, hitlerowskiej okupacji, już marzyli o nowym pożarze, już marzyli o III wojnie światowej i dalszym przelewaniu polskiej krwi – powiedział.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Coś niesamowitego! To jest propagandowa agitka dokładnie powtarzająca komunistyczne tezy służące usprawiedliwieniu mordowania Żołnierzy Wyklętych. Wicie, rozumicie – LWP, KBW i UB chciało pokoju, a „polscy faszyści” to podżegacze wojenni.

– Ten dzień jest zafałszowaniem polskiej historii – oświadczyła posłanka Lewicy, Anna-Mara Żukowska, była działaczka Żydowskiej Ogólnopolskiej Organizacji Młodzieżowej. – Wrzuca się do jednego worka żołnierzy i bohaterów takich jak generał Nil czy rotmistrz Pilecki, z takimi zbrodniarzami jak „Łupaszka”, „Ogień” oraz członkowie Brygady Świętokrzyskiej. Zbrodniarzami, którzy podpalali wioski, mordowali kobiety i dzieci, kobiety w ciąży, wrzucali do ognie niemowlęta, denuncjowali Polaków narodowości żydowskiej, kolaborowali – jak Brygada Świętokrzyska – z hitlerowskimi Niemcami. Nie ma na to zgody Lewicy! – oświadczyła Żukowska.

Następnie przywołała przykład wsi Zaleszany i stwierdziła, że Żołnierze Wyklęci zabili mieszkających w niej Białorusinów „nie dlatego, że ludność prawosławna sprzyjała komunistom, ponieważ tak nie było”, ale z przyczyn etnicznych, bo „taką mieli wizję” i „chcieli, żeby powojenna Polska była narodowa i etnicznie jednorodna, tylko polska, wykluczająca inne narodowości”. Następnie Żukowska powołała się na świadectwo swojego dziadka, który mówił na temat Brygady Świętokrzyskiej: „To byli bandyci”.

Taktyka Lewicy jest następująca: wskazują Zaleszany, w których faktycznie były ofiary po podpaleniu wsi przez oddział NZW i żądają zlikwidowania Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, żeby „nie wrzucać wszystkich do jednego worka”. To jest właśnie komunistyczna metoda zohydzania wszystkich tych, którzy walczyli z komunistami. Lewica tak bardzo nienawidzi Żołnierzy Wyklętych, ze gotowa jest nawet pochwalić rtm. Pileckiego, byle tylko zlikwidować ich święto jako upamiętniające „bandytów”.

Z obrzydzeniem zamieszczamy na naszej stronie krótką relację z prowokacji działaczy Lewicy. Uważamy jednak, że trzeba pokazać tych czerwonych agitatorów, aby uświadomić Polakom, iż komunistyczna propaganda nadal trzyma się w Polsce mocno i zatruwa umysły kolejnych pokoleń.

Nie dajcie się złapać na te komunistyczne sztuczki. Jako odtrutkę zalecamy lekturę „Legionu” Elżbiety Cherezińskiej o Brygadzie Świętokrzyskiej. Niestety, TVP kontrolowana przez „dobrą zmianę” nie zrealizowała swojej obietnicy z 2016 roku i nie nakręciła serialu na podstawie tej powieści. 

Źródło informacji: Facebook

Zobacz też:

Ważny komunikat IPN: Przypisywanie „Buremu” zbrodni ludobójstwa nie odpowiada stanowi faktycznemu!

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. AntyPO✡PiS mówi

  To jest efekt nie przeprowadzenia „NORYMBERGI” dla komunistycznych zbrodniarzy i złodziei z PZPR, SB i WSW/WSI po 1990 roku! Dlatego teraz ich resortowe postkomunistyczne pomioty pozwalają sobie na szkalowanie polskich bohaterów z AK i NSZ.

 2. Zbigniew mówi

  jednak bolszewia to zydzi – sami sie przyznaja i dobrze.

 3. Szczur mówi

  Wszakże, sam Putin powiedział, że pierwszy sowiecki rząd składał się, w 80-85%, z żydów.

 4. Arek mówi

  Matki z tego forum tam nie rozpoznaliscie?
  Zgromadzenie niedojd, wypisz wymaluj debil z Razem udzielający się tutaj w co drugim wątku.

  1. Boguslaw mówi

   ta p…a stoi schowana za drzewem! Nie moze sie wydac, ze nosi diabelskie rogi i wytatuowana na czole odwrocona gwiazde szatana!
   Jak ktos z Was taka p..de kiedys zobaczy, bierzcie od razu WIDLY! ;-))))

 5. Tolek mówi

  Żadna prowokacja. Wasi leśni bohaterowie dokonywali grabieży i zbrodni na ludności cywilnej, w tym takze na dzieciach. Od prawdy nie uciekniecie. Pomordowanym przez „wyklętych” należy się pamięć i szacunek.

  1. anonim mówi

   Tak to udowodnij to parchu lewaku, że Żołnierze Niezłomni byli bandytami atakującymi niewinnych ludzi. Ci Żołnierze atakowali tylko kolaborantów sowietów, gdy mieli żelazne dowody na kolaborację. Historii to uczyłeś sie chyba w instytucie marksizmu i leninizmu. Spieprzaj z tego forum zastępco prowokatorki ,,matki”. Obydwoje nadajecie się jako komentatorzy koszernej gw.

  2. Szczur mówi

   No akurat @Tolek ma rację. To jest jak ze stwierdzeniem, że Polacy tylko ratowali żydów, co jest nieprawdą bo byli też szmalcownicy. Zresztą, raczej trudno sobie wyobrazić to, że w okolicznościach wojny, czy okupacji każdy żołnierz pozostanie rycerzem w lśniącej zbroi. Istnieją przesłanki pozwalające twierdzić, że niejeden wykazywał się zachowaniem niegodnym żołnierza. W tym także mordowaniem niewinnych kobiet i dzieci. I wcale nie podważam bohaterstwa tych ludzi. Trzeba, po prostu przyznać szczerze, że żołnierz jest tylko człowiekiem i nie zawsze będzie zachowywał się godnie, zwłaszcza w tak trudnym okresie jak stan wojny.

  3. Boguslaw mówi

   Wsadz sobie palca do dupy, zanim nastepnym razem wystartujesz takie pora,bane dywagacje!
   W zupie, szczegolnie polskiej, znajdziecie skurwiele ZAWSZE jakis wlos!
   Wypierdalac stad, kanalie, jesli nie potraficie uszanowac realiow i historii Narodu POLSKIEGO!
   Na pustyni wszystko jest o wiele prostrze, tam nie bedziesz mial powodow do narzekania, pierdolencu! Ze skorpionami bedziecie sie super rozumieli! WYPIERDALAC!

  4. Szczur mówi

   Boguś, widać żeś młody. Jesteś pełen ideałów i to dobrze. Ale wiedz, że ideały rozmywają się w praktyce. Każdy żołnierz chce być „tym dobrym”, ale w obliczu wojny niewiele z ideałów zostaje. Taka, niestety, jest rzeczywistość. Sam nad tym ubolewam, ale niestety tak jest. Sam chciałbym, żeby Żołnierze Wyklęci byli bez skazy, ale rzeczywistość dyktuje swoje warunki.

  5. Szczur mówi

   I może nie zrozumiesz tego teraz, w kontekście moich wypowiedzi, ale życzę Ci, żebyś, gdy dorośniesz do tego, zmienił Polskę na dumną ze swego dziedzictwa, ze swojej kultury. żebyś umiał wyzwolić Polskę z jej obecnej wiernopoddańczości.

  6. Tolek mówi

   Nie zesraj się antysemicki czubku, wygoogluj sobie, to chyba nie wykracza poza zdolności półgłówka.

  7. Boguslaw mówi

   Na googlowskich stronach znajdziesz TYLKO I WYLACZNIE, wszystko od lat zaklamane, hucpiarskie gowno! Mozesz sobie darowac twoj wielkoduszny pomysl!

  8. Boguslaw mówi

   Nie ma TUTAJ miejsca dla ciebie, jesli nie potrafisz uszanowac mojego GENIALNEGO Kraju, i jego CUDOWNYCH bohaterow, ktorym my, Polacy, wszystko zawdzieczamy! PIERDOL SIE GDZIE INDZIEJ, hucpiarska szmato!
   JESTES NASZYM lucyferianskim WROGIEM! ZDYCHAJ!!!

  9. Boguslaw mówi

   Ten, kto w tych czasach nie jest przeciwko zydowskim bandytom, jest albo slepy, gluchy, albo , kompletnym debilem, ktory na pewno tez nie da rady, policzyc do trzech!

  10. anonim mówi

   A ty kim jesteś filosemicki czubku, który nie zrozróżnia mitów i kłamstwa szerzonego przez środowiska żydowskie na świecie od prawdy historycznej zawartej w publikacjach niepoprawnych politycznie historyków. Są jeszcze żyjący świadkowe, tych ,,wspaniałych relacji” polsko-żydowskich i o ,,braterstwie broni” Polaków i mniejszości żydowskiej.

  11. BP mówi

   A SB-cy nie mordowali Polaków? Proponuję ulicę „Ofiar SB”. Judasz będzie miał lżej po drugiej stronie niż SB-cy

  12. Boguslaw mówi

   Oni BEZKARNIE, OD ZAWSZE, stawiaja wszystko na glowie! Jezykiem szatana jest KLAMSTWO!

  13. Szczur mówi

   @BP A co to ma za znaczenie kto mordował i ile? Ucinali ludzkie życie i kropka. SB mordowało, ale trzeba też uczciwie przyznać, że to samo robili żołnierze po drugiej stronie. Historia nie poddaje się życzeniowemu myśleniu. Fakty ogólnie tak mają.

  14. Boguslaw mówi

   Co z ciebie za popierdoleniec!
   Biale jest czarne i odwrotnie!
   Tak samo usilujecie tlumaczyc, ze to Palestynczycy sa za zo winni, ze ” zostali zabici”!
   Wiesz co, lepiej sie powiesic, niz z takimi tekstami przez zycie isc!
   To jest czysta zydowska PERWERSJA!
   Przeciez to sie nawet nie da czytac!
   Szczur to wlasnie tylko szczur i ZADEN CZLOWIEK!!!

  15. Hammurabi mówi

   Zastanawiam się, jak jeszcze długo taka i inne prowokacje będą bezkarne. „Proszę pana”, „szanowni państwo”… A nie przypadkiem towarzysze i towarzyszki?
   Trzy mikrofony i więcej dziennikarzy jak lewackich pomyj.
   Aż się prosi o wizytę kontrującą takie zachowania złożoną przez Polaków. Mogłoby nawet dojść do doraźnego wymierzenia kary za obrazę i naruszenie dóbr osobistych, bo na inny „wymiar” w dobie upadku raczej liczyć nie można.
   Smarkula ubolewająca nad „kunktatorstwem” władz warszawskich nie zdaje sobie sprawy kim był dla Polski Roman Dmowski. Jego działalność i aktywność podczas „konferencji pokojowej” w Paryżu, a zwłaszcza jego wystąpienie na posiedzeniu „Rady Dziesięciu” (które sam tłumaczył na dwa języki: angielski i francuski nie ufając tłumaczom) były jednym z najistotniejszych i najskuteczniejszych działań w imię odrodzenia polskiej państwowości.
   Pewnie ta genialna lewaczka wolałaby jakąś bardziej swojską nazwę, obok „ronda kobiet”… O! Może tak rondo „Marty Mirosławy wypierdalać Lempart”, albo „Rondo tęczowej miłości”?

  16. Boguslaw mówi

   Podziwiam Twoja cierpliwosc! Ja nie mam tyle nerwów do nich parszywych wypierdkow szatana!

  17. Boguslaw mówi

   Nie ma sie co dziwic, ze teraz tak sie skarzy, jak cala jego rodzina skladala sie, jak to u tych bestii, Z SAMYCH KOLABORANTOW i ZDRAJCOW! Trzymaj lepiej teraz twoja morde, albo przenies sie do kanalizacji i lepiej, zostan tam juz z godnymi ciebie SZCZURAMI!, hucpiarski bandyto, razem z ta twoja ma,dra pi…da,!!
   Won, skurwysyny z NASZEJ SLOWIANSKIEJ POLSKI! Ale juz, jebani zdrajcy i kanalie! Do spalarni smieci!

  18. Boguslaw mówi

   Przeciez powszechnie wiadomo, ze wsrod tych mordercow, ktorzy niszczyli po wojnie polska, intelidencje,, jako patriotów, byli prawie wylacznie ZYDOWSCY KOMUNISCI!
   Te ataki tutaj powyzej, na masowo mordowanych zolnierzy niezlomnych, jest przykladem typowej zydowskiej satanistycznej, perfidii!
   JESZCZE NIGDY NIE PRZYZNALI, MIMO OCZYWISTYCH DOWODOW, ZE BYLI ZDRAJCAMI, MORDERCAMI I PRZESLADOWCAMI, natomiast, jak zwykle ODWRACAJA caly ten fakt, wkladajac odpowiedzialnosc za to wszystko, akurat na ofiary!
   NIE ZNAM NIC, CO BYLOBY RÒWNIE PARSZYWE i NIEGODNE CZLOWIEKA, jak takie metody!
   Warunkiem jakiegokolwiek pojednania, ktore byloby przez Stworce porza,dane i oczekiwane, jako jedyna, dajaca, sie, przyja,c perspektywa, na przyszlosc, mozna sobie od razu w dupe wsadzic!
   Bez przyznania sie do winy, lub odpowiedzialnosci, podobnie, jak sprawa z Ukraincami, nie moze byc, zadnej pokojowej perspektywy na przyszlosc!
   Jestesmy jako Polacy, od zawsze: poniewierani, ponizani, zdradzani, mordowani, ograbiani ze wszystkiego, przez te jebane chazarskie bestie.
   Jako godni i znakomici Polacy, nie mozemy wiecej pozwolic, tak sie dac poniewierac!
   W zaden sposob wiecej!
   Zadna inna wersja wypowiadana przez te kanalie nie ma prawa by w ogóle brana przez nas pod uwage!
   TO SA TYLKO LUCYFERIANSKIE BESTIE!, I TYLKO TAKA WERSJA JEST DLA NAS DO PRZYJECIA!
   NIE MA JUZ ZADNEGO POJEDNANIA, ANI WYBACZENIA, TYMBARDZIEJ , ZADNYCH WYRZUTOW SUMIENIA, WIECEJ, z naszej strony! KONIEC!

 6. Sezon grypowy będzie trwać do końca świata mówi

  A mój dziadek był w AK, dlatego teraz na kilometr czuję, że tzw. pandemia to kolejne podejście do komunizmu światowego.

 7. JMP mówi

  Prawda jest taka, że tzw. „żołnierze wyklęci” mordowali głównie Polaków, którzy pracowali nad odbudową Polski po wojnie: chłopów, którzy przyjmowali ziemię przydzielaną im w ramach reformy rolnej, nauczycieli, lekarzy, milicjantów, ludzi wytyczających nowe granice naszego państwa, pracowników administracji państwowej, najczęściej ludzi bezbronnych, Bogu ducha winnych, starających się po prostu uczciwie wykonywać swoje obowiązki. Zamordowali więcej Polaków niż, np. AK wyeliminowało żołnierzy niemieckich i walczących po stronie Niemiec Łotyszy, Ukraińców itd. Są oni hańbą naszego narodu i niczym więcej.

  1. PPP mówi

   ”AK wyeliminowało żołnierzy niemieckich”???
   puknij się w czółko. byle mocno

  2. Hammurabi mówi

   „Pracowali” powiadasz… „Nowe granice” twierdzisz…
   A zadałeś sobie pytanie kto te granice zatwierdzał? Polacy?
   Kto dowodził oddziałami „bohaterskich” krzewicieli nowych praw, ładu i porządków?
   Kim byli owi „pracownicy administracji państwowej”?
   Na koniec czyja własnością była ziemia, którą w ramach „reformy” rozdawano chłopom?
   Jak widzę traktujesz temat wybiórczo, chowany na propagandowych opowiastkach z tamtych lat.
   Nic nie jest idealnie biało czarne.
   Jeżeli popatrzysz na temat obiektywnie, to zbrodnia na Polsce i jej obywatelach według oficjalnych informacji rozpoczęła się w… lutym 1919 roku, choć niektóre źródła podają datę uderzenia bolszewickiego na Wilno 3 stycznia 1919.
   Inaczej mówiąc cel tamtych działań wojennych, czyli „eksport” sowieckiego ładu do Europy przyświecał również Stalinowi, który od czasu pierwszego spotkania wielkich kanalii w Teheranie doskonale wiedział, że osiągnął to, co Polacy wybili ze łba Leninowi.
   Zachód Europy nigdy nie doświadczył „dobrodziejstw” sowieckiej „przyjaźni”, dlatego ochoczo przystał na nowy podział kontynentu, nie pytając o zdanie nie tylko Polaków ale i Węgrów, Czechów, Słowaków, Rumunów…
   Piszą niektórzy, że Polska z lat międzywojennych była krajem kontrastów i niesprawiedliwości. Twierdzą, że panowała powszechna bieda nędza i mają rację. Nie mogło być inaczej w kraju który odrodził się po 123 latach politycznego i gospodarczego niebytu. Kraju który musiał poradzić sobie z kosmicznym wręcz zróżnicowaniem stanów prawnych na ziemiach z różnych zaborów, z problemami społecznymi, ekonomicznymi i sabotażem sąsiedzkim.
   To było 20 lat, w czasie których dokonało się w Polsce tak wiele, że śmiało można założyć, ze gdyby nie napaść niemiecko radziecka i dalszy rozwój kraju, dziś Polska byłaby na zupełnie innym poziomie rozwoju.
   Nie chodzi tu tylko o rabunek wszystkiego co przedstawiało jakąkolwiek wartość przez najeźdźców i „wyzwolicieli”. Nie chodzi tu nawet o wieloletnie wykorzystywanie Polski przez ZSRR jako niewolnika dostarczającego za darmo węgiel, stal, maszyny, produkty rolne i technologie w ramach „internacjonalistycznej współpracy”!
   Twoi protegowani jak przystało na bydlaków najgorszego sortu, na zdrajców i sprzedawczyków dokańczali dzieła najeźdźców niszcząc to, co jest kręgosłupem każdego narodu – jego elity intelektualne!
   Tak, nie matura a chęć szczera, prawda?
   Opowiadasz głupoty również jeśli popatrzeć na temat przez pryzmat bohaterskiej obrony kraju. Czy ludzie, którzy nie utożsamiają się z własnym krajem – jak obecne pokolenia hodowane a nie wychowywane – mogli by stawiać tak zacięty opór najeźdźcom?
   Co? Chętnie grzejesz się przy ogniu polskiego patriotyzmu, odwagi i oddania wobec walki z Niemcami i ich poplecznikami ale kiedy tę sama miarę przyłożyć do komunistów, to już nie jest to takie oczywiste?
   Dlatego żal, że dziś już nie ma takich Polaków. Gdyby byli, to ci prowokujący gówniarze dostaliby po sto klepnięć wyciorem po dupskach i następnym razem już by się nie odważyli.
   A za słowa które napisałeś na końcu swoich wypocin wypowiedziane w mojej obecności dostałbyś natychmiast w pysk!

  3. MACIEJ mówi

   Siostro, basen!
   Pan nam się tutaj rozpłynął, tzn. rozlał po całości.

  4. Boguslaw mówi

   Piszesz tutaj zdradzieckim jezykiem parszywej ” matki”!
   Nalecialo sie was, zydowskich komunistycznych zmieniaczy historii.
   Jeszcze raz, jak ci tu nie pasuje, jebaj sie, stad, dupku!
   Tutaj mieszka Jezus Chrystus i Matka Boza, a nie dzierzynski i
   Setki razy palili was, wszedzie na stosach, bo poznali wasza bestialska istote!
   Ostatni, ktorzy mieli jeszcze naiwna ludzka goscinnosc i nadzieje, ze jak sie goscia zaprasza do domu, to cie za to nie otruje, zdradzi, ani pozbawi majatku!
   Hieny jebane, nie ludzie, smierdzace SZAMBO czlekoksztaltne! Wszyscy won stad, parszywcy!

  5. LOL mówi

   do maciej – jesteś żałosna
   ale tak to jest jak się nie ma żadnych argumentów, nie, maciejowa?

  6. Hammurabi mówi

   Panowie, jedna prośba…
   Trzymajcie poziom i fason, nie dawajcie się prowokować, nie zniżajcie się do poziomu prowokatorów.
   Kiedy poczytacie bez emocji to co piszą, zrozumiecie, że to nie są prymitywni głupcy. Podpuszczają Was, drażnią i czerpią z tego zadowolenie oraz wynagrodzenie („dlaczego oddam swój jeden procent na fundację Batorego”… Jeśli wiecie kto jest jej założycielem, to zozumiecie)
   Fakty i tylko fakty się liczą.

  7. anonim mówi

   Znam kilku żydów. Kążdy z nich to nadęty arogancki buc, patrzący na innych z pogardą, roszczeniowy i bardzo przewrażliwiony na krytykę. Cechuje ich tchórzliwość, gestykulowanie rękami podczas niezadowolenia, ośmieszanie wiary i tradycji Polski. Podsumowując odrażające wstrętne kanalie. Nie dziwi mnie, że na przestrzeni wieków byli obiektem ataków.

 8. Republikanin mówi

  Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ta udawana i zakłamana Zjednoczona Nibyprawca na to zezwala, a Milicja Państwowa w tym czasie ściga chcących oddychać.

 9. wienie mówi

  Dlaczego nie można wystąpić do sądu o delegalizacje Lewicy z powodu pochwalania reżimu komunistycznego zakazanego w konstytucji poprzez chwalenie za zniewolenie Polski po 1945 jako niby wyzwolenie Polski i miast o czym na twiterze oficjalnie zamieszczają plakaty i dziękują armii czerwonej?!!!!!

  1. Tolek mówi

   Bo ona go nie pochwala?

 10. Ewa-Maria mówi

  Gdyby to były inne czasy,czasy okupacji niemieckiej to łby mieliby zgolone do zera.Nasi bohaterowie,których tak nienawidzą,opluwają,znieważają poradzili by sobie z tą współczesną czerwoną zarazą.Nieudolna PiSowska władza za dużo im pozwala.

  1. anonim mówi

   Ta ,,nieudolna” pisowska władza to ich aktorzy do grania ich oskarowych ról polskich patriotów i prawicowych polityków. Tylko głupi i ślepy nie widzi ich obłudy, e co innego mówią, a co innego robią, a w nocy w Sejmie porzepychają antypolkie ustawy.

 11. Szczur mówi

  A co to ma za znaczenie kto mordował i ile? Ucinali ludzkie życie i kropka. SB mordowało, ale trzeba też uczciwie przyznać, że to samo robili żołnierze po drugiej stronie. Historia nie poddaje się życzeniowemu myśleniu. Fakty w ogóle tak mają.

 12. Bemowiak mówi

  uj im na grób, ale miejsce wybrali takie aby nikt ich nie widział https://www.google.pl/maps/@52.2646425,20.9193746,3a,28.5y,124.9h,91.29t/data=!3m6!1e1!3m4!1stZJBt2KyJJbwRgsjhg-NCw!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl/ i do tego tyłem do ulicy.

  Może jakby spróbowali w innym miejscu to ktoś by im wyperswadował komunizm z półgłowek.

  Tak czy siak, w przyszłym roku proponuję „spontaniczny” spacer ul. Żołnierzy Wyklętych i pilnowanie, aby żadna łajza nie niszczyła oznakowania ulicy .

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.