Protest głodowy przeciw uwięzieniu Barbary Poleszuk: „To gest solidarności z pokrzywdzoną przez wymiar sprawiedliwości”

Anna Kołakowska/ fot. screen
3

„Zgodnie z zapowiedzią podjęłam dziś protest głodowy w związku z przetrzymywaniem w więzieniu Barbary Poleszuk, działaczki Narodowej Hajnówki, zaangażowanej w upamiętnianie Żołnierzy Wyklętych i propagowanie wartości patriotycznych” – napisała w liście do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry Anna Kołakowska, najmłodsza więźniarka polityczna stanu wojennego.

„Mój protest jest właśnie gestem solidarności z ewidentnie pokrzywdzoną i niesprawiedliwie potraktowaną przez wymiar sprawiedliwości Basią Poleszuk. Jest upominaniem się o nią, bo gdybym tego nie zrobiła musiałabym uznać, że moje zaangażowanie w walkę z represyjnym systemem komunistycznym było tylko przygodą. A tak nie jest – moja przeszłość i mój życiorys zobowiązują mnie do stanięcia w obronie Basi Poleszuk” – napisała Kołakowska.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W poprzednim liście do ministra Ziobry Kołakowska napisała: „Do tej pory nie został skazany żaden z uczestników protestów kodowskich, czy „czarnych marszów” Nawet Ci, którzy czynnie atakowali policję nie zostali osądzeni i skazani. Wszyscy pamiętamy kobietę, która podczas „czarnego protest” uderzyła policjanta w głowę, pamiętamy Frasyniuka, którego pomimo słownej agresji wobec policjanta sąd uniewinnił i wiele innych podobnych przypadków. Do więzienia nie trafiają politycy, którzy okradli Skarb Państwa, a nawet zwykłych ludzi na wiele milionów złotych. Czy teraz, kiedy rządzi PiS do więzienia będą trafiać wyłącznie patrioci?”

Barbara Poleszuk odbywa karę 4 miesięcy pozbawienia wolności pod zarzutem czynnej napaści na policjanta. Petycję w obronie skazanej przygotował poseł Kukiz’15 Józef Brynkus. Zostanie ona przekazana ministrowi Ziobrze.

„Komunistyczne sądy skazywały obywateli na podstawie fałszywych zeznań funkcjonariuszy milicji obywatelskiej, komunistycznej bezpieki i partyjnego aparatu. Często tę procedurę stosowano wobec działaczy antykomunistycznej opozycji. Dziś wg tej reguły, za rzekome zadrapanie ręki policjanta, sąd skazał na cztery miesiące aresztu i zamknął za kratami młodą Polkę i patriotkę Barbarę Poleszuk. Ale powód wydania tak surowego wyroku – jak się powszechnie uważa – był inny. To organizowanie przez Barbarę Poleszuk marszów niepodległościowych i uroczystości upamiętniających żołnierzy wyklętych. Nie może się z tym pogodzić lokalna postkomunistyczna klika, wykorzystująca do represjonowania Barbary Poleszuk zarówno policję, jak też spolegliwe wobec niej sądy” – napisał Brynkus w petycji. Zachęcamy wszystkich do jej podpisania. Link do petycji TUTAJ.

Źródło informacji i cytatów: radiomaryja.pl,

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Uwolnić Basię Poleszuk mówi

  Uwolnić Basię Poleszuk!

 2. PolakMały mówi

  Żoloborska Grupa Rekonstrukcyjna Sanacji zapewne wie, że w okresie II RP była Bereza Kartuska! To znaczy, że uruchamiają program CELA+!

  1. Ada mówi

   CELA+ to już tak historycznie –
   dla POLSKICH PATRIOTÓW!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.