„Propaganda PiS-u” czy bolesna prawda? Wycie po konwencji PO w Łodzi

Fot. Twitter
15

Dziś w Łodzi odbyła się konwencja Platformy Obywatelskiej. Grzegorz Schetyna mówił o „patriotyzmie wolności” oraz o „totalnej propozycji, która ma odsunąć PiS od władzy”. Oprócz komentarzy, które pojawiły się wokół wystąpienia prezesa PO, zrobiło się gorąco wokół pasków, które zostały wyświetlone przez TVP Info w czasie transmisji konwencji.

Gdy podczas konwencji przemawiała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, na pasku TVP Info pojawił się napis: „Oskarżona o poświadczenie nieprawdy prezydent Łodzi rozpoczyna konwencję Platformy”. Czy treść zamieszczona na pasku nie była adekwatna do osoby, która pojawiła się na ekranie? Zdanowska została oskarżona o wyłudzenie kredytu i poświadczenie nieprawdy we wniosku o kredyt bankowy swojego partnera. Sprawa dotyczy zakupu dwóch nieruchomości, których wartość wynosi 700 tysięcy złotych.

Gdy na ekranie pojawił się prezes Grzegorz Schetyna pojawiły inne treści. „Grzegorz Schetyna krytykuje spółki Skarbu Państwa, które osiągają rekordowe wyniki”, „Grzegorz Schetyna zapowiada kontynuację programu ulica i zagranica” oraz „Afera Amber Gold, reprywatyzacyjna, hazardowa, podsłuchowa – to tylko niektóre afery obciążające PO”. Zwolennicy Platformy i nie tylko głośno zawyli perorując o „pisowskiej propagandzie”. Paski TVP Info skrytykował również były prezes Młodzieży Wszechpolskiej Krzysztof Bosak.

Nie mam żadnej sympatii dla PO i jej lidera, ale ich marność nie usprawiedliwia marności propagandy PIS. To co jest na pasku TVP to kłamstwo – napisał Bosak.

SKLEP-WPRAWO.PL

Już drugi raz w tym tygodniu, z wielkim zaskoczeniem przyjmujemy deklarację osoby związanej z MW. Najpierw zarząd wskrzeszonej w 1989 roku przez Romana Giertycha organizacji deklaruje poparcie dla protestu lekarzy rezydentów, a teraz Krzysztof Bosak pisze o kłamstwach na paskach TVP Info. My również nie zgadzamy się bezkrytycznie ze wszystkim, co prezentuje telewizja publiczna, jednak paski, które pojawiły się pod twarzami polityków PO, nie mają w sobie ani cienia kłamstwa i przesady. Prawdą jest, że spółki Skarbu Państwa posiadają rekordowe wyniki. Przykładem jest chociażby PKN Orlen, który w 2016 roku osiągnął zysk netto w wysokości 5,4 mld zł i był on o 2,5 mld zł wyższy od tego osiągniętego w 2015 roku. Prawdą jest, że Schetyna zapowiedział, że nadal będą protestować na ulicy i współpracować z eurokratami, by doprowadzić do ukarania polskiego rządu przez Brukselę – stąd w drugim tekście, który pojawił się na pasku TVP Info również nie dopatrzyliśmy się kłamstwa. Prawdą jest, że „afera Amber Gold, reprywatyzacyjna, hazardowa, podsłuchowa – to tylko niektóre afery obciążające PO”… Co najwyżej nieprawdą może być to, że na pasku telewizji publicznej nie zmieściły się wszystkie afery, którymi w ostatnich latach zasłynęła partia Grzegorza Schetyny.

A może Grzegorz Schetyna i Hanna Zdanowska powinni zostać przedstawieni przez TVP Info jako „obrońcy demokracji”, czy – jak sami o sobie mówią – „patrioci wolności”? Redaktorzy telewizji publicznej na paskach zawarli bolesną prawdę, a nazywanie jej „propagandą” jest wyrazem skrajnego indyferentyzmu… A to, że została ona opublikowana w kontekście konwencji PO, to bardzo dobrze. Niech świat się dowie, że w Łodzi zebrała się cała śmietanka politycznych oszustów, którzy nieomal doprowadzili Polskę do ruiny.

Źródło: TVP Info, Twitter

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. test24 mówi

  A może teraz dla odmiany jakiś artykuł krytykujący PiS? Np. sprawa fundowania Ukraińcom emeryturek?

  1. Katarzyna TS mówi

   Polska nie funduje Ukraińcom emerytur. Według umowy podpisanej w 2012 roku przez Kosiniaka-Kamysza pracujący i mieszkający w Polsce Ukraińcy mają prawo do emerytury ZUS tylko za okres pracy w Polsce. Natomiast okres pracy na Ukrainie jest wliczany wyłącznie jako konieczny do nabycia praw emerytalnych w Polsce, a nie jako podstawa do naliczania emerytury. Przy czym stosuje się zasadę wzajemności. Wyjątkiem od zasady są osoby urodzone przed 1949 rokiem – oni dostają polską emeryturę minimalną. Zamysłem było zabezpieczenie minimalnej emerytury Polakom z Kresów sprowadzanym do Polski.

 2. KarPa mówi

  Może i było to brutalne ze strony TVP ale jednak prawda. A p. Bosak i MW to nie kolejni co chcieliby się dorwać do władzy?!

 3. M. mówi

  No skoro nawet MW krytykuje PiS i sugeruje propagandę…to wiedz, że coś się dzieje.

  1. KarPa mówi

   Może są źli o to, że nie zostali zaproszeni na obchody 100 lecia odzyskania Niepodległości?!

 4. Waldemar mówi

  Czas na pojednanie wszystkich prawicowców.

  1. znalezione w sieci mówi

   …W całym tym rozważaniu, pojawia się dziś (16/10/2017) taka oto wiadomość ! „My chcemy Boga” – pod takim hasłem odbędzie się 11 listopada w Warszawie tegoroczny Marsz Niepodległości – największa demonstracja patriotyczna w naszej ojczyźnie ! „W czasie upadku obyczajów, w czasie dyktatury poprawności politycznej, w czasie bezpardonowej walki z Bogiem, w czasie utopii ogarniającej całą Europę – My Polacy chcemy odwołać się do wartości, które są fundamentem naszej tożsamości, naszego narodu, rdzeniem Europy i rdzeniem będącej w dalekiej destrukcji cywilizacji łacińskiej. Dzisiaj chcemy iść jak nasi przodkowie pod Wiedniem, jak w walce z nawałą bolszewicką w 1920 roku – chcemy iść pod sztandarami Boga!– powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Robert Bąkiewicz – przedstawiciel Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. … -http://argonauta.pl/czasami-przyszlosc-przeswituje-po-polsku/

 5. szczepionkowy faszyzm mówi

  przez takich bosaków non stop „juejczykowie” dzielą prawdziwych Polaków…

 6. Roza mówi

  Jak to mozliwe aby istnialy legalnie swinie z PO,nowo…..,PSL,SLD itd,klamiac i mowic nie prawde,za to POwinno sie karac za oczernianie i donoszenie na Ojczyzne Polske.Chazarzy i roznego odlamy pejsatych przekupuja cymbalow.Gdzie sie POdzial BOG/HONOR/OJCZYZNA co za odlamy powstaly za panowania „kapeluszy-czarnych”

 7. Karol mówi

  Niema co porównywać … jedni drugich warci ! Polityka to najbardziej brudne zajęcie, politykierzy mają usta pełne sloganów i jeszcze pełniejsze obietnic a jak przychodzi do ich realizacji, to zapadają na amnezję !!
  Jedyne 500+ co się PiS -owi udało, reszta to takie samo rozdawnictwo kolesiom, jak zawsze !!

 8. Zdzisław mówi

  Dla skanalizowania i kontroli społecznego buntu i niezadowolenia powstają opozycyjne partie zakładane przez agentów różnych służb. Są na to przeznaczone miliony. To najlepiej inwestowane pieniądze. Każdy agent bezkarnie swoim radykalizmem przebija w organizacji, każdego uczciwego patriotę, bo ma ochronę służb,, kasę i miękkie lądowanie. Ponieważ agenci reprezentują różne interesy w partiach tworzą się frakcje. Konwencje PO i Nowoczesnej to żałosne propagandowe pełne obłudy i kłamstwa próby wzmacniania ogłupionych szeregowych partyjnych lemingów i elektoratu uwłaszczonego, a jeszcze nie aresztowanego. PIS jako formacja jest bezpieczny pod warunkiem, że będzie uczciwie wywalał ze swoich szeregów Misiaczków, nierobów i karierowiczów. Dlatego błogosławieństwem jest dla niego monitoring nieprzyjaznych mediów wyręczających donosicieli do CBA. Można sobie strzelić w nogę, ale nie całą serią. Szczęść Boże Jacku!

 9. Zbyszek mówi

  ODSUNĄĆ PIS OD WŁADZY!!!
  i kraść i kraść i kraść….

 10. Ayax mówi

  Zamiast wypisywac te głupoty powinni ich pozamykać , wtedy rozumiem, a sączenia tej propagandy, złośliwości, nie rozumiem. Niedługo podczas filmu sensacyjnego czy kryminalnego tez będą wyświetlać odpowiednie komentarze do PO. Obejrzyjcie sobie z ciekawisci wiadomości w tv trwam. Żadnych głupich komentarzy, uszczypliwości,sugesti, czysta informacja, widz sam musi wyrobić sobie zdanie

 11. Dariusz mówi

  Zdanowska będzie niedługo celebrytką, ale w celi (zarzuty prokuratorskie nie są wyssane z palca), nie na konwencjach.
  Ostatnie podrygi zdechłej ostrygi.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.