Promocja multi-kulti w polskim podręczniku dla sześciolatków

podręcznik "Olek i Ada"/ fot. twitter
16

„Mamy Kalima, Abrahama, Abdula to Polki. A tatusiowie? Tata Kalima jest z Konga, Abdula z Iraku, a Abrahama z Izraela. W kraju taty Abdula i Kalima trwa wojna, a u taty Abrahama – walka. Dla Kalima, Abdula i Abrahama Polska to spokojny kraj. Tutaj własny dom, posiłki, zabawa. Tutaj nie ma wojny, nie ma walk – jest spokojne życie” – to fragment czytanki z podręcznika dla polskich sześciolatków.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czytanka pochodzi z podręcznika z serii „Olek i Ada”. Zawierający propagandę multi-kulti podręcznik jest „w pełni zgodny z założeniami obowiązującej podstawy programowej programu wychowania przedszkolnego” – czytamy na stronie wydawcy serii MAC S.A. Autorkami podręcznika są: Małgorzata Kwaśniewska, Joanna Lendzion i Wiesława Żaba-Żabińska.

Podręcznik zachwala prof. zw. dr hab. Bożena Muchacka – wieloletni rzeczoznawca MEN, dyrektor Instytutu Pedagogiki Przedszkolnej i Szkolnej Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Główną zaletą recenzowanego programu jest jego innowacyjna koncepcja, w której Autorki odwołują się do warstwicowej teorii wychowania i na niej budują strukturę treści w podziale na pięć warstw (biologiczną, psychologiczną, socjologiczną, kulturologiczną i duchową). Umiejętnie łączą również założenia teoretyczne z praktyką, odwołując się do koncepcji humanistycznej człowieka. Wskazują słusznie na potrzebę indywidualizacji w organizowaniu środowiska uczenia się dziecka. Program jest w pełni zgodny z nową podstawą programową” – pisze prof. Muchacka.

Okazuje się więc, że „dobra zmiana” nie tylko sprowadza do Polski coraz więcej „ubogacających” imigrantów, ale również – już na poziomie nauczania przedszkolnego – pieczołowicie przygotowuje grunt pod realizację polityki multi-kulti. Czy na taką „dobra zmianę” głosowali Polacy?

Źródło informacji i cytatów: twitter, mac.pl

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: List otwarty do PiS w sprawie złamania obietnicy wyborczej dotyczącej elektrowni wiatrowych

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. yoj mówi

  bojkotować to lewacko-żydowskie smiecie.

 2. Goj mówi

  Sprowadzajmy więcej żydów, ciapatych i Ukraińców, to wojna u nas też będzie. Nawet gorzej, bo w ich krajach przynajmniej wiadomo, kto jest wrogiem, a u nas wroga przedstawia się jako przyjaciela.

 3. julie mówi

  I to pokopane ministetstwo edukacji wydalo na to zezwolenie , zgode , zadnych sprzeciwow ? ! Przeciez tu jest Polska , Europa a nie zatechla azja czy afryka ! NIE ! ! ! tego warcholstwa ! ! !

 4. Jacek NH mówi

  Lewackie świnie, to przez takich lewaków, jacy piszą na portalach, w gazetach, bronią morderców, nie dostrzegając islamskiego armagedonu w Europie.

  1. MSW mówi

   Najazd 6-latków na Europę trwa. Potencjalnie każdy z tych małych skurwieli może zostać islamskim terrorystą w przyszłości. Oto do czego prowadzą lewackie rządy „dobrej zmiany”, do Armagedonu w niedalekiej przyszłości.

 5. Robert mówi

  Nie mamy hut,kopalń,rolnictwa…Ale dla dobrej zmiany która nie chce stracić dziewictwa w stosunkach z rodakami,polskie mamy są jedynym dobrem eksportowym,tworząc z nich damy do towarzystwa multikulturalnego

 6. michu mówi

  Podobnie jak za komuny zachwalano socjalizm itp. Tylko przy obecnym zdemoralizowaniu to może być realne. Zresztą społeczności azjatyckie mężczyzn wrogiego narodu, jak okazywali się słabsi, mordowali, a kobiety oszczędzali….

 7. Hammurabi mówi

  Najgorsze jest to, że rodzice dzieci nie zdobędą się na odwagę by się sprzeciwić tej indoktrynacji. Sprawa zostanie zaklepana, bo nikt nie chce robić sobie „kłopotów” a dyrektorzy przedszkoli załapią się na premię za wybitna aktywność. Szanowni Państwo, Polska ginie na naszych oczach. Wraz z nią, zginiemy i my chyba, że wydarzy się cud (na co raczej liczyć nie należy) albo do głosu dojdą środowiska narodowe.

 8. Spostrzegawczy mówi

  Czyli jak określił to znany klasyk – obrzezywanie mózgów przez sanhedryn i jego organa trwa już od lat niemowlęcych.

 9. Normalny mówi

  Co na to KEP i feministki ? Jest to promocja oddawania się katoliczek i Polek innowiercom i obcokrajowcom !!! Jest to i antykatolickie, antypolskie i akurat w tym przypadku antyfeministyczne.

 10. Mr. ?? mówi

  W emiratach francji, niemiec … Abdule prześladują Abrahamów, niekiedy kończy się to morderstwami jak w przypadku Susanny Feldman …
  w TvPis, TVN o tym nie powiedzą bo to niewygodne
  Może w następnych podręcznikach będzie promocja ideologi gender, rodziców 1, 2 a nawet 3, 4 … tej samej płci a może trzeciej płci będą gadki o innowacyjnej koncepcji

 11. Ada mówi

  Poprzez zachwyt „aŁtorytetu” pani profesor, niczym w ładnym papierku cukiereczka podaje się kolejną trutkę -dzieciom! Ciekawe, jaką cenę ma taki autorytet. Tak, tak, POLSKA TO SPOKOJNY KRAJ! Chyba na tzw. Bolka oko! A wewnątrz wojna z Polakami na wszystkich frontach, tylko „po tiszynie”, bo przecież… zbyt dużo ichnich jawnych frontów wojennych wzbudziłoby dalece niepożądaną reakcję w świecie…
  Czy rodzice pozwolą na taką „obróbkę” własnych dzieci przeciwko sobie samym i ogółowi???
  Za obiecywane przyszłe „cukiereczki” w postaci dodatków finansowych…z ich przecież, z ich własnych kieszeni?!
  POLSKA, TO SPOKOJNY KRAJ?…- czy taki światowej sławy puchnący eksperyment wytrzymałości zniewolonych Polaków?

 12. Joanna mówi

  Rodzice! Pobierajcie! Chrońmy nasze dzieci
  http://dlarodzicow.ordoiuris.pl/
  w linku przygotowany przez prawników z Ordo Iuris dokument mający ochronić dzieci przed demoralizacją w przedszkolach i szkołach. Pobierajcie, wypełniajcie, zanoście do przedszkoli i szkół, niech Wam go podpiszą i kontrolujcie co jest dzieciom wciskane do małych główek

 13. Franek Dola$ mówi

  Teraz już wiecie dlaczego zabierają Polakom broń, dlaczego chcą nas dalej rozbrajać. Bo wiedzą, że jak będą tak dalej robić to ich wystrzelamy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.