Prokuratura umorzyła śledztwo ws. znieważenia narodu polskiego przez redaktor naczelną portalu Jewish.pl

Katarzyna Markusz/ fot. screen
53

We wtorek (23.02.2021) warszawska prokuratura poinformowała o umorzeniu śledztwa przeciw redaktor naczelnej portalu Jewish.pl, Katarzynie Markusz. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, polegającego na znieważaniu narodu polskiego, złożył Instytutu Walki z Antypolonizmem Verba Veritatis. Prokuratura uznała, że nie doszło do popełnienia czynu zabronionego.

Śledztwo dotyczyło artykułu Markusz pt. „Ambasador Niemiec mówi trudną prawdę o historii. Polska nadal kłamie”, który został opublikowany 9 października 2020 roku na łamach „Krytyki Politycznej”. – Czy doczekamy dnia, w którym polska władza również przyzna, że niechęć do Żydów była wśród Polaków nagminna, a polski współudział w Zagładzie jest faktem historycznym? – pisze autorka artykułu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Markusz deprecjonuje pomoc, jakiej Polacy udzielali Żydom podczas Holokaustu. – Rzekomo ogromna pomoc udzielana Żydom w czasie wojny i tuż po niej to jedna z tych fikcji, którymi karmią nas polscy politycy od wielu dekad – pisze. Twierdzi też, że mówienie o mieniu bezdziedzicznym po zamordowanych Żydach jest „makabrycznym fałszem”. – Nie można twierdzić, że całe mienie, które przeszło po wojnie w ręce polskiego państwa i polskich obywateli, trafiło do nich uczciwie – czytamy w artykule, w którym Polacy zostali przedstawieni przez Markusz jako grabieżcy żydowskiego mienia. – Kto, jeśli nie Polki i Polacy, przejął żydowskie mieszkania, kamienice, sklepy, domy, działki, ubrania, a nawet złote koronki zębów wykopywane często z popiołów poobozowych? – pisze Markusz.

– Prokuratura umorzyła moją sprawę. Czyli można pisać o polskim współudziale w Zagładzie i nagminnej niechęci Polaków do Żydów. To dobrze, bo mam zamiar nadal to robić. W końcu prawda jest najważniejsza – napisała Markusz na Twitterze.

Co jest prawdą dla Katarzyny Markusz? Jest nią np. bajka Jana T. Grossa o pogromie w Jedwabnem. Pomimo wyników wstępnych badań archeologicznych przeprowadzonych przez zespól prof. Koli, które wykazały, że Gross kłamie, Markusz uparcie twierdzi, że książka „Sąsiedzi” opisuje prawdę, cała prawdę i wyłącznie prawdę. 21 lutego 2021 roku napisała list otwarty do ministra edukacji Przemysława Czarnka, w którym apeluje o wpisanie „Sąsiadów” na listę lektur szkolnych, gdyż jest to „ jedno z najważniejszych dzieł dotyczących historii Polski XX wieku” oraz „świadectwo tego, do jakiej tragedii może doprowadzić nacjonalizm, stereotypy, uprzedzenia, rasizm czy antysemityzm”.

Katarzyna Markusz jest prezesem zarządu Fundacji Gszarim. Przewodniczącym rady tej fundacji jest prof. Jan Grabowski, który puścił w świat wyssane z palca kłamstwo o tym, że Polacy zamordowali 200 tys. Żydów. Według Markusz Grabowski jest wybitnym badaczem, który pisze prawdę, cała prawdę i wyłącznie prawdę. Oczywiście jest oburzona tym, że sąd nakazał Grabowskiemu i Engelking przeprosić za kłamstwo opublikowane w ich książce „Dalej jest noc”. Z pewnością będzie jeszcze bardziej oburzona, gdy wyjdzie książka dra Piotra Gontarczyka, w której pokazuje on, w jaki sposób Grabowski i Engelking fałszują źródła historyczne. To dopiero będzie hit!

Źródło informacji i cytatów: rp.pl, krytykapolityczna.pl

Zobacz też:

Początek końca kariery Engelking i Grabowskiego? Katarzyna Treter-Sierpińska w CEPolska [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Boguslaw mówi

  Nie zapomnijmy, juz wnet, wszystkich ich, po kolei, na morde, powypierdalac!
  To nie sa ludzie i ich zasady zycia, moga sobie kultywowac, gdzies np. na pustyni, albo na dnie jakiegos morza, wspolnie z ich bogiem, czyli bestia=mosjachem!
  Wsrod przyzwoitych ludzi jest to, jak od wiekow widac, absolutnie nie do zrealizowania, tak samo, jak zmiji nie nauczysz, ze sie gospodarza nie ka,sa trujacym jadem, nie mowiac juz o jakimkolwiek respekcie, albo wzajemnej wspolpracy, jak w stosunku do wszystkich innych narodow swiata, dla ktorych jest to najoczywistsza sprawa, o ktorej nikt nawet nie potrzebuje nic glosno mowic!
  Tylko musimy pozostac konsekwentni i nigdy wiecej nie pozwolic sobie na zadne wspolczucie! Dla bestii, NIE!!!

  1. Halina mówi

   Cześć Bogusław, pozdrawiam Cię, jeszcze Polska nie zginęła!

  2. Matka mówi

   Z uniesioną do góry w nazistowskim pozdrowieniu, prawą ręką, jak lubicie. Tylko bądź łaskawa mordy sobie „jeszcze Polska nie zginęła” nie wycierać, bo ludzie z tym hasłem ginęli, mordowani przez bandytów wyznających dokładnie wasze poglądy.

   A teraz szybciutko, razem z Bogusiem, co to o podludziach pisze, do Palmir, bo jest trochę „polskich podludzi” do rozstrzelania albo do Aushwitz, tam „żydowscy podludzie” w komorach gazowych na was czekają.

  3. PPP mówi

   chyba ci zwieracze umysłowe zaczynają popuszczać, szczylu

  4. Matka mówi

   Dotąd myślałam, żeś ty zwykły kretyn. Czy dobrze sądzę, żeś ty dodatkowo broniący hajlowania, SS i III Rzeszy kretyn?

  5. Adolf mówi

   Historia się powtórzy ale bardziej tragiczniej… Wątpię, by ktoś choć odrobinę im pomógł. Bardzo źle robią..

  6. Matka mówi

   „To nie są ludzie”. No tak, jak widać, nie tylko debil, ale i nazista. Pieprzony, popierający hajlowanie i tezy niemieckich nazistów o podludziach, wieprzek. Boguś, sieg heil! Grzywka na lewo, wąsik doklej i marszowym, równym krokiem z podniesioną ręką wyp….laj. Po drodze chętnie kopa ci jeszcze kopa w rzyć, volksdeutschu, zasadzę.

  7. Adolf mówi

   Puknij się w pustą dynię.. Co może takie coś zrozumieć….

  8. Matka mówi

   Nie no, żeby taki tępy volksdeutsch, który nie tylko broni hajlowania, zapowiada nowy Holokaust, ale nawet imię sobie odpowiednie w nicku wybrał, miał w ogóle czelność w Polsce plugawy ryj otwierać i głos zabierać…

 2. Halina mówi

  Katarzyna Markusz, inaczej Ryfka Znikąd, napisało co wiedziało. Kolejny kundel, który nie może się doczekać swojej metafizyki, kiedy go diabli porwą.

  1. anonim mówi

   No tak, ta engelkingowska metafizyka, to potężny materiał do badań nad koszerną duszą. Aż dziwi mnie, że do tej pory nie założyli instytutu badań nad metafizyką koszernej duszy, sponsorowanego oczywiście przez gojów.

  2. Halina mówi

   I tu zgadzam się z Engelking, dla Polaka śmierć (w objęciach Maryi i w Sercu Pana Jezus) to śmierć jak śmierć, ale dla Żyda… metafizyka – to brzmi wprost strasznie. Ale żydzi bardzo się starają, aby poznać metafizykę czeluści piekielnych.

  3. Matka mówi

   Cóż, jesteś dość tępą dzidą, Halinko, nie dziwne więc, że nawet tej wypowiedzi Engelking, której (przy okazji) używałaś do zawoalowanego nawoływania do mordowania ludzi, nie potrafisz przytoczyć, podobnie jak ten drugi anonimowy kretyn wyżej. Z litości pomogę – przeczytaj lub odsłuchaj całą wypowiedź, to może się kapniesz, że Engelking wcale nie mówiła, że śmierć Żyda to metafizyka, a śmierć Polaka to zwykła rzecz. Ona powiedziała, że śmierć Żyda dla niego samego to metafizyka, a dla kogoś, kto go wydawał na śmierć, śmierć Żyda to była zwykła rzecz. Trochę się różni, nie? Po prostu, ktoś znowu z ciebie i tego drugiego wyżej zrobił kretynkę wycinając sprytnie jedynie fragment wypowiedzi i wrzucając na youtub, no i łykają kit jamochłony.

  4. Matka_ale_z_napletkiem mówi

   Słuchaj chłopie „Matko” . Jak tak kochasz żydów, a nienawidzisz Polaków to czemu się nie przeniesiesz do Izraela ?

  5. Matka mówi

   Słuchaj, ćwoku – kobiety nie mają napletków. Chyba, że twoja „kobieta” ma siusiaka to przepraszam, nie będę jej, jak to mówią lewacy, misgenderyzowała.

   I posłuchaj dalej, nazistowsko-banderowski śmieciu – nie ma w Polsce miejsca na hajlowanie, flagi III Rzeszy i gloryfikowanie SS. Jak tego, planktonie intelektualny, nie rozumiesz, to wynocha na Ukrainę – tam możesz sobie ze zwolennikami Bandery pohajlować i wielbić SS manów, tak jak Greniuch.

  6. Ikss67 mówi

   Pani Markusz, czyli mentalna spadkobierczyni chaima Rumkowskiego. Nikt jak Żydzi nie pomagał Niemcom we własnej sprawie. Himmler wyraźnie to podkreślał, że „tylko dzięki uległej i zdyscyplinowanej postawie Żydów, którzy mają jakiś gen niewolniczego posłuszeństwa, tak , dzięki tym cechom możemy przeprowadzić ostateczne rozwiązanie” do tego przypomnijmy, że na tzw aryjskiej stronie grasowali żydowscy szmalcownicy. Ich ofiary liczono w setkach. Kto jak nie Żyd mógł najłatwiej rozpoznać żyda… Takie to były czasy, że żydowska policja w getcie realizowała swoje prywatne geszeftu. Trzeba było im się sowicie opłacać za tzw wykup z wywózki.

 3. anonim mówi

  Rasowa talmudystka, nawet z geby widac ze koszerna. Moze pluc swoim talmudycznym jadem bo ma poteznych mecenasow na swiecie, ale nic nie trwa wiecznie kiedys skonczy sie to ujadanie, a potembedzie juz tylko aj waj…

  1. Halina mówi

   Mamełe znowu nie nadąża…, pewnie gania za gwizdkiem gdzie indziej

  2. Matka mówi

   Jak tam, Halinko – łeb już ci na łyso ogolili, jak w „Zakazanych piosenkach”, za popieranie hajlowania i nazistowskiej propagandy? Czy może w realnym życiu bardziej się ukrywasz?

  3. anonim mówi

   Wcale nie wykluczone, że to ona kryje się pod tym nickiem. Kandydatek lub kandydatów do takiego ujadania można wytypować bardzo wielu.

  4. Matka mówi

   A myślałam, że wy myślicie, że to sam George Soros. Widzę, że nowe urojenia teraz jednak w modzie.

  5. Matka mówi

   Ja, Robuś, śmieję się z pierdoln…tych wszelkiej maści – czy to z oszołomów takich, jak Markusz, czy z takich, jak ty czy paru tu w wątku obecnych. Wy jesteście natomiast sobie potrzebni, żyjecie w symbiozie. Ona musi mieć pod ręką idiotów, jak wy, żeby uzasadniać swoje bzdurne tezy o powszechnym antysemityzmie, a wy musicie mieć ją, by wasz stan chorobowy się nie poprawił i byście mogli tkwić w paranoi.

   Inaczej mówiąc – ty, ten kretyn anonim czy jeszcze większa idiotka Halinka jesteście, po prostu, pożytecznymi idiotami Kasi Markusz.

  6. PPP mówi

   innymi słowy – w łazience, przed lustrem – nie możesz przestać się śmiać
   tępa wywłoko

  7. Matka mówi

   Sherlockiem Holmsem ani innym mistrzem logiki nie zostaniesz. IQ ci nawet krótkiego fragmentu tekstu zrozumieć nie pozwala, ćwoku.

 4. Marcin Malik mówi

  Markusz ma tradycyjną wersję historii żydowskiej, która brzmi: „Żydzi dobrzy i niewinni. Kto nie jest Żydem ten jest potecjalnym wrogiem lub w najlepszym wypadku podejrzanym. Polak to świnia.”

  „do jakiej tragedii może doprowadzić nacjonalizm, stereotypy, uprzedzenia, rasizm czy antysemityzm” – polecam wywiady przeprowadzone z Żydami w Izraelu. Żydzi reprezentują wszystkie te uczucia. Niektóre odczułem ja sam gdy podróżowałem po Palestynie. Straszny naród.

  1. Halina mówi

   Jesteś super, Marcin, Twoje felietony z podróży są genialne! Czytałam wcześniej i, przepraszam, nie zapamiętałam nazwiska i nie mogłam do nich wrócić. Dzięki, że się przypomniałeś. Patrioto.

 5. George mówi

  A my musimy pisać prawdę o żydach, o ich wysysanej z mlekiem matek skłonności do przestępstw, nienawiści do innych narodów. Przykładów można znaleźć aż nadto.

 6. Roman Krzyzanowski mówi

  Dlaczego Adolf uparł się by wybić pejsatych ? Bo sam pochodził od nich i się opamiętał bo wiedział do czego oni są zdolni i jacy pejsaci są fałszywi

  1. Halina mówi

   Podobno powiedział ” ich nie widać, a rządzą”

 7. ROMAN mówi

  nie ma nic gorszego niż rasizm żydowski…

  1. anonim mówi

   Kiedyś red. Stanisław Michalkiewicz powiedział, że okupacja sowiecka Polski była tylko niewinną igraszką, ale okupacja żydowska Polski to będzie piekło na ziemi w najgorszej postaci.

  2. Matka mówi

   Też mi autorytet, prostak wyśmiewający dziecko gwałcone przez pedofila.

  3. Goj mówi

   Że też moderator puszcza wypociny tego parcha matki czy jak mu tam… toż to gwałt na zdrowym rozsądku.

  4. Matka mówi

   Że też moderator puszcza takich pajaców, jak ty. Z litości dla ciebie już by cię zablokował – przecież nazywanie samego siebie pogardliwym określeniem, niegdyś używanym przez Żydów, to szczyt żenady. Musisz mieć wyjątkowe kompleksy.

  5. PPP mówi

   durna pipo, ”parch” to określenie dla żyda – a nie: ”niegdyś używanym przez Żydów”, jak nabazgroliłaś
   zwieracze ci puszczają. bez odbioru

  6. Matka mówi

   „Parch” to określenie na krosty, które twoja mamusia ma, wiesz gdzie. Jakimś cudem, w czasie porodu, musiały ci one na mózg się przenieść.

 8. Hammurabi mówi

  A ja, choć wkurzony, choć wstrząśnięty i zniesmaczony postawą „polskiego” wymiaru „sprawiedliwości”, muszę stwierdzić, że dobrze. Dobrze się dzieje. Tylko tak dalej.
  Czemu? A dlatego, że to co robią takie osoby jak Kaja Gucio, Katarzyna Markusz, Maciej Szczepański, Katarzyna Batarowska, Martyna Steckiewicz to jedno z wielu źródeł dopełniających polską czarę goryczy.
  W swojej durnocie, zarozumiałości i wierze w siłę zbrojnego ramienia służb, sieją wiatr…
  Zbiorą burzę.
  Z całą pewnością mrówcza praca takich osobników przysporzy diasporze „sympatyków”. Tylko tak dalej i jeszcze bezczelniej proszę w chwili, nadciągającego ogólnoświatowego kryzysu, przy którym ten z lat 1929 – 1933 to była niewinna igraszka.

  1. Halina mówi

   Trafili tu,jak kosa na kamień.

  2. Zbigniew mówi

   Ale sa takze z drugiej strony i Spiewak zajmuje sie teraz Polska Developerow (np lempart) w obronie mlodych Polakow a Narodowe portale zajmuja sie krytykowaniem Zydow i zydow.

   jednak przebieglosc zydowska nie zna granic: Spiewak mowi o brakujacym milionie mieszkan widocznie jezeli sie pokaza spoldzielcze, to beda zydowskie spolzielnie i tylko dla zydow lub Zydow.

   Od Gomulki do Suchockiej byla mowa o braku polowy mieszkan a wiec kilkanascie mln. Terenow pod nowe miasta nie brakuje a brakuje tylko polskiego premiera i polskiego rzadu – moze i wyborcow?

 9. ROMAN mówi

  semici wyznania mojżeszowego i semici ateiści wyjątkowo nienawidzą Polski i Polaków…

  1. Halina mówi

   Bo chcieliby zmienić naszą Ojczyznę w kłębowisko żmij

 10. Tomasz mówi

  Historia co jakiś czas lubi się powtarzać, jak w przyszłości pojawi się następca Hitlera, to nikt już chyba nie będzie naiwny i głupi, aby z narażeniem swojego życia i życia swojej Rodziny pomagać temu plemieniu żmijowemu – przynajmniej ja tak staram się wychować swoje Dzieci (pomagajcie wszystkim tylko nie Żydom)!

  1. Hammurabi mówi

   Co do powtórki z historii – prawda.
   Jednak to, co nazywamy człowieczeństwem jest również ściśle związane z ratowaniem słabszych i zagrożonych. To właśnie ten impuls nakazywał ratowanie Żydów nawet wówczas, kiedy z tę pomoc dostawało się kulę w łeb wcześniej patrząc na okrutną śmierć własnych dzieci i żony.
   Ten sam impuls zadziała i obecnie u tych, którzy poprzez te wszystkie lata upodlenia narodu to szlachectwo zdołali zachować.
   Pytanie brzmi, czy ci obecnie uratowani zachowają się jak ludzie czy jak ich antenaci. Jednak to już temat na osobne rozważania.

 11. Czytacz mówi

  Ujawniono listy ojca Aloisa Hitlera – austriackiego celnika zaadresowana do mistrza budowy dróg, Josefa Radleggera. Listy zostały przekazane historykowi pięć lat temu przez prawnuczkę drogowca i dopiero teraz ujrzały światło dzienne: to nieznana wcześniej korespondencja ojca Adolfa Hitlera rzuca światło na rodzinne pochodzenie nazistowskiego dyktatora. 31 listów, napisanych przez Aloisa Hitlera zostało ujawnionych w nowej książce „Ojciec Hitlera: Jak syn stał się dyktatorem”. Alois Hitler miał prawdopodobnie ogromny wpływ na kształtowanie nienawistnej osobowości Adolfa. Wychowanie w poczuciu egoizmu i nienawiści do innych ras z pewnością odbiło się na późniejszych działaniach dyktatora – dowodzi austriacki historyk Roman Sandgruber. Sandgruber opisuje Aloisa Hitlera jako mieszankę egocentryzmu, zadowolenia z siebie i rażącego przeceniania swojej osoby. Ojciec, jak i syn podzielali „pogardę” dla autorytetu. Z nowo opublikowanych listów wynika, że umierająca matka Hitlera była w 1907 r. leczona przez żydowskiego doktora, który później był zmuszony do ucieczki do USA. Książka ujawnia, że Führer próbował ukryć, że jego rodzina mieszkała kiedyś w należącej do Żydów posiadłości w Urfahr, w pobliżu miasta Linz nad Dunajem. Alexandra Föderl-Schmid napisała, że Hitler, który „przywiązywał tak wielką wagę do rodowego paszportu i aryjskiego pochodzenia, sam miał więcej niż jedną lukę w swoim drzewie genealogicznym”. Przed publikacją nowej książki, praktycznie nie istniały źródła przybliżające postać Aloisa Hitlera.
  Pytanie: czy ów wpływ Aloisa był równie wielki na Niemców, którzy w legalnych wyborach wybrali Adolfa na kanclerza Niemiec?

 12. Matka mówi

  Najzabawniejsze jest, że portal, który specjalizuje się w produkcji najgłupszych, żydowskich teorii spiskowych i którego czytelnicy wypuszczają tu w komentarzach szambo tak obrzydliwe, jak to, że Żydzi to podludzie, czy wręcz, że trzeba ich zlikwidować (a wam to nie przeszkadza), ma czelność zabierać głos na temat postaw Polaków względem Żydów w czasie wojny. Wy jesteście pożytecznymi idiotami Markusz – dajecie jej do ręki piękne argumenty, by mogła głosić swoje idiotyzmy. Najlepiej zamknąć was razem w jednym psychiatryku, razem z paroma aktywnymi szczególnie na tym forum idiotami, będziecie sobie „dyskusję” prowadzić na wspólnym dla was poziomie.

  1. Marcin Malik mówi

   @Matka. Nie da się niezauważyć, że jesteś namiętną komentatorką na tej stronie, i język też masz bardzo cięty. Zastanawiam się co sądzisz o mnie i o mojej twórczości. Czyżbym na stronach krajów Izrael i Palestyna nie napisał prawdy? Mam rację, czy wszystkie moje poglądy to teorie konspiracyjne, które dla ułatwienia lewicowi intryganci nazwali sobie neo-nazizmem? A może jestem idiotą, po śmiem mieć swoje zdanie? (Polityka Prawdy)

  2. Matka mówi

   Nie znam, nie miałam okazji jej czytać, póki co mogę ci tylko powiedzieć, że nieprawdę napisałeś tutaj niedawno o tym, że w UK nie ma obowiązku noszenia maseczek. I mogę dodać, że jeśli swoją twórczość reklamujesz jako teorie konspiracyjne o Palestynie i Izraelu, które lewica nazywa neo-nazizmem, to jednak średnio zachęcasz.

   Idiotą natomiast nie jest się dlatego, że się ma własne zdanie, tylko dlatego, że ma się wyjątkowo głupie zdanie. Jeśli piszesz np. krytycznie o Izraelu, choćby z perspektywy konfliktu z Palestyńczykami, to masz swoje zdanie (swoją drogą, akurat takie, jak europejska lewica), z którym się można zgodzić lub nie. Jeśli natomiast chcesz udowadniać, że Żydzi to jakaś podła rasa, winna wszystkiemu czy promować różne inne teorie spiskowe wyznawane przez przykładowo plankton intelektualny tego forum, no to wówczas to drugie.

  3. Matka_ale_z_napletkiem mówi

   Ja doceniam żydów. W końcu ich przedstawiciele jak Trocki, Zinowiew, Jagoda itd. byli twórcami obozów koncentracyjnych (gułagi) w których wymordowali więcej gojów niż Niemcy we wszystkich wojnach razem. Także jako pierwsi w historii dokonali eksterminacji ludności miejscowej. Jak ich hordy wtargęły do tzw. „ziemi obiecanej” (ciekawe przez kogo 🙂 ? Przebijanie brzuchów kobiet ciężarnych czy poderżnięcie gardeł niemowlętom to było było tylko jedno z licznych sadystycznych przestępstw popełnionych w Jerycho nie mówiąc o przebijaniu dzidami kotków i piesków. Tak zaczynali swoją historię a potem szło tylko gorzej.

  4. Matka mówi

   Jakbyś miał szare komórki zamiast napletka w głowie, to byś wiedział także, Że Żydzi to nie tylko Trocki i Jagoda, ale np. największa procentowo część naukowców laureatów nagrody Nobla i dziesiątki tysięcy polskich patriotów, oddających życie za Polskę. Albo wiedziałbyś, że Gułag to akurat Polak Dzierżyński stworzył.

 13. mario mówi

  No to skoro ten żydowski pomiot może pisać i głosić PRAWDĘ to i My możemy.A prawda jest taka ,że podły żydowski element zawsze był wrogiem Polaków i jako taki powinien być usunięty z granic Rzeczypospolitej!

  1. Matka mówi

   Masz rację. Z tego wyroku wynika, że byle debil może pisać byle głupotę- czy to ty, czy Markusz.

 14. W K mówi

  Niewdzięczni żydzi nie są w stanie mnie znieważyć. A poza tym feminazistki STOP!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.