Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie opublikowania przez Młodzież Wszechpolską „politycznych aktów zgonu” prezydentów miast

fot. facebook
2

Latem br. prezydenci Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Wrocławia podpisali deklarację, w której opowiedzieli się za przyjmowaniem do Polski imigrantów. Młodzież Wszechpolska wystawiła wszystkim sygnatariuszom apelu „polityczne akty zgonu”, które opublikowała w Internecie.

– Liczymy na to, że w najbliższych wyborach samorządowych obywatele pokażą tak zwanej parszywej jedenastce, że więcej ich nie chcą na tych stanowiskach – mówił w lipcu rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej Mateusz Pławski. Tłumaczył, że jest to „symboliczny happening polityczny”, który miał bić po oczach.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dolnośląska policja skierowała sprawę do prokuratury wskazując na możliwość popełnienia przestępstwa z art. 119 Kodeksu karnego, który mówi o „przemocy lub groźbie bezprawnej wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności politycznej”.

Według informacji zamieszczonej na portalu wrocław.wyborcza.pl prokuratura wrocławska umorzyła śledztwo uzasadniając to następująco: „Treści zawarte w 'aktach zgonów’ nie stanowią same w sobie gróźb, a samo spreparowanie takiego pisma stanowi wyraz politycznych poglądów uzewnętrznianych przez osoby administrujące stroną Młodzież Wszechpolska na portalu Facebook, co nie zmienia faktu, że samo umieszczenie takich publikacji może być uznane za niestosowne”.

Źródło: wiadomości.wp.pl

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Ayax mówi

    Głupie te „psy” , ze szkoda gadać, z urzędu wszczynać takiego gniota. Ktoś powinien wypieprzyc tego bałwana z roboty za marnowanie pieniędzy podatników. A i statystyka spadła … hehe

  2. ania mówi

    Są jeszcze logicznie myślący prokuratorzy. Szacunek!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.