Projekt „eurokołchoz” przyspiesza: Merkel i Macron za utworzeniem armii europejskiej

fot. pixabay.com
7

– Europa powinna pracować nad wizją utworzenia prawdziwej europejskiej armii – powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel we wtorek (13.11.18) na forum Parlamentu Europejskiego. – Wspólna armia europejska pokazałaby światu, że między europejskimi krajami nigdy już nie będzie wojny – wyjaśniła Merkel i dodała, że ta armia miałaby stanowić uzupełnienie, a nie alternatywę wobec NATO.

Projekt armii europejskiej popiera też prezydent Francji Emmanuel Macron, który już w ubiegłym wystąpił z pomysłem, by do roku 2020 stworzyć w Europie wspólne oddziały interwencyjne na wypadek kryzysów. Proponuje on także wspólny budżet obronny i wspólną militarną doktrynę. Macron utrzymuje, że bez takiej armii nie będzie można bronić Europy, a jako potencjalnego agresora wskazuje Rosję.

Nasz komentarz: Co tak naprawdę oznacza utworzenie armii europejskiej? Wielokrotnie tłumaczył to Krzysztof Karoń wskazując na zapisy Manifestu z Ventotene napisanego przez włoskiego komunistę Altiero Spinellego, którego nazwisko umieszczono nad wejściem do Parlamentu Europejskiego. Manifest z Ventotene jest dziś mapą drogową Unii Europejskiej. Dokument ten zakłada m.in. całkowitą likwidację armii narodowych i zastąpienie ich armią europejską, która miałaby interweniować na wypadek nieprzestrzegania prawa unijnego przez jedno z tzw. unijnych województw.

Utworzenie europejskiej armii to domknięcie projekt komunistycznego „eurokołchozu”, czyli całkowita likwidacja państw narodowych. Nie trzeba być Einsteinem, żeby rozumieć, że bez własnej armii suwerenne państwo po prostu nie może istnieć. A czyje rozkazy będzie wykonywać armia europejska? Oczywiście, rozkazy rządu europejskiego. A kto będzie kierował tym rządem? Oczywiście Niemcy. Witamy w Generalnej Guberni 2.0.

Źródło informacji: dw.com

Zobacz:

Altiero Spinelli i Nowa Europa. UE jako projekt włoskiego komunisty

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Janek mówi

  Dokładnie! A PO skonstruowaniu takiej armii wyślą żołnierzy na rzeź!!! Przeciwko… USA! Bo EU miała być od początku „balansem” na USA!

 2. Hammurabi mówi

  Europejska armia? To będzie twór zupełnie podobny do europejskiego parlamentu. Niby wszyscy mają równe prawa ale decyzje zapadają poza nim.
  Inna sprawa, to konfrontacja takowej „armii” z prawdziwym wrogiem. Przecież nie od dziś wiadomo, że żołnierz broniący swego domu czyli ojczyzny, jest gotów na wiele, wiele więcej poświęcenia niż wówczas, kiedy przychodzi mu bronić / okupować (niepotrzebne skreślić) cudzego terytorium.

  1. kici kici KOCUR mówi

   Ale to wcale nie chodzi o obronę własnego państwa czy wspólnej obrony Europy przed wrogiem. Eurolewakom taka armia potrzebna jest tylko i wyłącznie do dyscyplinowania niesfornych państw takich jak chociażby Węgry czy Polska. Osobiście wątpię aby komunistom spod znaku Spinellego udało się stworzyć taką armię. Mogli o tym pomyśleć dużo wcześniej. Myślę że jeszcze przed 2015 rokiem mogło to im się udać. A teraz… na pewno będzie to tylko marzenie ściętej głowy.

 3. MSW mówi

  Jeśli są takie rezerwy pieniężne, że myślą o stworzeniu armii, to można się domyślić ile pieniędzy Unia Europejska marnuje dzisiaj. Jest to organizacja złodziejska, a my za cenę wspólnego rynku robimy z siebie niewolników. Anglicy powiedzieli nie, bo byli tego świadomi. Dziś przywrócili ster państwu, mogą swobodnie pracować w EU, a zrezygnowali ze strefy Schengen, bo nie chcą tańczyć jak zagrają pedały z Niemiec, Belgii czy Luxemburga.

 4. Andrzej Józef mówi

  Unia Europejska prędzej czy pózniej chyba się rozpadnie.
  Merkel jest pod “butem “ Putin’s.
  Markon “maminsynek “ powiedział Trumowi niu,Niue.
  Jego żona(była jego nauczycielka w szkole średniej)
  25 lat starsza tz. Molestowała jego jak miał lat 15.
  Putin jak mafioso przywitał się tylko zP. Trump.
  Putin ignorował resztę towarzystwa zachowywał się jak H w śmietanie.
  Trump powiedział prawdę chcećie obrony, od wroga któremu wysyłacie miliardy dolarów za gaz ziemny, trzeba wydac więcej na obronę.
  Co 5pokolenie inni ludzie, inne myślenie te same pomyłki.

 5. Lady Zgaga mówi

  co za bzdurne komentarze, najwiecej zabieraja glos ci, co go w no wiedza,
  polska za kazda zlotowke dostaje 3, dzieki temu maczy czym, po czym i gdzie jezdzic, inaczej byscie dzis mowili po rosyjsku,
  najwiekszym zlodziejem jest obecna wladza z aferami skokow, get backu czy innych

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.