Program „Warszawa dla klimatu” uderza w transport prywatny. Rozszerzenie strefy płatnego parkowania i podwyżki opłat

konferencja prasowa Rafała Trzaskowskiego/ fot. screen
4

Walka o klimat zaostrza się, a jej ofiarą stają się mieszkańcy miast okradani pod pozorem ratowania planety. W ramach programu „Warszawa dla klimatu” prezydent stolicy Rafał Trzaskowski zapowiedział rozszerzenie strefy płatnego parkowania oraz podniesienie opłat za parkowanie.

– W dialogu z warszawiakami, stopniowo, ale konsekwentnie będziemy rozszerzać strefę płatnego parkowania. Centralne dzielnice nie mogą być tanimi parkingami, a zachęcając do korzystania z transportu publicznego musimy sprawić, by to się po prostu opłacało. W 2020 r. chcemy utworzyć Śródmiejską Strefę Płatnego Parkowania, gdzie stawki za parkowanie byłyby wyższe. Do ścisłego centrum Warszawy nie może wjeżdżać tyle samochodów, co teraz, bo inaczej szybkiej poprawy jakości powietrza w tej części miasta nie będzie – zapowiedział Trzaskowski na Twitterze załączając grafiki ilustrujące nowe strefy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Stawki za parkowanie wzrosną następująco: pierwsza godzina z 3 do 3,9 zł, druga godzina z 3,6 do 4,6 zł, trzecia godzina z 4,2 do 5,5 zł, czwarta i każda następna godzina z 3 do 3,9 zł. W Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania opłaty mają być jeszcze wyższe, czyli 4,9 zł za pierwszą godzinę, 7 zł za trzecia godzinę. Opłata ma obowiązywać również w weekendy.

Zwiększona zostanie również kara za parkowanie bez opłaty. Obecnie wynosi 50 zł. Ma wzrosnąć do 250 zł, ale jeśli opłata zostanie dokonana w ciągu tygodnia – 170 zł. Pierwsza kara w roku ma wynosić 100 zł.

Kolejny pomysłem Trzaskowskiego jest Strefa Czystego Transportu, do której będą mogły wjeżdżać tylko pojazdy zeroemisyjne. Chodzi o obszar wokół Starówki i Traktu Królewskiego.

W I kwartale 20120 roku ma zostać zlikwidowany parking autobusowy pod Pałacem Kultury i Nauki. Z tego miejsca odjeżdżają autobusy do miast w całej Polsce. Czy Trzaskowski wyśle teraz podróżnych na obrzeża Warszawy?

Źródło informacji: Twitter, Facebook

3 miliony złotych dla LGBT! Trzaskowski i UE szastają naszymi pieniędzmi!

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  Czy kto$ $ię orientuje ile przelot z Krakowa do Telawiwu kosztuje środowisko?Po co tam latać,skoro wszystkim jest blisko do Raju na Krakowskim Ruczaju

 2. Arkadiusz mówi

  Przecież wiadomo że tu nie chodzi klimat tylko reperacje budżetu miasta. W innym przypadku zająłby się masową zabudową Warszawy w tym klinów napowietrzających a wydaje zezwolenie nawet na zabudowę jeziorka czerniskowskiego.

  1. Zbigniew mówi

   Z Gronkiewicz (jakie odpowiednie nazwisko!) cala afera a potem referendum wybuchlo po ogloszeniu radykalnych podwyzek dla komunikacji miejskiej – potem sprzedala ta komunikacje, oddala w rece izraelskiej firmy.
   Ciekawe za ile i jakie ma ta niby izraelska firma powiazania z Ukraincami, konkretnie z mafia ukrainska – moze tak jak pochodzenie tego nowego ambasadora kresy.pl. ? moze tak jak FSO i stocznie Gdanska ? moze tak jak Kopacz, Siemioniak ?

   Co robia radni PiS w Warszawskim Ratuszu – raczka w raczke tak jak Spiewak?

   Czesc Ukraincow czuje sie Niemcami – jak doszlo do tego, ze LPG do autobusow miejskich dostarczal Gasprom Deutschland ???

   Warszawa juz jest Ukrainska???

   W zwiazku z powyzszymi watpliwosciami zwrocilem uwage na fragment:

   „”Centralne dzielnice nie mogą być tanimi parkingami, a zachęcając do korzystania z transportu publicznego musimy sprawić, by to się po prostu opłacało.”””

   Wniosek jest jeden: szykuja podwyzki cen komunikacji miejskiej – inaczej zyskow izraelskiej firmy …

   PISowcy maja w tym udzial, tak jak w developerce (wiezowce JK i 30 Centow za m2 ziemi przemyslowej dla Morawieckich – a rodzina AD ?? Nic.?

   /wpolityce.pl jest bardzo ciekawa wypowiedz Jakubiaka, jakie to PRL BIS lub moderne PRL PIS jest rozrzutne na miliardy a skapi na pomoc dla niepelnosprawnych – na drobna pomoc!/

   Ostateczny wniosek:

  2. Zbigniew mówi

   Ten wniosek wydaje sie dla mnie radosny, gdyz warszawiacy nie musza robic jakis zbiorowych wysilkow referendow, demonstracji, lecz tak po prostu formalizowac w Federacje rozne nawet sasiedzkie zwiazki i glosowac na Konfederacje.

   Ceny komunikacji daja jeden wielki zwiazek interesow.

   POPIS juz chyba jest taka Nigeria, ze niedlugo beda mieli ochrone wojskowa

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.