Program edukacyjny dla 5-latków w Szkocji: „Twoja płeć to twoja decyzja”

fot. pixabay.com
3

Według nowych wytycznych w zakresie edukacji uczniowie w szkockich szkołach podstawowych mają otrzymywać informację, że „Twoja płeć kulturowo-społeczna (gender) to twoja decyzja”. Program nauczania jest skierowany do dzieci w pierwszych klasach podstawówki (w szkockim systemie edukacyjnym to 5-latki).

Wytyczne sporządzone przez lewicowo-liberalny rząd Szkocji, szkockie kuratorium (Scotland Education) oraz szkocki oddział służby zdrowia (National Health Service) będą częścią zasobów dydaktycznych do wykorzystania podczas lekcji o związkach, zdrowiu seksualnym i rodzicielstwie. Będzie to obowiązkowy program nauczania od najmłodszych lat wraz z umiejętnością czytania i liczenia. Program wejdzie w życie w 2019 r.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nauczyciele zostaną poinformowani o tym, jak ważne jest rzucanie wyzwania stereotypom związanym z płcią. Wytyczne instruują nauczycieli, aby powiedzieli dzieciom w wieku pięciu lat: „Twoja płeć biologiczna jest określana przez lekarza w chwili twoich narodzin. O większości ludzi mówi się, że są dzieckiem płci męskiej (chłopcem) lub dzieckiem płci żeńskiej (dziewczynką). Twoja płeć kulturowo-społeczna (gender) to twoja decyzja. Ludzie mogą myśleć, że znają twoją płeć z powodu ubrań, które nosisz, lub tego, co lubisz robić. Jesteś wyjątkową osobą, wiesz kim jesteś.”

Rzecznik prasowy szkockiej służby zdrowia, która zleciła przygotowanie nowych wytycznych, powiedział, że projekt „wciąż jest na wczesnym etapie”, ale „obejmie sprawy, o których sami młodzi ludzie powiedzieli nam, że są dla nich ważne: zdrowe relacje, emocje i uczucia oraz kwestie związane z LGBTI”.

Źródło informacji i cytatów: breitbart.com

Przeczytaj też:

Ofensywa gender: BBC nakłania do wychowywania dzieci w modelu neutralności płciowej [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Jacek Wójcikiewicz mówi

    O tym co jest prawdą,decyduje sama Rzeczywistość,a nie urojenia,jak mawia wybitny tomista Profesor Mieczysław Gogacz.

  2. Maciej mówi

    Planowe wyniszczanie populacji.

  3. lol mówi

    Jacku! A gdzie jest zapowiadany esej o LGBTQ, który wiele wyjaśnia w kwestii tożsamości płci!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.