Profanacja polskiego godła na budynku Komisji Europejskiej. Iluminacja pojawiła się bez zgody KE

iluminacja na budynku Komisji Europejskiej/ fot. Twitter
14

W środę (23.09.2020) na budynku Komisji Europejskiej w Brukseli pojawiła się iluminacja przedstawiająca godło Polski sprofanowane symboliką LGBT oraz napis „Nie jesteśmy ideologią. Jesteśmy obywatelami Polski”. Europosłowie PiS złożyli w tej sprawie interpelację autorstwa Witolda Waszczykowskiego, w której zapytali, kto zezwolił na tę iluminację i czy KE przeprosi za profanację.

– Jeśli ktoś w KE uważa, że przerabianie narodowych symboli PL to metoda, która ma pomóc osobom homoseksualnym jest w ogromnym błędzie i nie rozumie Polski. Jest dokładnie przeciwnie – kompromituje to autorów akcji i wzbudza słuszny sprzeciw – napisał na Twitterze wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk zapowiadając interwencję w tej sprawie.

Rzecznik Komisji Europejskiej Balazs Ujvari poinformował, że iluminacja została wykonana z punktu znajdującego się poza bezpośrednim obszarem ochrony budynku KE i nikt nie pytał KE o zgodę. – W takich przypadkach pracownicy ochrony muszą zwrócić się o pomoc do władz belgijskich, ponieważ nie mogą interweniować w belgijskiej domenie publicznej (ulica publiczna). Zawsze, gdy takie projekcje są planowane, konieczne jest uprzednie zezwolenie Komisji. W omawianym przypadku nie żądano uprzedniej zgody – podkreślił Ujvari.

Źródło informacji: Twitter, PAP

Zobacz też:

Gmina Zakrzówek pozywa tęczowego aktywistę rozwieszającego tablice „Strefa wolna od LGBT”

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Antyparch mówi

  Jajko vel bosak,co ty na to,l teczowy ewaku

  może rację miał Hans G., kiedy krzyczał o nas, że jesteśmy „cwelami i idiotami”? Poniewierają nami jak chcą, ale widać sami sobie zasłużyliśmy na taki los.

 3. anonim mówi

  Proponuję jeszcze wkomponować tam gwiadę dawida z flagi eskimosów z Gór Golan.

 4. anonim mówi

  Pani Obergruppenführer von Leyen nie reaguje na takie łamanie prawa?

 5. Zdzichu mówi

  Tam nie ma żadnej polskiej flagi. To nie są nasze barwy narodowe tylko kolory jakichś klownów… Brak tylko czerwonego gumowego nosa do kompletu.

 6. hens mówi

  Od dziesiątków lat nic innego nie robicie a tylko 'składacie’.

  Przypominam, fajansie – liczy się CZYN! Liczy się DOKONANE!

  Dmowski pierdział w stołek w Paryżu a Piłsudski zrobił NIEPODLEGŁOŚĆ! W tym czasie Haller, który złożył przysięgę wierności cesarzowi, wytracał tysiące polskich żołnierzy na frontach w Rosji, a potem z Murmańska radośnie se popłynął… też do Paryża, gdzie od francoli dostał kolejne tysiące Polaków, żeby zaszachować niemców na Pomorzu.

  A teraz obaj robią u durniów za bohaterów, tak jak ty, fajansie! Przypomnę, to ty poleciałeś na skargę do Komisji Weneckiej i z reformy sądów w RP zrobiłeś sprawę międzynarodową!

  1. Historyk mówi

   Gdyby nie Dmowski i Ignacy Jan Paderewski ,to Piłsudzki by mógł sobie nagwizdać . Dostał władzę od przez Niemców stworzonej rady regencyjnej i wykonywał ich zlecenia.Bez uznania Polski na konferencji pokojowej w Paryżu .Polski by nie było.A niepodległość wywalczył sam Naród Polski . I zmień nick na „Hans” Bedzie lepiej pasował.

  2. hens mówi

   A ty se zmień profesję, folksdojczu. Rada regencyjna sama uznała, że nie ma lepszego człowieka od niego i zrzekła się fikcyjnej poniemieckiej władzy, z której to fikcji Piłsudski zrobił władzę realną i Polskę prawdziwą. To na tym polega CZYN a nie na pierdzeniu we francuskie stołki po wchłonięciu wiader ruskiego kawioru popitych szampanem.

  3. Krzesimir mówi

   Folksdojczem był twój dziadyga Piłsudski, pierdzący ziuk z legunów. Doprowadzili do klęski w 1939 r. naród się wykrwawiał, a Wieniawy i Rydze obsrane sanancyjne warchoły z lóż sanacyjnych zwiały na zachód. Taki burdel jak był za nierządów zdrajcy Piłsudskiego, który dla wolnej ukradliny, był poświęcić wszystko, nawet Polskę. Ten idiota zawsze marzył tylko o krwawych rewoltach, kosztem Polaków. Dmowski geniusz polityczny doszedł do wniosku, że zyskamy gdy pobiją się nasi zaborcy i przewidział to już w 1905 r. gdy ta gnida piłsudska rzucała bombami, będąc w bojówce tfu pps-rd.

  4. Krzesimir mówi

   Nie było bardziej sterowanego, słabego, zarozumiałego wariata niż Piłsudski. Dlatego szwaby stawiali na niego, jak na swego. Dobrze, że był Dmowski, Haller, Popławski i inni wspaniali Narodowcy , którzy potrafili przekuć klęski sanacyjnego kacyka, na wygranie Lwowa (Piłsudski nie chciał pomagać), wygranie Wielkopolski (dziad twierdził, że to ziemie niemieckie) i Śląska (dziadyga piłsudska uważała, tak jak dzisiaj Morawiecki, że to będzie niemieckie). Wyprawa kijowska, by ratować ukradlinę (na jej punkcie ziuk miał obsesję) o mało co nie skończyła się klęską. Dziad uciekł do kochani i pozostawił Polskę na łasce losu. Gen Rozwadowski tylko dzięki niemu i dzięki Narodowi Polska wygrała w 1920. Gdy szala zwycięstwa zaczęła się przechylać na naszą stronę, Piłsudski wrócił i odwołał swoją dymisję (za swą wiedzę musiał Witos umrzeć wcześniej) i oczywiście przypiswyał sobie wszelkie zasługi. Zawsze usłużny mniejszościom żydowskiej, ukraińskiej i niemieckiej. Dziad sanacyjny piłsudski, menda!

  5. hens mówi

   Z ciebie taki krzesimir jak z twojego guru jest jarosław, parchu.

   Uwaga de.bile, 'głupi’ Piłsudski pokonał dziesiątki geniuszy wymienionych wyżej przez folksdojcza krzesimira i rządził Polską aż do śmierci, niekoniecznie naturalnej.

   W niemal każdym mieście ma pomnik od wdzięcznych Rodaków i tylko takie śmiecie jak @krzesimir i neonarodowcy na niego plują, bo nie pozwolił im zgnoić Polaków.

 7. hens mówi

  Przypomnę, pacanie, że 11/11 to pod osiągnięcia Piłsudskiego się podczepiacie, zafajdańce, a nie pod osiągnięcia Dmowskiego, bo on takich nie miał!

  1. lol mówi

   przestań się, śmieciu, niezdrowo podniecać. piłsutki frajer i lewak, tak jak twój stary

  2. hens mówi

   Sam jesteś posrany frajer, który jednego zdania po polsku nie potrafi sklecić. Tate nie nauczył, co!? TFUU!

 8. wilk mówi

  Przestanmy w koncu sie dzielic miedzy soba,kto jest lepszy a kto gorszy,to juz robia pseudo politycy.Zjednoszczmy sie w koncu wszyscy,zrobmy poterzna manifestacje w Warszawie i pokarzmy tym w Brukseli i tym w Belwederze ze TU JEST POLSKA NASZA OJCZYZNA,i nie pozwolimy sie nazywac faszystami,rasistami bo tak nie jest.Niech inne panstwa zachodnie,skandynawskie popatsza co sie u nich dzieje,jak powstaja enklawy muzlumanskie i nie tylko do ktorych boja sie wchodzic mieszkancy tych panstw.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.