Prezydentowi Poznania nie odpowiada Msza Św. w rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Ale chanukowe świece są „cacy”

prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zapala świece chanukowe/ fot. twitter
25

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak (Platforma Obywatelska) nie przyszedł na Mszę Św. z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. – Jestem za rozdziałem Kościoła od państwa – wyjaśnił swoją decyzję Jaśkowiak. – Jeżeli chcę iść do kościoła, to nie po to, żeby manifestować swoją obecność i siedzieć w pierwszej ławce, żeby mogły pokazać mnie kamery Telewizji Polskiej. Idę tam, żeby się pomodlić – powiedział Jacek Jaśkowiak w nagraniu pokazanym przez telewizję WTK.

„Postępowy” Jaśkowiak nie idzie do kościoła w związku z rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego, ponieważ jest „za rozdziałem Kościoła od państwa”. Ale za to „postępowy” Jaśkowiak nie ma nic przeciwko celebrowaniu święta żydowskiego i pali chanukowe świece z takim animuszem, że aż mu się uszy trzęsą. –  Cieszę się, że mogę brać udział w tak ważnym święcie. Społeczność żydowska ma swoje ważne miejsce w historii Poznania. Przez wieki Żydzi tworzyli to miasto razem z Polakami, kres temu położyła dopiero II wojna światowa. Trzeba było wielu lat, by gmina wznowiła działalność. Dziś, po 20 latach od jej odtworzenia gratuluję wszystkim, którzy się do tego przyczynili –powiedział prezydent Jaśkowiak, który wziął udział w czwartym dniu obchodów Chanuki i zapalił świecę w menorze chanukowej dwudziestą rocznicę odtworzenia gminy żydowskiej. Celebra miała miejsce w grudniu 2018 roku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nasz komentarz: Jak widzicie, są w Polsce sytuacje, w których polityk może bez konsekwencji wymiksować się z Mszy pod pretekstem walki o rozdział Kościoła od państwa. Ale wymiksowanie się z zapalania chanukowych świec „nie przechodzi do żadna rubryka”, bo natychmiast taki polityk zostaje określony jako antysemita. W zaistniałej sytuacji Polacy powinni skrzętnie zanotować nazwiska owych „antysemitów”. Po co? Po to, żeby na nich głosować. Tylko na nich!

Źródło informacji i cytatów: radiopoznan.fm.pl, epoznan.pl

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Szokujące wytyczne do walki z antysemityzmem. Promocja judaizmu, przypisy do Biblii i zakaz stanowisk dla „antysemitów”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Llll mówi

  Czy w tym kraju niema już prawdziwych polakòw ?????

  1. sten mówi

   Te dwa cyngle w kapeluszach to kto to taki , one tak patrzo by ten duży ne poparzył sze ??

 2. Stop antypolonizmowi mówi

  Żydzi byli zawsze za Bismarckiem, za zaborem pruskim. Byli tak wrodzy Polsce, że jako narodowość podawali pruską, żeby tylko nie być utożsamiani z Polakami. Jaśkowiak ty zlewacka miernoto.

 3. michu mówi

  Każdy polityk zadaje sobie pytanie co mi zrobią jak tego nie zrobię i co mi grozi jak to zrobię ;).

 4. Leon mówi

  W TVP 2 ostatnio przez godzinę pokazywali obchody święta chanuki, wcześniej w sejmie palili świece. Ciekawe czy w wigilię łamali się opłatkiem w Izraelu i puszczali pasterkę w TV?

 5. kici kici KOCUR mówi

  Uwaga! Zmarł biskup Tadeusz Pieronek. Był orędownikiem ściągania i osiedlania w Polsce muzułmańskich imigrantów dla niepoznaki zwanych „uchodźcami”. Na wszystkich odwiedzanych przeze mnie portalach informacyjnych komentarze do artykułu o tym wydarzeniu zostały zablokowane. Czyżby tak bardzo bali się opinii jaką mają o tym pseudo katoliku, Polacy?

  1. dd. mówi

   Biskup Tadeusz Pieronek, prawdziwe nazwisko- Mosze Michlis pochodzenie żydowskie (członek antypolskiej,
   powiązany z masonerią i światową finansjerą żydowską Fundacji Stefana Batorego)

  2. michu mówi

   Biskup Pieronek o Żydach:

   „Ale oni, Żydzi, mają dobrą prasę, ponieważ dysponują potężnymi środkami finansowymi, ogromną władzą i bezwarunkowym poparciem Stanów Zjednoczonych i to sprzyja swego rodzaju arogancji, którą uważam za nie do zniesienia”. za portalem fronda.pl

  3. sten mówi

   Aaale……Gadowski fakty są takie – ten biskup nie dał się złamać komunie WIDZIAŁEM kwity w IPNie !!!
   Wiem wiem , sympatyzował ostatnie 2 dziesięciolecia z lewą stroną aż krew człowieka zalewała .

 6. UPS mówi

  Przykro to pisać, ale obecną sytuację odbieram tak jakby zaczął związywać się współczesny Sanhedryn, mający na celu powtórne symboliczne ukrzyżowanie Jezusa Chrystusa, ale bez opcji zmartwychwstania, a z poza widnokręgu wyłania się nowa ogólnoświatowa NWO-wska religia z „eskimosami” na czele.

 7. Roza mówi

  Dokad lewacka/masonska swinska rasa bedzie niszczyc nam DOSLOWNIE WSZYSTKO.itd

 8. ikss67 mówi

  Nikt nie zmusi żyda, pseudo banksterskiego żyda, post żyda, filosemitę czy żydowskiego psa – szabes goja aby chodził do kościoła rzymskokatolickiego tak samo jak mnie nikt nie zmusi abym świętował kolejny nalot na wolną od żydowskiego nazizmu Palestynę.

 9. Robert B. mówi

  To bardzo ciekawe. Jak się ogląda jakieś reportaże z Izraela, to tam pełno zacietrzewionych głosów, że „Izrael tylko ich”. Gdzie indziej też są „u siebie”. Słowem, cały świat należy do żydostwa. Czy to się komu podoba, czy nie, holokaust miał swoje przyczyny. Wystarczy się przyjrzeć ich kolektywnemu zachowaniu, które się przecież diametralnie nie zmieniło, by zrozumieć, o co mogło chodzić…

 10. aza mówi

  a mowili, ze imigrantów nie przyjmą do Polski za zadne skarby…… tymczasem prezio naiwnych Poznaniaków skąd się wziął? przecież to imigrant ciapaty

 11. luke mówi

  Kto na tego skurwiela głosował? Chyba poznańskie słoiki, które przyjechały ze wsi i chcą byc „trendy”…
  Prawdziwi Poznaniacy tego gnoja nienawidzą!

  1. d. mówi

   pewnie fałszują wybory, jak się patrzy…! Polaków już nie dopuszczą do władzy, zobaczycie! bo Polacy zamiast zewrzeć szeregi i jednoznacznie się zjednoczyć a kazdego, imigranta eksportować albo gonić toto do roboty a nie obdzielac stanowiskami , tytułami grantami, dotacjami i Nasz Pan Jezus Chrystus wie tylko czym jeszcze. Bo toto pluje na Polskę dalej niż widzi, podle się zachowuje, niszczy tożsamośc narodową Polaków oraz wykoślawia i zakłamuje ba nawet pisze Polsce i Polakom wymysloną nową historię. Poprawnośc polityczną winni Polacy wreszcie ukrócić bo inaczej to, kiedyś wzorem lat minionych, będą musieli krwawo zawalczyć o swój Kraj we własnym Kraju z okrutnym wrogiem wewnętrznym – jak ich nazwał kiedyś sw. pamięci Jan Nowak Jeziorański!

 12. Buran mówi

  Przecież to już ręce opadają. Gdzie nie spojrzeć tam parchy. Wrocław, Poznań, Warszawa i wiele innych miast. KATASTROFA. Ludzie obudźcie się bo to już ostatni dzwonek. Żyjecie w matrixie.

 13. Buran mówi

  Zobaczcie tylko co się dzieje. Z muzeów żydowskich ciągle wylewa się na nas jad i trucizna a my to finansujemy szerokim strumieniem. A jak trzeba uporządkować groby Polskich Bohaterów to nie ma pieniędzy. Trzeba organizować zbiórkę i społecznymi siłami.

 14. marju73 mówi

  Właśnie czytam „Zakłamany holocaust” Lisiaka.Zamówiłem też „Ponurą prawdę o Piłsudskim” Henryka Pająka,zdaje się pojawiło się wznowienie tej pozycji.Prawda o żydostwie wypływa na powierzchnię. Szkoda tylko że ci zamroczeni nie mają ochoty sięgać po książki czy choćby tylko odciąć się od żydomediów .Poniżej ciekawa wypowiedź Brauna.Jak zwykle jest ciągle jakaś rzecz o żydostwie o której człowiek nie wiedział.
  Grzegorz Braun „Mamy niby niepodległe, niby suwerenne państwo” Obronność i finanse Leżą! – wRealu24.pl

  1. marju73 mówi

   No i jeszcze pojawiło się wznowienie książki Henryka Pająka „Bestie końca czasu” którą oczywiście polecam.

  2. Andrzej Józef mówi

   Z tym czytaniem kśiożek, oraz gdzie jest prawda.
   Chrystus powiedział nie bać się człowieka który ma moc zabić ciało. Bój się człowieka co może zabić/ zniewolic duszę. ( piszę z pamięci)..
   Majoc wolno wolę trzeba ciogle siebie pilnowali , nie uwierzyć oraz zaprzedac duszy jakiejś 100% racji napisanej przez człowieka bez sumienia ( to wszystko oni winni nie my).
   Prawda jest zawsze 50/50 .
   Biblia oraz wiara w Boga w Trójcy Przenaświętszej zawsze przed oczyma.
   Jeżeli człowiek zapomni,to niwo wiarę tworzo,
   Pajoki,Liśiaki.
   Hitler Main Kamp
   Stalin Markśizm/Leninizm is
   Mao 1bilion Chinczyków machało sobie na przywitanie czerwono kśiożeczko.
   Kim w Północnej Korei (ponoc jak chodzocy Bóg na ziemi umarł wszystkie ptaki złożyły ukłon)
   Musolini
   Jak nam nikt nie przystawił pistoletu do głowy trzeba wszystkie kśiożkowe nowinki, oraz nienawistno propagandę rozwazyć bez zaślepienia .
   W dniu sodu ostatecznego wykręt ze to nie ja to oni ???

 15. klioes vel pislamista mówi

  Szabes-ministrant
  dedykuję kolegom z nczas.pl

  Tęczowy Jacek, prezydent Poznania
  Jest „za rozdziałem państwa od Kościoła”.
  A więc nie było go w czas świętowania
  W kościele. Ale cóż go wstrzymać zdoła
  Od hanukowych świeczek zapalania?
  Już ministrantem został – wieść wesoła! –
  Żydowskim… (W mycce, z tak nakrytą głową
  Jest „neutralny światopogladowo”?

  Jasne, że to jest neutralność jego!
  Całkiem podobna do tych flag tęczowych,
  Co dla każdego miał motorniczego.
  Trudno dopatrzeć się w kolorach owych
  Ideologii lobby zboczonego.)
  Także przy świecach, Jacku, szabasowych
  Jako ministrant (szabes) kosztuj macy…
  (Ach, gratulacje dla Was, Poznaniacy!)

  Pamiętaj jednak: czuwa konkurencja!
  Wszak prymas Polak (dla zmyłki nazwisko)
  Też jest w Poznaniu. Marzy eminencja,
  By z owieczkami mieć „uchodzców” blisko.
  (Krótka jest księży w Poznaniu kadencja,
  Co „w nienawiści upadają nisko”
  I bronią owiec…) Kant goni za kantem!
  Jak być jedynym szabes-ministrantem?

 16. Glock mówi

  Rządzą nami żydzi i już nawet tego nie kryją! Bez pomocy Bożej,jesteśmy skazani na zagładę! Coraz częściej mam wątpliwości czy Bóg istnieje,bo gdybym nim był,już dawno skończył bym ten parszywy świat!

  1. Krzysztof mówi

   Zostawmy Boga w spokoju – sami musimy to zrobić! Wywalić ich na zbity ryj z Polski.

 17. Krzysztof mówi

  Jaśkowiakowi nie odpowiada celebracja zrywów narodowych (POLSKICH) bo jest żydem , mośkiem śmierdzącym czosnkiem i chanuka to jego tradycja , jego korzenie . Jarmółka na jego łepetynie o tym świadczy. Czego się więc spodziewacie drodzy rodacy. Zanim jakiegoś pajaca wybierzecie na poważne stanowisko to sprawdzcie wpierw jego pochodzenie , jego korzenie. To tylko i wyłącznie władzę w tym kraju powinni sprawować Polacy z krwi i kości z udokumentowanym życiorysem (nie sfałszowanym)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.