Prezydent wyznaczył marszałków seniorów Sejmu i Senatu

4

Prezydent wyznaczył Antoniego Macierewicza (PiS – przyp. red.) na marszałka seniora Sejmu, a Barbarę Borys-Damięcką (KO – przyp. red.) na marszałka seniora Senatu – poinformował we wtorek rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Andrzej Duda wybierał kandydata na funkcję marszałka seniora spośród 10 najstarszych wiekiem nowo wybranych posłów. Pierwsze posiedzenia Sejmu i Senatu odbędą się 12 listopada.

Panu prezydentowi ogromnie zależało na tym, aby dokładnie tak, jak to było w 2015 roku, marszałkiem seniorem w Sejmie był ktoś, kto miał piękną kartą opozycyjną – ktoś, kto szczególnie w tym roku, 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów do polskiego Sejmu, zasłużył się ogromnie dla państwa polskiego. Stąd decyzja, aby marszałkiem seniorem Sejmu był pan minister Antoni Macierewicz – dla PAP powiedział Spychalski.

Spychalski został zapytany przez dziennikarzy, czy prezydent Andrzej Duda będzie brał udział w pierwszym posiedzeniu parlamentu. – Oczywiście, pan prezydent będzie brał udział zarówno w pierwszym posiedzeniu Sejmu, jak i w pierwszym posiedzeniu Senatu. Są planowane wystąpienia pana prezydenta zarówno w Sejmie, jak i w Senacie – odpowiedział.

Źródło informacji i cytatów: PAP i Polsat News

Przeczytaj:

„Banderowców wspierały rządy i wojska: Niemiec, Litwy, Czechosłowacji i Rosji sowieckiej.” Wywiad z dr Lucyną Kulińską (cz. 1/3)

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Robert mówi

    Panu Prezydentowi ogromnie współczuję,że dla dobra Polin najstarszych ludzi infiltruje.Bez względu na wysokość gaży,czy w pewnym wieku nie jest aby potrzebna opinia wyjątkowej kasty lekarzy?..W tym wieku moja babcia,choć nigdy nie szalała między posłami,miała problem ze sznurowadłami,a Ci wybrani mają koniec z końcem wiązać,każdego Polaka.

  2. z-k mówi

    To są sprawy, dla których utrzymujemy swoje konstytucyjne organy. Jakie mają kompetencje rządzenia Polską? Żadne. Same duperele, które im szachrajska międzynarodówka pozwoliła przestawiać w rodzaju chodzenia po trawnikach czy wybór marszałka seniora. Po cholerę dwumiesięczna szopka na temat tego wyboru? Najstarszy otwiera nowy sejm i cześć

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.