Prezydent USA ogłosi w Warszawie zniesienie wiz dla Polaków?

Donald Trump/ fot. twitter
5

Podczas wizyty w Polsce w dniach 31 sierpnia-2 września prezydent USA Donald Trump ma ogłosić historyczną decyzję w sprawie zniesienia wiz dla Polaków – informuje dziennikarz Wirtualnej Polski Marcin Makowski po rozmowie z pracownikiem Departamentu Stanu.

– W zależności od precyzyjnych danych na 1 września, Donald Trump albo potwierdzi zamiar nominacji, albo zadeklaruje wprost, że nominuję Polskę do przystąpienia do ruchu bezwizowego z USA, czyli programu Visa Waiver – twierdzi rozmówca Makowskiego. Warunkiem przystąpienia do programu jest zejście poniżej wymaganego progu 3% odmów przy wydawania wniosków wizowych do USA. Obecnie Polska jest „o włos” od spełnienia tego warunku.

– Bez względu na to, jakie będą dane na początku miesiąca i jak przedstawi jest Trump, do 30 września mamy czas na sprostanie kryteriom Visa Waiver. Jestem przekonany, że do tego czasu to się uda. To będzie historyczny moment w naszych relacjach – twierdzi rozmówca dziennikarza WP. Zniesienie wiz było jedną z obietnic wyborczych Donalda Trumpa złożoną Polonii amerykańskiej.

Źródło informacji i cytatów: wp.pl

Zobacz też:

Sąd Najwyższy: ustawa anty-447 sprzeczna z polskim prawem. A co z Deklaracją Terezińską?

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Janko mówi

  Cel będzie jeden aby z Polski wyjechało jeszcze więcej młodych aby zrobić tutaj miejsce dla żydów, na Ukrainie od kilku lat trwa totalne wyludnianie zwłaszcza wśród osób młodych.

 2. piotr p mówi

  Za Hitlera też zniesiono wizy do Niemiec, nawet dawali darmowy transport do roboty.

 3. Marcpro mówi

  W rzyci mam ich wizy.
  Wolałbym zniesienie ustawy 447.

 4. Hammurabi mówi

  O matulu, jaki ludzki pan! Łaskawca przylatuje z prezentem który tak naprawdę jest pustym gestem i zwykłym biciem piany na użytek.
  Fakty są takie, że kiedy już uwierzysz w ten „prezent”, wykosztujesz się na bilety, przelecisz nad oceanem a na lotnisku nie spodobasz się jakiemuś urzędnikowi, fruniesz z powrotem a już w Polsce zostaniesz obciążony kosztami decyzji.
  Krótko: wsadź sobie pan panie Trump wizy i ruch bezwizowy głęboko tam, gzie światło nie dochodzi.
  Mam nadzieję, że przywitają pana w Polsce prócz tresowanych pudli również słowa prawdy.

 5. Mieczysław Boński mówi

  Te wizy niech sobie wsadzi, jankes i żyd nic za darmo nie daje ,ma w tym geszeft i chce na tym geszefcie wydymać Polskę i Polaków .

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.