Prezydent Trump odwołał wizytę w Polsce. Przyczyną nadciągający huragan Dorian

prezydent Donald Trump/ fot. screen
3

Prezydent USA Donald Trump miał przyjechać do Warszawy na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Ze względu na huragan Dorian zbliżający się do Florydy wizyta została odwołana. Prezydent Trump zapowiedział, że przyjedzie do Polski „w najbliższej przyszłości”, ale obecnie priorytetem jest dla niego bezpieczeństwa Amerykanów. Do Warszawy przyleci wiceprezydent Mike Pence.

– Wszyscy jesteśmy rozczarowani, że Prezydent nie może przyjechać do Polski. To przykre, ale w tej chwili prezydent Trump musi być z narodem amerykańskim. Modlimy się za rodziny, które są na trasie huraganu Dorian – napisała na Twitterze ambasador USA Georgette Mosbacher.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– America First – hasło klucz. Wyobraźcie sobie Państwo co amerykańskie media zrobiłyby z D. Trumpem gdyby huragan Dorian pustoszył Florydę a prezydent, zamiast zarządzać kryzysem, byłby w tym czasie w podróży zagranicznej. Prezydent Bush słono zapłacił za zbagatelizowanie Katriny – skomentowała na Twitterze korespondentka TVP w USA Zuzanna Falzmann.

Zbliżający się do wschodniego wybrzeża USA huragan Dorian osiągnął już drugą kategorię w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona – poinformowało w czwartek wieczorem czasu lokalnego Narodowe Centrum Huraganów (NHC). Wiatry wieją z prędkością 169 km na godzinę. Meteorolodzy podkreślają, że siła żywiołu wciąż rośnie i Dorian najprawdopodobniej stanie się huraganem trzeciej kategorii. Oczekuje się, że w niedzielę lub poniedziałek żywioł uderzy we Florydę.

Źródło informacji: Twitter, PAP

Zobacz też:

J. Matysiak z USA: Szermierka Trumpa. Od Chin do Polski

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Flex mówi

    No i baśniowy domek baby Jagi na kurzej łapce w Trumpku („nasza” „polityka”-propaganda zagraniczna) gwałtownie się chwieje. Dla PIS brak wizyty Trumpa będzie Porażką i klapą wizerunkową. Ale dla mnie może jest to wreszcie jakiś zwiastun twardego i stanowczego stanowiska władz wobec szantażu 447 i kolejnych, wrzucanych „zdechłych ryb”. Pierwsza ryba to było odwołanie wystąpienia Trumpa w Powidzu, druga to zmiana daty przyjazdu DT z 30.08 na 31.08, no a trzecie (właściwie już końska głowa) to „przełożenie” wizyty na św. Dygdy. Jeśli wynikało to z twardego stanowiska PIS i Trump nie przywiózłby z Polski żadnych „wartościowych plonów” swoim braciom i zięciom starszym to należy się tylko cieszyć. Problem tylko w tym, że PIS żałosną propagandą swoich tub i PISmakerów tą sprawę jak zwykle Położy. Zamiast prawdy sprzedaje krętactwa, mataczenie i idzie w dalszy klincz z opozycją. Przybliża to tylko mój niedawno opisany czarny scenariusz przejęcia władzy przez lewą koalicję G. Schetyny. A jak ci złapią władzę to Polska błyskawicznie odda 447+ i Polin stanie się ciałem. No ale PJK otoczony i izolowany od pełnych informacji przez swoich zaufanych „Bormanów”, którzy decydują o czym Go informować i kogo wpuścić na audiencję. Te wybory i przyszły Sejm nie muszą oznaczać katastrofy w Postaci rządów oszustów, złodziei i dewiantów. Ale PJK musi Pognać otaczające Go miernoty i zmienić taktykę kampanii wyborczej. Ale w Partii PIS gdzie wyrażenie swojego i odmiennego zdania jest równoznaczne ze zdradą, to chyba niemożliwe. Smutna moja rola Wernyhory z wizją odchodzącego PJK ze spuszczoną głową, ciągnącego za sobą sznur i G.Schetyny trzymającego złoty róg grającemu „na odwrót” R. Biedroniowi. Zadufani, otoczeni klakierami autokraci nie słuchają „głosów wołających na pustyni” tylko traktują „proroków” jak Daniela czy Jonasza. Od tysięcy lat to się nie zmienia.

  2. jacek mówi

    napiszę krótko, niech się pie…li !!

  3. Robert mówi

    Prawdopodobnie knesejm krok przed wyborami powinien posiadać projekt ustawy w nawiązaniu do ustawy 447 o restytucji mienia po Żydach obywatelstwa polskiego.Pewnie go jeszcze nie ma,dlatego pan ze śmieszną fryzurą na głowie,pokazał pod przykryciem palca środkowego bohaterskim Polakom,więc również i Tobie

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.