Prezydent podpisał ustawę o muzeum na Westerplatte. Dulkiewicz oburzona: „To podważa zaufanie do aparatu państwowego”

Westerplatte/ fot. Albin Marciniak/klubpodroznikow.com
9

Prezydent Andrzej Duda podpisał w czwartek (1.08.2019) ustawę umożliwiającą budowę muzeum na Westerplatte. Ustawa rozstrzyga o przejściu na rzecz Skarbu Państwa prawa własności nieruchomości niezbędnej do realizacji tej inwestycji oraz uniemożliwia administracyjne metody blokowania budowy obiektu.

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz sprzeciwiała się tej ustawie twierdząc, że „tylnymi drzwiami, skróconą ścieżką legislacyjną, próbuje się zagarnąć Westerplatte w celach czysto politycznych”. W związku z popisaniem ustawy Dulkiewicz oświadczyła na konferencji prasowej, że „trudno ukryć rozczarowanie i oburzenie”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– To podważa zaufanie do aparatu państwowego, choć pewnie należy powiedzieć do aparatu Prawa i Sprawiedliwości. Podważa to zaufanie nas wszystkich, obywateli, zaufanie samorządu do tego, że z użyciem siły dzisiaj można zrobić wszystko – powiedziała Dulkiewicz. Oświadczyła też, że będzie starała się „zatrzymać złe prawo”, wykorzystując wszelkie środki prawne w kraju i za granicą.

Mój komentarz: Blokowanie budowy muzeum na Westerplatte wydaje się być dla gdańskiego ratusza działaniem priorytetowym. Dlaczego prezydent Dulkiewcz tak upiera się, żeby polscy żołnierze walczący z niemieckim najeźdźcą nie byli godnie upamiętnieni? Wojskowa Składnica Tranzytowa na Westerplatte popada w ruinę, a wszelkie próby jej ratowania były torpedowane przez prezydenta Adamowicza. W jego ślady idzie prezydent Dulkiewicz, która już zapowiedziała, że do blokowania budowy muzeum uruchomi zagraniczne „środki prawne”. Czyli co? Czyli pobiegnie po pomoc do Brukseli (czytaj: Berlina). Zważywszy na to, co wyprawia Dulkiewicz w kwestii obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej, to już nie są żarty. Czy Gdańsk to jeszcze Polska, czy już Niemcy?

Źródło informacji: PAP

Zobacz też:

Katarzyna TS: Pożyteczna idiotka ŚWIĘTUJE na trupach

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. DD. mówi

  dulczeSSa, SCHWEINE, BRZYDULA BRRR Z USMIECHEM KLAUNA I OKROPNYM SZCZĘKOŚCISKIEM, TAŃCZYSZ NA GROBACH POLAKÓW, OBROŃCÓW WESTERPLATTE! NAWET NAJPODLEJSI MORDERCY ŚWIATA CZYLI niemcy ODDALI HOŁD WETERPATTCZYKOM ZA ICH HONOR I WALECZNOSĆ!! A TY CHAZARASKA HOŁOTO BEZ HONORU, BEZ WSTYDU, OŚMIELASZ SIĘ SZYKOWAĆ TAŃCE, Z MORDERCAMI NIEMCAMI, NA GROBACH POLAKÓW!!! WON HOŁOTO!!! TAŃCUJ SOBIE HOŁOTO NA GROBACH TWOICH MARNYCH – JAK I TY SAMA- PRZODKÓW A OD POLAKÓW WARA!!!! MUSIAŁAS SOBIE STARA BRZYDULO, ZALATWIC DO TAŃCA NIEMCÓW BO ZADEN POLAK CIĘ NIE CHCIAŁ, BARBARZYŃSKA PASKUDNA BABO!

 2. Buran mówi

  Nareszcie sprawy zaczynają przybierać prawidłowy tok. To się powinno stać już za czasów tego ” ciągacza samolotów OLT ” Adamowicza. Zaś to co wyprawia i mówi z głupawym uśmiechem obecna ” władczyni ” Gdańska to już woła o pomstę do nieba. Co trzeba mieć w głowie, żeby wymyślić tańce i zabawy z oprawcami, nad grobami ofiar? Wydaje mi się, że tu już można mówić o zdradzie Rzeczpospolitej.

 3. Paweł mówi

  Paweł mówi……gdańszczanie rozum zamienili na sztuczną inteligencje wybierając niemiecką opcję oddania tego Świętego kawałka Polski jakim jest Westerplatte i Gdańsk….i po Szczecin już niemiecka opcja sięga brudnymi łapami…..szok gdzie rząd z warszawki czy nie widzi czy głupa rżnie…..

 4. michu mówi

  Niemcy od 1309 mordowali Polaków w Gdańsku. Polacy nie odpowiadali tym samym i trochę się Niemcow namnożyło. Dziś folksdojcze próbują wmawiać, że Ziemie Odzyskane to powinny wrócic do Niemiec. Najlepszych wymordowali, elity polskie, potem Sowieci i ich kolaboranci pilnowali by te elity się nie odrodziły i dziś się śmieją, że mają lepszą niemiecką gospodarkę 😉

 5. Marek FL mówi

  A co z Muzeum w Oswiecimiu ????????

  1. michu mówi

   Pewnie kiedyś nas w tej sprawie poinformują. Tak jak w sprawie 447 😉

 6. POPiS out ! mówi

  Kolejna udawana „kłótnia” w POPiS-ie.
  Czy to nie ciekawe, że ustawa została przyjęta akurat tuż przed wyborami?

 7. aalfa.oomega mówi

  Tak działa tzw. „układ trójmiejski” [tzw. „mała Sycylia”] w Wolnym Mieście Gdańsku zbudowany przez STASi, a przejęty przez BND: ponad 10 tys. agentów [w czasach Kiszczaka] plus ludzie „kontaktu” [czyli volksdeutsche] realizuje interes państwa niemieckiego! Tam dla POLSKI oraz polskości NIE MA miejsca! Dlatego Westerplatte [dalej] WALCZY!

 8. szary mówi

  Wojskowa Składnica Tranzytowa Westerplatte nigdy nie należała do Wolnego Miasta, była polską enklawą. Zawsze była w zarządzie Państwowym i ten kto przekazał ten zarząd w ręce obecnego powiatu popełnił błąd. Błąd ten należało jak najszybciej naprawić! Dulkiewicz powinna siedzieć cicho i jak najszybciej robić porządek przy polskich pomnikach w Gdańsku bo jeżeli bałagan nie zniknie to dopiero wtedy zacznie ubywać wolnego miasta-powiatu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.