Prezydent Gdańska nie życzy sobie obecności Wojska Polskiego podczas uroczystości na Westerplatte

Paweł Adamowicz/ fot. facebook
12

– Brak Wojska Polskiego na uroczystości na Westerplatte to skandal, sytuacja nie do pomyślenia – oświadczył w czwartek szef MON Mariusz Błaszczak. Zażądał od prezydenta Gdańska zmiany tej decyzji. – Nie wyobrażam sobie, żeby 1 września na Westerplatte nie było Wojska Polskiego – podkreślił.

W czwartkowym oświadczeniu minister powiedział, że gdy dowódca Garnizonu Gdańsk zwrócił się do prezydenta Gdańska o rozmowę w tej sprawie, nie został przyjęty. – Po rozmowie telefonicznej z wojewodą pomorskim, wojewoda również otrzymał informację, że Wojska Polskiego 1 września tego roku na Westerplatte nie będzie – powiedział Błaszczak.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Jest to skandal, to sytuacja nie do pomyślenia. Przypominam prezydentowi Gdańska, że Gdańsk jest częścią Rzeczpospolitej Polskiej, a Westerplatte to miejsce, które jest symbolicznym miejscem pokazującym męstwo polskiego żołnierza, Westerplatte to miejsce symboliczne, to na Westerplatte rozpoczęła się II wojna światowa, to na Westerplatte odbyła się pierwsza bitwa w czasie II wojny światowej – oświadczył szef MON.

Na godz. 14.30 w czwartek zaplanowano konferencję prasową prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza nt. obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte.

Źródło informacji i cytatów: pap

Przeczytaj też:

Platforma Obywatelska gloryfikuje nazizm. Prezydent Gdańska uhonorował członka NSDAP

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Janusz I mówi

  Jest Bundeshwera na terenie Polski. Może wolałby.

 2. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Zdelegalizować platformę oszczerców,złodziei,oszustów i antypolaków!!!

 3. Krzysztof mówi

  Adamowicz – oszuście i aferzysto , twoje zdanie nikogo nic nie obchodzi – ŻYDZIE. Westerplatte to nie twoja własność , tak jak i rocznica. Tam walczyło Wojsko Polskie , nie harcerze , nie żydzi, którzy chowali łby w piasek , bo to nie ich wojna tylko Polaków. Nie pie..ol i wyny z tego uświęconego krwią żołnierza polskiego miejsca. Jak śmiesz chamie robić to Polakom i patriotom? Taka wasza koszerna władza w tym kraju. Wypędzimy was z Polski – już niedługo.

  1. kobieta mówi

   kolejny onr-owiec się odezwał. Paker i niedouk.

 4. Zbulwersowany mówi

  Coś takiego może jedynie przejść przy zdegenerowanym bezjajowym PIS u władzy. Jestem pewien, że w Wolnej Polsce po pierwsze taki Adamowicz nie miałby żadnych szans na bycie nie tylko jakimkolwiek politykiem, ale i urzędnikiem, ale nawet gdyby się to zdarzyło to z takim oświadczeniem by został potraktowany jako zdrajca narodu i dostałby natychmiast najwyższy wymiar kary.

 5. Hammurabi mówi

  A kto powstrzyma wojsko? Jeden pokurcz z magistratu? Panie Błaszczak nie gadać tylko wydać rozkaz.

  1. sten mówi

   Dokładnie 1 września rano wojsko powinno wziąć sprawy we własne ręce postawić warte na Westerplatte i nie pozwolić by ta szumowina robiła ferment . Panie KACZYŃSKI robisz pan tu burdel z Polski to taka ma być dobra zmiana ?

 6. Padre mówi

  PO-PIS to jedno – to widać jak na dłoni w takich sytuacjach.
  Minister Blaszczak skomentował… I co z tego, że skomentował? Jest ministrem czy rzecznikiem?

 7. to jest ochydne !!! mówi

  w pale sie nie iesci !! by taki oszolom z 50 kontami bankowymi , zatajał dochody i nic mu nie moga zrobić !! k..a !! w jakim my kraju mieszkamy ?!!! wonnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn z tym oszołomem !!!

 8. Mr. ?? mówi

  On woli lewaków, zboków z LGBTQ 🙂

 9. kobieta mówi

  Ale jesteście zakłamni.Piszecie to co wam wygodne, a prawda jest inna.Tu nie chodzi o wojsko, tylko o prominentów ,którzy mają tyle z wojskiem wspólnego co śmieciarz z aptekarzem. Przypomnijcie sobie zachowanie laluni z monu jak zakazała odczytania apelu poległych harcmistrzowi.To jest normalne? Tak sie zachowują tylko uzurpatorzy .I tyle w temacie.

 10. Pola kowalska mówi

  Adamowicz zyd nie zyczy sobie Wojska Polskiego a jakie sobie zyczy zydowskie czy faszysowskie .Coz ten czlowieczek robi w Polsce spakowac gowno i odeslac do jego ojczyzny Izraela jak i reszte okupanta zydowskiego

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.