Prezydent Gdańska: Apel pamięci na Westerplatte odczyta harcerz, a nie oficer WP [WIDEO]

Paweł Adamowicz/ fot. facebook
8

W związku z dzisiejszym oświadczeniem szefa MON Mariusza Błaszczaka dotyczącym organizacji uroczystości na Westerplatte 1 września bez udziału Wojska Polskiego, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zwołał konferencję prasową, podczas której oświadczył, że Gdańsk jest za pojednaniem z Niemcami oraz zarzucił ministrowi Błaszczakowi, że próbuje doprowadzić do pogorszenia relacji polsko-niemieckich.

Adamowicz stwierdził, że nie ma zaufania do szefa Ministerstwa Obrony Narodowej, ponieważ podczas zeszłorocznych obchodów – wbrew wcześniejszym ustaleniom – apel pamięci został odczytany przez oficera WP, a nie przez harcerza. Dlatego w tym roku Adamowicz nie dopuści do tego, żeby sytuacja się powtórzyła.

Wsparcie - darowizny

Prezydent Gdańska powiedział też, że szef MON nie ma nad nim żadnej władzy, ponieważ Polska jest „demokratyczna” i „zdecentralizowania”. Jednocześnie zapewnił, że jako gospodarz uroczystości zaprosi ministra Błaszczaka na Westerplatte. Dotychczas oficjalne zaproszenia otrzymali Prezydent RP, Premier RP oraz Marszałkowie Sejmu i Senatu. Co ciekawe, wymieniając inne „kluczowe osoby” zaproszone na uroczystość, Paweł Adamowicz na pierwszym miejscu wskazał rabina Schudricha. Arcybiskup Głódź został wymieniony jako drugi.

Źródło: facebook

Przeczytaj też:

Paranoja! Prezydent Gdańska sugeruje, że ONR doprowadził do wybuchu II wojny światowej

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Krzysztof mówi

  Adamowicz – to uroczystość państwowa , uroczystość wszystkich Polaków – nie żydów , odp…dol sie ! PS. Miedlar – nie kasauj moich wpisów , bo przestanę tu wchodzić i bedę podejrzewał ,że jesteś konfidentem! Zastanów sie.

 2. Krzysztof mówi

  Międlar , pracuję dla Ciebie , a Ty kasujesz moje posty- dlaczego? Co Ci obiecali?

  1. Jacek Międlar mówi

   Nie znam ciebie Krzysiu, a tym bardziej takiego kogoś bym nie zatrudnił. Idź precz i przestań zaśmiecać nam serwer.

 3. konieceurokołchozu mówi

  Adamowicz…nie rozumiem jak ten człowiek może używać retorycznego i idiotycznego pytania na poziomie metra poniżej dna…..czy ja wyglądam na piątą kolumnę?…. Panie Prezydencie Adamowicz, z ciekawości jako wielbiciel historii..”piąta kolumna miała wygląd? kogo? chłopa,lamusa,robotnika,żyda czy innego obywatela II RP? Pitoli głodne kawałki godne głodnych głupot pismaków tudzież innej ordy. Zapomina, że w Polsce są ludzie którzy wymagają nieco więcej, ale czego się spodziewać po litewskich genach…moje przynajmniej są z Wlkp i nimi nie szastam tudzież nie kandyduję…..

 4. ikss mówi

  Potrzebna nowa ustawa, która w takich narodowych kwestiach, we wspólnych miejscach pamięci narzuci nadrzedność decyzyjną ministra nad władzami lokalnymi. Nie do pomyslenia aby jakiś jeden człowiek decydował w takich sprawach, do tego taki cwaniaczek, który się naszabrował majątku przy cycku deweloperów.

 5. Robert mówi

  Adamowicz,Adamowicz ty jesteś jak Dino,dzięki któremu jaskiniowiec Fred z bajki zasłynął.Wykopał go drzwiami,wracał oknami na fotel Flinstona.Choć w domu z kamienia pełnił rolę psa,prawdziwego bohatera od najmłodszych lat,kreuje pan/pani Hanna Barbera.Miłość nie wybiera,tylko pani z pejsami

 6. zj mówi

  Jakaś kryła faszystowska też przybędzie, jak w 1939r

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.