Prezydent Gdańska: Apel pamięci na Westerplatte odczyta harcerz, a nie oficer WP [WIDEO]

Paweł Adamowicz/ fot. facebook
8

W związku z dzisiejszym oświadczeniem szefa MON Mariusza Błaszczaka dotyczącym organizacji uroczystości na Westerplatte 1 września bez udziału Wojska Polskiego, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zwołał konferencję prasową, podczas której oświadczył, że Gdańsk jest za pojednaniem z Niemcami oraz zarzucił ministrowi Błaszczakowi, że próbuje doprowadzić do pogorszenia relacji polsko-niemieckich.

Adamowicz stwierdził, że nie ma zaufania do szefa Ministerstwa Obrony Narodowej, ponieważ podczas zeszłorocznych obchodów – wbrew wcześniejszym ustaleniom – apel pamięci został odczytany przez oficera WP, a nie przez harcerza. Dlatego w tym roku Adamowicz nie dopuści do tego, żeby sytuacja się powtórzyła.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prezydent Gdańska powiedział też, że szef MON nie ma nad nim żadnej władzy, ponieważ Polska jest „demokratyczna” i „zdecentralizowania”. Jednocześnie zapewnił, że jako gospodarz uroczystości zaprosi ministra Błaszczaka na Westerplatte. Dotychczas oficjalne zaproszenia otrzymali Prezydent RP, Premier RP oraz Marszałkowie Sejmu i Senatu. Co ciekawe, wymieniając inne „kluczowe osoby” zaproszone na uroczystość, Paweł Adamowicz na pierwszym miejscu wskazał rabina Schudricha. Arcybiskup Głódź został wymieniony jako drugi.

Źródło: facebook

Przeczytaj też:

Paranoja! Prezydent Gdańska sugeruje, że ONR doprowadził do wybuchu II wojny światowej

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Krzysztof mówi

  Adamowicz – to uroczystość państwowa , uroczystość wszystkich Polaków – nie żydów , odp…dol sie ! PS. Miedlar – nie kasauj moich wpisów , bo przestanę tu wchodzić i bedę podejrzewał ,że jesteś konfidentem! Zastanów sie.

 2. Krzysztof mówi

  Międlar , pracuję dla Ciebie , a Ty kasujesz moje posty- dlaczego? Co Ci obiecali?

  1. Jacek Międlar mówi

   Nie znam ciebie Krzysiu, a tym bardziej takiego kogoś bym nie zatrudnił. Idź precz i przestań zaśmiecać nam serwer.

 3. konieceurokołchozu mówi

  Adamowicz…nie rozumiem jak ten człowiek może używać retorycznego i idiotycznego pytania na poziomie metra poniżej dna…..czy ja wyglądam na piątą kolumnę?…. Panie Prezydencie Adamowicz, z ciekawości jako wielbiciel historii..”piąta kolumna miała wygląd? kogo? chłopa,lamusa,robotnika,żyda czy innego obywatela II RP? Pitoli głodne kawałki godne głodnych głupot pismaków tudzież innej ordy. Zapomina, że w Polsce są ludzie którzy wymagają nieco więcej, ale czego się spodziewać po litewskich genach…moje przynajmniej są z Wlkp i nimi nie szastam tudzież nie kandyduję…..

 4. ikss mówi

  Potrzebna nowa ustawa, która w takich narodowych kwestiach, we wspólnych miejscach pamięci narzuci nadrzedność decyzyjną ministra nad władzami lokalnymi. Nie do pomyslenia aby jakiś jeden człowiek decydował w takich sprawach, do tego taki cwaniaczek, który się naszabrował majątku przy cycku deweloperów.

 5. Robert mówi

  Adamowicz,Adamowicz ty jesteś jak Dino,dzięki któremu jaskiniowiec Fred z bajki zasłynął.Wykopał go drzwiami,wracał oknami na fotel Flinstona.Choć w domu z kamienia pełnił rolę psa,prawdziwego bohatera od najmłodszych lat,kreuje pan/pani Hanna Barbera.Miłość nie wybiera,tylko pani z pejsami

 6. zj mówi

  Jakaś kryła faszystowska też przybędzie, jak w 1939r

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.