Prezydent Duda w depeszy do prezydenta Riwlina: „Narody Polski i Izraela łączy wspólna historia i dziedzictwo kulturowe”

prezydenci Duda i Riwlin/ fot. twitter
37

Z okazji 70. rocznicy powstania Izraela prezydent Andrzej Duda wystosował depeszę gratulacyjną do prezydenta Reuwena Riwlina. „W imieniu Narodu Polskiego oraz własnym, pragnę złożyć Panu i wszystkim obywatelom Państwa Izrael serdeczne życzenia z okazji Dnia Niepodległości i 70. rocznicy powstania Państwa Izrael” – pisze prezydent Duda.

Narody Polski i Izraela łączy wspólna historia i dziedzictwo kulturowe, które nadają naszym dwustronnym relacjom wyjątkowy charakter. Na tym fundamencie nasze państwa rozwijają współpracę na płaszczyźnie politycznej, gospodarczej i kulturalniej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Będzie to możliwe jedynie wtedy, gdy powstrzymane zostaną wszelkie głosy i działania bazujące na stereotypach, uprzedzeniach, negatywnych emocjach i wprowadzaniu podziałów między nasze narody. Będąc gorącym orędownikiem opartej na wzajemnym szacunku, głębokiej relacji przyjaźni między Polska a Izraelem, w tym uroczystym dniu rocznicy powstania Państwa Izrael, pragnę wyrazić nadzieję na wspólny i równoległy wysiłek w tej sprawie.

 

Panie Prezydencie, jesteśmy w pełni świadomi ogromu wyzwań, jakie wiążą się z niebezpieczną dla świata skomplikowaną sytuacją na Bliskim Wschodzie. Jako członek Rady Bezpieczeństwa ONZ w latach 2018-19, Polska będzie konsekwentnie działać na rzecz pokojowego rozwiązania konfliktów na świecie, uwzględniając żywotne potrzeby bezpieczeństwa i interesy naszych partnerów.

Proszę przyjąć, Panie Prezydencie, wyrazy szacunku oraz życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności dla Pana osobiście, a także wielu sukcesów dla Państwa Izrael.

Z wyrazami najwyższego poważania

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej”

Mój komentarz: Rozumiem, że dyplomacja wymaga pewnych gestów, ale wazeliniarstwo, które bije z tej depeszy, to jednak przesada. Kilka dni temu prezydent Riwlin opluł Polskę i Polaków stwierdzając, że „Polska ziemia umożliwiła realizację przerażającej, ludobójczej ideologii Hitlera”, a prezydent Duda rewanżuje się „wyrazami najwyższego poważania”. Proponuje jeszcze dopisać „wielce oddany Pański sługa uniżony” i będzie komplet.

Po raz kolejny prezydent Duda lansuje też absurdalną tezę o „wspólnym dziedzictwie kulturowym” Polski i Izraela. Ręce opadają. Czy ktoś mógłby wytłumaczyć prezydentowi, że dziedzictwo kulturowe Polaków i Żydów to dwie różne bajki? Polskim dziedzictwem kulturowym nie są synagogi, tak jak żydowskim dziedzictwem kulturowym nie są kościoły. Czy to jest tak trudne do zrozumienia?

Co do „wspólnej historii” z Izraelem to chciałabym podkreślić, że Polacy nie zajmują się dyskryminacją i mordowaniem Palestyńczyków i dobrze byłoby, żeby PAD nie wrabiał nas w to swoimi deklaracjami „wspólnotowymi”. Nasza „wspólna historia” z Izraelem ogranicza się do tego, że władze II Rzeczypospolitej wsparły żydowski ruch rewizjonistyczny i organizowały szkolenia dla Betarowców. Jak nam dziś za to Żydzi dziękują, nie muszę chyba przypominać. Antypolska nagonka trwa w najlepsze.

A co do prezydenckiej nadziei, że „powstrzymane zostaną wszelkie głosy i działania bazujące na stereotypach, uprzedzeniach, negatywnych emocjach i wprowadzaniu podziałów między nasze narody” powiem tak: nadzieja matką głupich. Nie po to Żydzi od lat szkalują Polskę i Polaków na arenie międzynarodowej, żeby teraz przestać, bo PAD napisał, że „wyraża nadzieję” i przesyła „wyrazy szacunku”.

Źródło: prezydent.pl

Przeczytaj też

Katarzyna TS: Ministrze Gliński, dość tych nonsensów! Warszawa i Warsze to dwa różne światy

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Leszek mówi

  Śmiem się nie zgadzać jako Lechita z dzida pradziada

  1. Razz mówi

   Prawdziwe personalia wnuka Hromenki to Aaron Feigenbaum

 2. Robert B. mówi

  Jeszcze lepiej będzie, jak prawowita rasa panów pojawi się tutaj w odpowiedniej ilości, tak jak swego czasu rasa panów pojawiła się w odpowiedniej ilości w Palestynie. Skończy się to terrorem, zamachami, gettami i wojną.

 3. aalfa.oomega mówi

  Norymberga dla sprawców holokaustu Palestyńczyków! A poza tym JUDE chcą od nas wyszlamować kasę [1 bln PLN], a prawdę mają gdzieś! A w przyszłości: skoro Polin ma być europejskim węzłem logistycznym – to chcą nim [po zawłaszczeniu] zarządzać! O przyszłości Unii Europejskiej, mocarstwa USrael [i jego XXI-wiecznym kondominium nad Wisłą: JUDEOpolonii], dżihadzie i 3. wojnie światowej – zob.: ‘2021, Moonwars’ (na: docer.pl)

 4. Dr mówi

  Rzygac mi się chce jak widzę tego pajaca robiacego laske i calujacego podciete naplety! Tfu

 5. jacek mówi

  malutki, żydowski sługus, niedobrze się robi na jego widok…

 6. Adi mówi

  A kiedy wybory bo nie mogę się doczekać porażki tego judy mam dość tego pierwszego zdrajcy narodu Polskiego żeby się wypowiadał za mnie ,Na pohybel judzie i wszystkim zdrajcom .juda napisałem z małej litery gdyż gardzę nim .

 7. Kwal mówi

  Żydostwo to naród wymyślony – jak pisze Shlomo Sand. To plemię żmijowe mające szatana za ojca jest najpodlejsze z podłych, bez żadnej etyki i z podwójną moralnością, plemię bezwzględne i pozbawione jakichkolwiek skrupułów, szczerze wierzące, że są stworzeni do władzy nad światem. Naród żydowski jako taki, nigdy nie istniał tylko został wymyślony przez śmierdzących i ciemnych rabinów, którzy ubzdurali sobie, że Bóg ich wybrał do naprawy i przewodzenia światu. Kłamstwo to jako, talmudyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po dzień dzisiejszy. Żydzi to naród wiecznych tułaczy, oszustów i złodziei. To naród mącicieli, intrygantów, lichwiarzy i zdrajców…a jak trzeba to i morderców !

 8. HANBA mówi

  w moim imieniu towarzyszu juda czy kornhauser jak tam sie wabicie zadnych zyczen parchom nie skladajcie!Cale szczenscie,ze na tego czerwonego zdrajce nie glosowalem,bo chyba bym sie pod ziemie ze wstydu zapadl!

 9. rebel mówi

  w ostatnich 3 latach pisuary wydaly 10tys polskich paszpotow parchom z palestyny.W tygodniu LOT ma 13 lotow do palestyny.Ciekawe dlaczego?

 10. ibrahim ibn jakub mówi

  pocałuj mnie duda w odbyt

  1. julie mówi

   Drodzy Polesie. ( mieszkam w USA). Nareszcie nareszcie znakazlam na YouTube kim naprawde jest ten naprawde jest jablonowski. Czy faktycznie jego imie brzmi wojciech jablonowski ? Itoz obejrzalam od dechy do dechy wideo ( jakos sie udalo). Czy jest prawda o czlowieku , ktory tak dzielnie prawi o polskosci a ktory chcial by przejac nazwe – Narodowy Front Polski , lydziom , ktorzy prawnie sa zarejestrowani z ta wlasnie nazwa. Natomiast sltsze o jablonowskim bardzo niepochlebne rzeczy. Kilka miesiecy temu obejrzalam ( na nastepny dzien ) przepiekna uroczystosc upamietniajaca Swietych Powstancow Warszawy. ( dla mnie to swieci , ktorzy wlasnym zyciem , sercem placili aby Polska byla Polska . W tym dniu mial miejsce incydent . Do dzis jakos nie bardzo wiadomo jak to jablonowski wyszedl z tego. Po tym fakcie ( dosc czesto jak na dostep z cala Polski ) slyszalam wielokrotnie niepochlebne zdania. Sama natomiast wierzylam , ze ten czlowiek jest naprawde nirmalnym Polakiem. Takim z krwi i kosci. Az tu moja uwage przykul fakt ktorym rozpoczelam pytaniem . Nie chce jemu ublizac , ale z tego wszystkiego to taki z niego Polak jak ze mnie baletnica. Wstydz sie czlowieku ! Tfuuuuu … Jest bardzo duzo infirmacji z YouTube , ktore ktos cerwona miotelecka skrzetnie sprzata. Ale chalupy jak smierdza czosnkiem tak smierdza wraz z wszawymi kolnierzami , tfuuuuuu …

 11. M mówi

  Nie tylko. Nie omieszkał ich zapewnić, że jako członek RB ONZ Polska będzie realizować ich interesy.

 12. OZ mówi

  Ani Dudzie jako „znawcy” „wspólnej 1000-letniej /!!!/historii tzw. Narodu Żydowskiego-Chazarskiego na ziemiach Polskich” , ani PiS nie zależy na powtórnej kadencji – mają w planach już w tej kadencji sprecyzowany plan dokończenia zniszczenia Polski i Polaków poprzez min. wyprzedaż majątku narodowego zasobów bogactw naturalnych Polski /zaczynają od Kopalni Krupiński/ blokowanie ustaw sądowniczych / i tak kosmetycznych / co ułatwia przywracanie esbeckich emerytur, blokowanie ustaw IPN – aby dalej bezkarnie lżyć na Naród Polski i w ten sposób mieć „podstawę” od „obwinionego” Narodu Polskiego wyrwać majątek idący w biliony , bandyckie układy Morawieckiego z bankami /tu Bank MORGAN /, itd……….

  W sprawach kluczowych dla Chazarów idą ręka w rękę z tzw. opozycją – stąd już nie klękanie, a pełzanie Dudy i PiS przed „braćmi mądrzejszymi”.

  Nieustający temat aborcji w Sejmie jest przykrywką aby w tym samym czasie „cichaczem” przegłosować niekorzystne ustawy takie jak np. w ostatnich dniach: możliwość zatrudnienia w Radach Nadzorczych kopalń przedstawicieli Solidarności czy ZZ, którzy jakoby mają czuwać nad „korzystną” ich wyprzedażą, a w rzeczywistości są przekupieni i lobbują na rzecz obcego kapitału, i są przykrywką na te złodziejskie działania – przegłosowano ustawy na rzecz GMO i trucie glifosatem upraw na kolejne lata.

  Ziemia Polska posiada 85 % zasobów bogactw naturalnych w stosunku do całej Europy.

  1. Ada mówi

   Od dłuższego czasu mam identyczne zdanie, tj. że w ogóle już nie zależy im na powtórnej kadencji
   – i tu dodam – jeżeli w ogóle ona … w takiej postaci zaistnieje. Wszystko było zaplanowane, przekazanie pałeczki z PO do PiS-u ( bo jakże by inaczej … po opłakiwaniu Smoleńska ).
   Nawet ten wstępny roczny okres rzekomej motaniny z Rzeplińskim, kolegą – jak się okazało –
   komisji spod znaku gondoli itd., itd.
   Głodem i brakiem szans wypędzona „na zmywak” nasza młodzież….
   Wywiezieni wcześniej Polacy w głąb Rosji, którzy tak bardzo oczekiwali na możliwość powrotu…
   Nagły – w następstwie i „zastępstwie” – najpierw cichy napływ głównie młodzieży ukraińskiej….
   Lawinowe wydawanie paszportów szczególnie młodzieży izraelskiej…
   Długo by wymieniać te przeróżne „patriotyczne” posunięcia
   we wszystkich przecież dziedzinach
   coraz bardziej wyniszczanego bytu NASZEGO PAŃSTWA, odbudowanego z powojennych zgliszczy!

 13. Jarek mówi

  Duda to zdrajca i oszust – niech się poda do dymisji, nie zasługuje na bycie prezydentem. Każdy kolejny dzień jego rządów wywołuje jedynie odruchy wymiotne. Porozmawiajcie proszę ze starszymi ludźmi, póki jeszcze są, jak wyglądały te relacje polsko-żydowskie przed wojną. o tym co po wojnie mówić nie muszę, wszyscy wiemy

 14. Przebiśnieg mówi

  Jakie wspólne dziedzictwo kulturowe ? Polacy to cywilizacja łacińska – katolicka, Żydzi to cywilizacja żydowska, antycywilizacja. Jak można upodabniać katolicyzm z talmudyzmem i faryzeizmem, niebo z piekłem, dobro ze złem, anielskość z lucyferianizmem, moralność z antymoralnością , kulturę z antykulturą, sztukę z antysztuką, przyjaźń z nienawiścią, ratowanie bliźnich ze strzelaniem w tył głów.

 15. Mr. ?? mówi

  Ten mało liczący się chazarski żyd A. Duda / Konchauser / Figebaum z dziadkiem nazi banderowcem z UPA
  Polska istnieje 1000 lat,
  Izrael istnieje od 1948 zajmują się nękaniem, terroryzowaniem, mordowaniem Palestyńczyków, wspieraniem organizacji typu ISIS, An Nusra, FAS …

 16. zj mówi

  Wstyd p.Prezydencie! A obiecał Pan że będzie Prezydentem POLAKÓW.

 17. Buzz mówi

  Nie rozumiem tego człowieka… Jedno jest pewne – to jest taki typowy wzorowy uczeń, który jedyne co posiada to inteligencję i tylko patrzy na którego kolegę lub koleżankę naskarżyć, a któremu nauczycielowi się podlizać – jednak mądrości w nim ZERO…
  A tak ich media – TVPis, Sakiewicz i Karnowscy ciągle ich usprawiedliwiają, ciągle tylko nadają na PO a na koniec okazuje się, że to jest to samo co było przez ostatnie 8 lat rządów PO, tylko ukryte pod hasełkami patriotycznymi. Dadzą ludowi 500+ i powalczą z Platformą i już ludziom się wydaje, że PiS jest po stronie dobra Polaków.

 18. Goj mówi

  Jak pisiory wytrzymują psychicznie tyle upokorzeń?

  1. Ada mówi

   Lekko, jak to w teatrze.

 19. Dariusz mówi

  Duda……Ale się umazałeś w wazelinie! Do tego japę masz umazaną czymś brązowym.Nie wygląda mi to na czekoladę….

 20. Kola mówi

  To jest warchlak z chlewa.Judasz Duda itp

 21. Ania mówi

  Robert Winnicki na Prezydenta RP, Jacek Międlar na Premiera RP, Robert Bąkiewicz na Ministra Edukacji, Katarzyna TS na Ministra Kultury, Ewa Kurek na Ministra SZ , Leszek Żebrowski na Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Grzegorz Braun na Ministra Spraw Wewnętrznych. Jakieś inne propozycje ?!

  https://www.youtube.com/watch?v=XyJvUl4KM_A

 22. Zbulwersowany mówi

  ALARMUJĄCY WPIS ! CO NA TO PROKURATURA ?! CO NA TO POLICJA ?!

  Jacek Międlar @jacekmiedlar
  Informuję: rok temu podcięto mi przewody hamulcowe. Od pewnego czasu obok domu kręcą się dziwni ludzie. Dziś znów otrzymałem list z groźbami pozbawienia mnie oraz moich bliskich życia. Tym razem list wrzucono do skrzynki. Obok jest monitoring. Sprawę zgłaszam na policję.

  1. Ada mówi

   Należy niezwłocznie zgłosić sprawę na piśmie wraz z uzasadnieniem, najlepiej z potwierdzeniem odbioru na kopii – bezpośrednio na Policji.
   Dowody, świadkowie itd. Pomimo monitoringu najbezpieczniej jest nie przebywać i nie poruszać się samemu, a także przemieszczać się w dobrze znanym towarzystwie (aparat z kamerką, czy tp.). Należy również poinformować jak najszerzej swoje środowisko, a ponadto przychylne media. Zachować spokój i – czujność, bo nie wygląda to na żarty!
   Ten piękny psiunio – uwaga!, żeby mu ktoś nie „dopomógł”.
   Proszę mieć baczność na wszystko!

  2. Constancja mówi

   To najgorsza wiadomosc tego dnia. Wiem jednak, ze Bog ksiedza tu na ziemii potrzebuje.
   Na policje owszem mozna zglosic, ale w takich przypadkach oni nie pomagaja. Mozna nagrac te dziwne osoby i pokazac w internecie, wydac osobiste oswiadczenie co sie dzieje konkretnie…itd.
   Najlepsza ochrona jednak jest Maryja, modlitwa rozancowa, codzienna, (wiem co pisze, bo nie raz bylam straszona). Oczywiscie zycie sakramentalne i pelnienie woli Boga i wtedy to On i tylko On zdecyduje kiedy i jak zabierze kogos z tego swiata. Jezus Chrystus: „zaufaj Mi”.

   p.s. oczywiscie bede sie modlic za ksiedza i bliskich, ale tez prosze wszystkich, ktorzy korzystaja z tego portalu o modlitwe rozancowa o bezpieczenstwo ksiedza i Jego bliskich.

 23. nacjonal. mówi

  Będziemy szczęśliwym polskim narodem,jeśli wybierzemy taki rząd,który nie będzie się kumał z żydami.
  Po czym poznać że mamy polski rząd?,ano po tym że świeżo po wyborach nie”pielgrzymuje”do Izraela.

  …od 30 lat niestety każdy kolejny rząd staje przed obliczem”starszych i mądrzejszych”,jedynie polscy
  nacjonaliści są w stanie odmienić oblicze ziemi,jeszcze tej naszej,polskiej ziemi.

 24. Grzegorz mówi

  Naprawdę piękny gratulacyjny list,miejscami przypominający list św Pawła

 25. Bolo mówi

  Aj waj Judaszu Duda drugi raz juz Ci sie oszukac Rodakow napewno nie uda.Jak mozna byc tak wyrafinowanym i perfidnym targowiczaninem? i to jeszcze cwel dr.

 26. Anonim mówi

  Znam kobietę Polkę która dostarczała z Rzeszy broń (mowa o ciężarówkach) za złoto, futra, dolary i żywność do Warszawy. Ma dziś 92 lata, była łączniczką niemiecką do kontaktu z odbierającymi. Niemcy nie znali języka i obawiali się kontaktować bezpośrednio z podziemiem. Ta kobieta (w tedy dziewczyna była jako Polka na robotach u jednego wysoko postawionego Niemca w charakterze pomocy domowej). Przyjeżdżała z Niemcami do Warszawy ciężarówką wypełnioną bronią. Udawała się na punkt kontaktowy, między czasie Polacy rozładowywali w danym miejscu pozostawiony samochód, a ona odbierała złoto i walutę, towar futra i żywność (sery, miód, wędliny) na ciężarówkę ładowali partyzanci. Odbierała ją z Niemcami z miejsca gdzie ją zostawili za kilka godzin. Poznałem tą kobietę jak kupowałem od niej pierścionek z brylantem dla mojej żony, teraz tez czasem jakieś bibeloty u niej kupuje jak ona potrzebuje kasy. Jak mi opowiadała ta kobieta tę historie to nie mogłem uwierzyć, że Niemcy sprzedawali ciężarówki broni dla podziemia w Warszawie. W żadnej literaturze tego nie było.

  1. goj mówi

   Czemu nie możesz w to uwierzyć? Zawsze się znajdą jacyś zdrajcy – po obu stronach konfliktu. Widocznie ci Niemcy uznali, że wolą nieźle zarobić, nić nadstawiać karku dla austriackiego żyda z wąsikiem. Hajs, który zarobili pewnie przeznaczyli na wyjazd z piekła, do Ameryki Północnej, albo Południowej.

 27. Andrzej mówi

  Koniecznie wstawcie zdjęcia Dudusia w żydowskim kapeluszu!!Niech Schudrich i Weiss teraz wejdą do kościoła,uklękną i zrobią znak krzyża!!

 28. Janusz I mówi

  Za co Pan Bóg nas tak skarał?!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.