Prezydent Duda: „Tadeusz Mazowiecki powinien mieć pomnik w Warszawie”

prezydent Andrzej Duda/ fot. twitter
16

– Tadeusz Mazowiecki powinien mieć pomnik w Warszawie, jestem gotów wspierać tę ideę. Jeśli tylko będzie taka wola spotkam się z Prezydentem Trzaskowskim – zadeklarował prezydent Andrzej Duda podczas wywiadu w Polsat News (5.02.2019). Prezydent Duda powiedział też, że „Lech Wałęsa jest bohaterem lat 80 i można go nazywać bohaterem naszej wolności”. Dodał, ze Wałęsa ma „ciemne karty w swoim życiorysie”. – Szkoda, że kiedyś nie wyznał prawdy i nie powiedział Polakom jak było – stwierdził PAD.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak prezydent Duda skomentował obrady Okrągłego Stołu? „Miałem 17 lat, była to ogromna radość dla mojej rodziny, głęboko wierzyliśmy, że to doprowadzi do zmian; Polska przez te 30 lat zmieniła się ogromnie, nie mam wątpliwości, że Okrągły Stół był potrzebny”; „Oponenci Okrągłego Stołu mówią, że tak powstał postkomunizm czyli bardzo wiele patologii, z którymi do dzisiaj walczymy. I to też jest prawda. (…) Bilans nie jest jednoznacznie pozytywny, ale jest dodatni”; „Niezwykle wielką wartością, też wynikającą z tego porozumienia zawartego przy Okrągłym Stole jest to, że ta rewolucja, która nastąpiła w Polsce miała bezkrwawy charakter” – powiedział PAD.

Mój komentarz: Ja też miałam 17 lat, gdy toczyły się rozmowy przy Okrągłym Stole. Wtedy też wierzyłam, że te rozmowy są potrzebne i że dzięki nim Polska stanie się wolnym krajem. Wierzyłam, że to będzie koniec komuny i początek uczciwego, suwerennego państwa polskiego. Gdy ma się 17 lat, naiwnie wierzy się w takie rzeczy. Ale z czasem człowiek dowiaduje się jak było naprawdę i ręce opadają. Bohaterowie okazują się cwaniakami zblatowanymi z bandytami, którzy wspólnie zafundowali nam postkomunistyczną patologię.  I to ma być „dodatni bilans”? Litości!

A w kwestii pomnika Tadeusza Mazowieckiego. Sławomir Cenckiewicz opublikował na Twitterze wstrząsający dokument pokazujący, że ten pierwszy rzekomo niekomunistyczny premier rzekomo wolnej Polski odmówił spotkania z prezydentem RP na uchodźstwie Ryszardem Kaczorowskim, ponieważ uznał to za „poniżające wobec prezydenta Jaruzelskiego, swojego rządu i państwa.” Gdy wmawiano nam, że „skończył się komunizm”, główną troską premiera Mazowieckiego pozostawało dbanie o dobre samopoczucie komunistycznego generała Jaruzelskiego. I takiemu człowiekowi PAD chce stawiać pomnik? Ratunku!

Przeczytaj też:

T. Hatalski: Siedem grzechów głównych III RP. Czas na IV RP!

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. George mówi

  A kiedy te nieszczęsny szabesgoj Duda ogłosi, że Kiszczak i Jaruzelski tez powinni mieć swoje pomniki w Warszawie? Wszystko w tę stronę zmierza.

  1. markusl mówi

   Zaczekaj jeszcze troche a z pewnoscia to uslyszymy 🙂

 2. lech mówi

  Mnie to nie dziwi 3500 paszportòw w izraelu wydawanych jak ulotki , a mazowieckimto zyd chazarski

  1. Ada I. mówi

   3500 pasportów? Nie, nie, absolutnie!
   Poszukaj sobie troszkę aktualnych danych!

 3. piotr p mówi

  Jeszcze trochę a postawią pomnik Hitlerowi jako odnowicielowi Warszawy. Ten Duda jest coraz bardziej opętany.

 4. Janusz I mówi

  Pluję sobie w twarz, że na niego głosowałem!!!

 5. ikss67 mówi

  Liczę na to, że za dwa lata Polacy wybiorą w końcu męża stanu za Prezydenta, ciągle marionetki i oszuści wyborczy. Popełniłem grzech naiwności i dałem sie uwieść tej narracji o patriotyźmie PiS oraz, że pozałatwiea uczciwie pewne sprawy. Zagłosowałem na kieszonkowego prezydenta? (miałem kredyt we frankach, tylko to usprawiedliwia moją głupotę i bezgraniczną naiwność) Farbowany lis wygrał wybory. Front wymieniono na bankstera, osoba pełniąca stanowisko prezydenta wypięła się na elektorat i spuściła gacie przed swoim rzeczywistym suwerenem. Polacy zostali oszukani. Nastał socjalizm i fiskalizm. Brak rzeczywistych reform (KRUS, ZUS (FUS), podatki podniesiono, brak własnej polityki energetycznej, Polacy na łasce banków, lista zaniedbań jest tak długa, że tylko wesołe lata PRL doganiają brakiem rozsądku obecną”elytę”. Do tego dwużydzianizm i właściwie nie wiadomo dlaczego osoby zarządzające Państwem robią laskę amerykańskim żydom, skoro zarządzają państwem o ogromnym potencjale na własną suwerenną politykę. To niesamowite jak polscy post żydzi mają głęboko zakorzeniony serwilizm do swoich współplemieńców zza wielkiej wody. Tylko by pożyczali i robili w zamian laskę na kolanach :/

  1. Ada I. mówi

   Muszą pożyczać, żeby tamci mogli płynnie zarabiać „z pracy rąk” , tak jak my, my – musimy to spłacać z pracy naszego wysiłku, potu, a szczególnie z tych ogólnokrajowych gardłowych podatków wszelkich( to chyba najmocniejsza, jeżeli nie jedyna, gałąź naszego „przemysłu”).

  2. Włościanka mówi

   Przeliczysz się, kiełbasa w postaci 500+ i inne rozdawnictwo zrobią swoje. Za mniejsze sumy ludziska dawali swe głosy byle komu. Tylko 2 lata a godziwego kandydata nie ma. Jedyny Braun jakoś nie może się przebić. Żabojady wyszli na ulice choć mają pensje 4 razy wyższe. A zgnębiony, wielokroć oszwabiony Polski Naród już nikomu nie wierzy i nie buntuje się.

  3. marju73 mówi

   Nie buntuje się bo nie wie albo nie rozumie w jakiej rzeczywistości żyje.Jak pisze i mówi Michalkiewicz to efekt działania piekielnej triady czyli państwowego monopolu edukacyjnego, mediów i przemysłu rozrywkowego. Wszystko to antypolska i szerzej antyludzka działalność.Zgnębiony naród jest podłączony sztywnym łączem z przekaziorami.

 6. szalom mówi

  Ostatnim Prezydentem RP był Ignacy Mościcki a już potem przez ostatnie 80 lat Polski Prezydent, się nam już niestety, nie przydarzył. Żaden i ani jeden. A jeśli chodzi o uhonorowanie Mazowieckiego to warto przypomnieć słynną listę płac M. Milewskiego, zawierającą całą plejadę bojowników tzw demokratycznej opozycji pobierających „miech w miech” od owego generała SB po kilkaset dolców. To za groźbę opublikowania tej listy ponoć zginęli Jaroszewiczowie. Kiedyś ta lista „bohaterów walki z komuną o „naszą wolność” wypłynie. Dobrze gdyby wypłynęła zanim truchła unii wolności nie zdążą obstawić Polski ich pomnikami. Albin Siwak, który napisał już 12 książek ( po części świetnych bo opartych o dokumenty KC wyratowane od przemiału i spalenia) w jednej z ostatnich swoich książek podał nazwisko pierwszego na ma owej liście, co to się „najlepiej starał” i był najhojniej opłacany. Myślałem, że będzie awantura i procesy sądowe ale widać obawa przed opublikowaniem całej listy zapały procesowe ostudziła. Teraz Adrian z ministrami od „polskiej” kultury chcą mu postawić pomnik więc i sprawa listy płac niewątpliwie wróci. Niech wróci, będzie kupa śmiechu towarzysząca odsłonięcia .

 7. RP mówi

  nie od dziś wiadomo, że mamy kolejnego sprzedajnego prożydowskiego kretyna na stanowisku prezydenta, różnica między nim, a pozostałymi jest taka, że tamci zatrzymali się w rozwoju swojego kretynizmu na jakimś przeciętnym poziomie, u Dudy ten stan cały czas się rozwija i potęguje dążąc do upadku jego i nieszczęściu RP.

 8. Jakub mówi

  Przecież to jest pomiot Uni Wolnosci,więc czego tu sie spodziewac…kolejny wykreowany głąb i pajac…

 9. D. mówi

  PANIE PREZYDENCIE NIECH PAN NAJPIERW POSTAWI POMNIK W WARSZAWIE BISKUPOWI CZ. KACZMARKOWI WIĘZIONEMU I ZABITEMU PRZEZ UB Z KTÓRĄ JAKO DZIENNIKARZYNA WSPÓLPRACOWAL TADEUSZ MAZWOIECKI I PISAŁ OBELZYWE ZAŁGANE TEKSTY NA TEMAT BISKUPA KACZMARKA, PODOBNIE JAK URBAN JEST MORDERCĄ MEDIALNYM KSIĘDZA POPIEŁUSZKI BO NAWOŁYWAŁ W MEDIACH DO ZABICIA KSIĘDZA TAK I MAZOWIECKI JEST WSPÓŁMORDERCĄ MEDIALNYM BPA KACZMARKA! NIECH PAN PANIE PREZYDENCIE PRZESTANIE SIĘ WRESZCIE OSMIESZAC, PODLIZYWAC POLSKOJĘZYCZNYM. NIECH PAN LEPIEJ WRESZCIE ROZWIĄZE SPRAWĘ TRAKTOWANIA POLAKÓW ZWIEDZAJĄCYCH OBÓZ ŚMIERCI AUSCHWITZ PRZEZ TAMTEJSZĄ NIEPOLSKĄ DYREKCJĘ TEGOZ OBOZU! OBÓZ AUSCHWITZ NIEMCY ZBUDOWALI DLA ZABIJANIA POLAKÓW I ZABIJALI TAM POLAKÓW, POTEM DOPIERO ZABIJALI TAM ZYDÓW ALE TO JUZ W BIRKENAU!

 10. Eugeniusz mówi

  Prezydent nie znający najnowszej historii Polski? Prezydent bojący się prawdy. Prezydent hamujący dobre zmiany. Prezydent okłamujący swój Naród. Prezydent „obiecywacz”. Wstyd. Komu Pan służy? My wiemy komu.
  Głosowaliśmy na Pana, bo wyboru wielkiego nie było.
  Niech Pan postawi pomnik z napisem:
  ŻYDOM POLSKIM – ZŁYM I DOBRYM – RAZ NA ZAWSZE.
  i niech Pan zajmie się POLSKĄ i POLAKAMI – chociaż w ostatnich dniach urzędowania. – Trener

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.