Prezydent Duda spotkał się z organizacjami żydowskimi: „Trzeba poszukiwać tkanki łączącej”

spotkanie z organizacjami żydowskimi w NY/ fot. prezydent.pl
16

Prezydent Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą spotkali się w środę w Konsulacie RP w Nowym Jorku z przedstawicielami organizacji żydowskich. – Spotkanie było niezwykle interesujące, to byli przedstawiciele bardzo wpływowych, najważniejszych organizacji żydowskich, nowojorskich, ale także amerykańskich – poinformował Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

Spotkanie dotyczyło tego, że „w ostatnim czasie w rozmowach polsko-żydowskich pojawiło się bardzo wiele ekstremalnych stwierdzeń po obu stronach (…) i że wszyscy, którym na dobrych relacjach polsko-żydowskich powinno zależeć, mają obowiązek i ogromną odpowiedzialność, żeby utrzymać tę dyskusję w torach pewnego ładu i dbać o to, by nie zniszczyć tkanki współpracy polsko-żydowskiej” – sprecyzował prezydencki minister.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zaznaczył, że polsko-żydowskie relacje „mają podstawę do tego, by być dobre, dlatego że kultura żydowska w Polsce się rozwija, relacje polityczne dotąd były dość intensywne, a świadomość wspólnej historii jest obecna”.

Dodał, że w ostatnim czasie po stronie żydowskiej doszło do bardzo wielu stwierdzeń, pojęć, słów, które nie powinny były paść, a z kolei strona żydowska napotykała ostre zwroty, które padły ze strony polskiej. – Powstało duże napięcie emocjonalne związane oczywiście głównie z dyskusją na temat nowelizacji ustawy o IPN. Dzisiaj jest moment, kiedy trzeba poszukiwać tkanki łączącej, dlatego że (…) nie mogą te najbardziej radykalne odłamy po obu stronach decydować o naturze samej dyskusji – powiedział Sekretarz Stanu w KPRP.

Jak mówił, rozmowa Prezydenta Dudy z przedstawicielami organizacji żydowskich „wynikała z troski o to, by dyskusja wróciła na właściwe tory”. – Prezydent (…) chciałby, aby już nigdy więcej nie padały słowa, które oskarżają Polskę o rzeczy, które nigdy nie miały miejsca, które stereotypizują Polaków – zaznaczył Krzysztof Szczerski dodając, że strona żydowska także apelowała, by unikać stereotypów na temat Żydów. – Stereotypy nigdy nie służą dobrej dyskusji – zauważył minister. – To była dyskusja ludzi zatroskanych o dzisiejszy stan debaty – wyjaśnił.

Minister podkreślił, że rozmowa z organizacjami żydowskimi w USA nie dotyczyła żadnych konkretnych ustaw – ani polskich, ani amerykańskich, ani ich konsekwencji. – Prezydent powiedział jasno, że nowelizacja ustawy o IPN została skierowana do Trybunału Konstytucyjnego, a jego wątpliwości co do niej zostały wyrażone w jego wniosku do TK – wskazał minister Szczerski.

Krzysztof Szczerski poinformował, że kwestie majątkowe związane z amerykańską ustawą nr 447 nie były przedmiotem rozmowy ani wyjaśnień.

Nasz komentarz: Mleko się rozlało! Żydzi pokazali dobitnie, jak bardzo nienawidzą Polaków. Pokazali, że gotowi są kłamać w żywe oczy, byle tylko upokorzyć Polskę i ograbić ją na 300 miliardów dolarów. Ględzenie o poszukiwaniu „tkanki łączącej” to jakieś kpiny. Żydzi pokazali nam, że nie ma żadnej „tkanki łączącej” pomiędzy nimi i pogardzanymi przez nich gojami. Warto sobie tę wiedzę w końcu przyswoić zamiast przykładać rękę do kolejnych upokorzeń Polski i Polaków.

Źródło: prezydent.pl

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Serdecznie dziękuję Abrahamowi Foxmanowi. Może budowniczy „Rzeczypospolitej Przyjaciół” w końcu otrzeźwieją

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. jan mówi

  Znowu te uściski dłoni, uśmieszki do kamer i tworzenie sztucznego pozytywnego klimatu, TVPIS będzie mogło dzisiaj puścić w wiadomościach jakie to przełomowe rozmowy odbył duda z jednym z największych sojuszników naszego kraju.

 2. Normalny mówi

  No tak. Ale politykierzy rządzący od min. 100 lat Polską mają tkankę, a nawet wiele tkanek łączących ich z żydostwem. Kto ma jakieś wątpliwości dotyczące np. Piłsudskiego niech przeczyta sobie jeden z bestsellerów autorstwa Henryka Pająka pt ” Ponura prawda o Piłsudskim ” sprzed kilku dobrych lat. A i w innych książkach udowadnia on całą sieć tkanek łączących kolejnych okupantów Polski z żydostwem. Czy z Dudą i Kaczyńskim jest inaczej ?! To co Henryk Pająk wiedział już przed laty dopiero teraz stopniowo dociera do głów innych badaczy i do opinii publicznej.

  1. Andrzej Józef mówi

   Prezydent Duda w porównaniu z innymi przedstawicielami panstw, to się nieźle reprezętuje.
   Młody,dobrze poinformowany , niezła wizja na 21 wiek oraz wreszcie kokretny prawdziwy partner USA.
   Porównanie:
   Putin- KGB likfiduje oponentów.
   Szwecja
   Norwegia
   Dania
   Totalna kapitulacja (Muzułmanie).
   Niemcy- co by się działo w Polsce gdybyśmy wybrali(3 raz) na Prezydenta tako wizionerkę (Markel).
   Tu w USA nieomylny genius’s.
   Północna Korea zamordował swojego brata.(pogłoska w Korei jest ze jego gówno nie śmierdzi)
   Chiny następny “geniusz wybrany bezterminowo.
   Turcja- areszt opozycji 40-100 tyśięcy.
   Francja zależy jak im pasuje (zawsze byli prostytutko polityczno) .
   Ukraina totalny bezład ostatnie 20+ lat.
   1raz
   kiedy Anglia-Francja pomogła Polsce w ostatnich 1000 lat?. Warto postawić na USA .
   Car zRosji myśli dobrze dla Rosji.naturalny gaz niezła broń do szantażu na Europę.
   Plan Prez.Dudy gaz zUSA dużo tanszy od Rosyjskiego dlaczego nie?

 3. Pan Kracy mówi

  Sekretarz Stanu w KPRP Krzysztof Szczerski powiada oczywiście językiem dyplomacji. To trzeba przetłumaczyć na język ludzki, a więc…

  „…dbać o to, by nie zniszczyć tkanki współpracy polsko-żydowskiej…”
  Ta „współpraca” była znakomita – my deklarujemy zapłatę, oni mówią ile płacić. No po prostu szczęście tryska uszami. A poza tym, jak jakiś organizm wykorzystuje inny to jest to tkanka rakowa albo narośl pasożytnicza. Widocznie pan Szczerski inaczej widzi tę tkankę. A może widzi prawidłowo, ale sądzi, że tak ma być?

  „polsko-żydowskie relacje „mają podstawę do tego, by być dobre, dlatego że kultura żydowska w Polsce się rozwija”
  Pan Szczerski zapomniał powiedzieć, więc uzupełniam: ta kultura żydowska w Polsce się rozwija niemal tak dobrze jak kultura polska w Izraelu…

  „z kolei strona żydowska napotykała ostre zwroty, które padły ze strony polskiej”
  Panie Szczerski, JAKIE zwroty i DLACZEGO? Jak ktoś bije i bity odezwie się „nie bij” to za ostro?

  „Szczerski poinformował, że kwestie majątkowe związane z amerykańską ustawą nr 447 nie były przedmiotem rozmowy ani wyjaśnień.”
  I ma rację chłop, choć raz był szczery i mu się wypsnęło: o czym tu gadać, jak wszystko dogadane?

 4. Dariusz mówi

  ,,Dupa,, znowu parchom buty liże? Powtarzam….To nie jest Polak.To nie jest prezydent Polski.To jest zwykły ,,budyń,, i zdrajca!

 5. Spostrzegawczy mówi

  Ciekawe, czy jedli parzystokopytne czy nieparzystokopytne i kto liczył kopyta ?! Ciekawe też jak siadali do stołu – czy zaczynali od lewej nogi czy od prawej ?

 6. zj mówi

  Po co te rozmowy z żydami,ich zdanie znamy.Podobnie nie prowadzimy żadnych rozmów z aborygenami,indianami czy nawet eskimosami.

 7. Maksymilian mówi

  Tak zachowuje się Agata K.-D. żona Andrzeja D. wychodząc z ambasady https://www.youtube.com/watch?v=hcn11f6hGaQ

  Wstyd mi za takie zachowanie. Andrzej D. zamiast przylać poprawia grzecznie krawacik.

  Ciekawi mnie co wręczyła blondyna Agacie K.-D. (8 sekunda filmu) ???

 8. aalfa.oomega mówi

  Już niedługo Pan ukaże 'żmijowe plemię’! Wojna zapewne wybuchnie w 2021 roku – 7 lat po ostatnim kryzysie finansowym! Rosja skończy pierwszy etap modernizacji armii, a USA – jeszcze NIE! O przyszłości Unii Europejskiej, mocarstwa USrael [i jego XXI-wiecznym kondominium nad Wisłą: JUDEOpolonii], dżihadzie i 3. wojnie światowej – przeczytasz w książce pt.: ‘2021, Moonwars’ (na: docer.pl)

 9. goj mówi

  Bardziej zajmują się żydami, niż Polakami. Co to kurwa za rząd?!

  1. sten mówi

   @goj …. PISu jak pytasz i naczelnika państwa Jarosława Kaczyńskiego na którego głosowałeś . Na samą myśl o oskarżeniu go pewnie skóra ci cierpnie nie tylko na plecach ale i niżej . Tak to nazywa się zdrada za słupki poparcia , ale boicie się prawdy

 10. Włościanka mówi

  Czarna rozpacz! Nie mamy naszej polskiej partii ani też naszego kandydata na prezydenta. Wybory tuż, tuż a
  nd-ecy wciąż w sprzeczkach!

 11. Franky mówi

  Zapamietamy jego osobe przy nastepnych wyborach! Prezydent, ktory powinien reprezentowac Polski narod, powinien byc sprawdzony poprzez jego korzenie, przynajmniej do 3-go pokolenia. Trzy zawetowane ustawy, obiecanki ktore nigdy nie weszly w zycie, tego nie zapomnimy przy nastepnych wyborach.

  1. Andrzej Józef mówi

   Znowu “quota “Hitlera.Rasowy Niemiec (Superman) nieskaźitelny do 3pokolenia.
   Żydzi,Słowianie, Cyganie,Rosjanie ect, to so podludzie I trzeba ich zabic.
   Z Żydami to zrobił,na nas Polaków zabrakło jemu czasu.
   A jeżeli to prawo przejdzie (3 pokoleń).

   Zabronić głosowania dzieciom byłych foksdojczów do 3pokolenia ?.
   Oraz Ukraincom
   Cyganom ect.

   Najlepiej to skopiować konstytucję Południowej Afryki 30+ lat temu no powtórzenie historji nic nowego pod słoncem wers z Bibli

 12. paulina mówi

  Pod pomnikiem policja spacyfikowała polonie za posiadanie polskich flag. Współorganizatorem spotkania pod pomnikiem był polski rząd. Polski rząd musiał wiedzieć i zgodzić sie na zakaz posiadania polskich flag.

 13. mmmmm mówi

  a co to jest ten „kornhauser”? to jakiś pokątnik domowy czy co?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.