SKLEP-WPRAWO.PL

Prezydent Duda przyjmie listy uwierzytelniające od ambasador Mosbacher

Georgette Mosbacher/ fot. twitter
9

– Jeśli Georgette Mosbacher zostanie wysłana do Polski, prezydent Andrzej Duda przyjmie od niej listy uwierzytelniające, pomimo jej niepotrzebnych i błędnych wypowiedzi w Senacie USA – powiedział w piątek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Mosbacher stwierdziła, że wzrost antysemityzmu w Europie Wschodniej „został wywołany przez prawo dotyczące Holokaustu, które Polska niedawno uchwaliła”. Poproszona o doprecyzowanie stwierdziła, że będzie współpracować z Polską, aby żadne ustawy nie wywoływały uprzedzeń. – Nietolerancja w jakiejkolwiek formie jest nie do zaakceptowania – tłumaczyła Mosbacher.

Minister Szczerski podkreślił, że wypowiedzi Mosbacher uważa za niepotrzebne. „One są po prostu błędne, jeśli chodzi o analizę sytuację” – ocenił. „Po pobycie, pewnie nawet krótkim, w Polsce, będzie miała dużo bardziej zniuansowaną opinię, a przede wszystkim prawdziwą” – dodał.

„Ważne jest to, że pani Mosbacher – niezależnie od jej opinii, które wypowiadała w dyskusji – będzie reprezentantką naszego sojusznika. Ważne jest to, co powiedziała w pierwszej części swojej wypowiedzi, gdzie mówiła o wadze sojuszu polsko-amerykańskiego, o wspólnych planach działania, z którymi się w pełni zgadzamy” – oświadczył Szczerski.

Nasz komentarz: Po początkowym oburzeniu polska dyplomacja płynnie przeszła do narracji: „Nic się nie stało. Polacy, nic się nie stało”. Cóż, jeśli przyjąć, że stanem normalnym jest opluwanie i szkalowanie Polski za to, że próbuje bronić się przed dyfamacją, to faktycznie „nic się nie stało”. Nasz sojusznik przysyła nam ambasador, która bez mrugnięcia okiem klepie antypolskie bzdury. Jeszcze nie stanęła na polskiej ziemi, a już udało jej się napluć na Polskę. Wygląda na to, że głównym zadaniem Mosbacher będzie „walka z antysemityzmem”. Z pewnością nowa ambasador USA znajdzie wspólny język z ambasador Izraela Anną Azari. A polska dyplomacja będzie klaskać i śpiewać: „Nic się nie stało! Polacy, nic się nie stało!”

Źródło: pap

Przeczytaj też:

Przyszła ambasador USA w Polsce krytykuje ustawę o IPN: wywołała wzrost antysemityzmu

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Czesław mówi

  Nowa pani ambasador amerykańska Georgette Mosbacher jedzie do Polski nie jako ambasador tylko namiestnik-gubernator żeby dyktować co ma robić podbita kolonia, powinna więc w prowadzić się do Pałacu Namiestnikowskiego razem z ambasador Izraela Anną Azarii i wypędzić z tamtąd dotychczasowego lokatora, bo po co On tam potrzebny. Została zaakceptowana przez grono zaprzyjaźnionych z nami senatorów USA ponieważ wygadywała głupoty oczerniające Polskę miłe ich uszom., gdyby nas chwaliła to by ją nie zaakceptowano. A co do imigrantów, to niech najpierw zburzy mur budowany na granicy jej ojczyzny z Meksykiem, no i oczywiście mur oddzielający Gazę od Izraela. Penalizację podważającą Holokaust też powinna zmienić w imię wolności badań naukowych

 3. hes mówi

  Powiem, że głosowałem na PiS mając nadzieję, że Polska stanie się lepsza, silniejsza i wolna, od dewiantów, złodziei i targowicy. Zauważyłem jednak, że zostaliśmy wepchnięcie z jednego wasalstwa niemiecko-ruskiego w drugie żydowsko-amerykańskie. Czekam na ugrupowanie narodowe z prawdziwym Polakiem jako liderem ale nie widzę nikogo niestety. Co mam zrobić przy kolejnych wyborach bo poza PiS niczego nie ma!

 4. ZbulwersowanyL mówi

  Wygonic obrzydliwe babsko ! A Duda po tak obiecujacym początku coraz bardziej się kompromituje i nie ma szans na reelekcję chyba że wybory będą sfałszowane.

 5. Mr. ?? mówi

  Paskudna baba ale może wskoczy na A. Dudzie, M. „Krzywoustego” Morawieckiego 🙂

 6. Wacek mówi

  Niech szlak trafi wszystkich najezcow ktorzy od wiekow szukaja zycia w Polsce.Nie po to walczylismy aby zyd niszczyl precyzyjnie doslownie wszystko.KAZDEMU ZYDOWI W POLSCE ZAFUNDOWAC BEZPLATNIE EUTANAZJE!!!!!!!!Koniec kropka zadnej dyskusji.WYKONAC dudy i inne POmoty.

 7. Przmek mówi

  Ale wybraliśmy sobie prezydenta.

 8. Przmek mówi

  Ale wybraliśmy sobie prezydenta. Mam nadzieje że o reelekcji Duda może zapomnieć,

 9. Pola kowalska mówi

  Juda pelzak wszystko przyjmnie nawet gowno w papierku

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.