Prezydent Duda i burmistrz Fulop złożą razem wieńce pod Pomnikiem Katyńskim

Pomnik Katyński/ fot. twitter
14

Dziś rozpoczyna się wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych. O 22.15 zaplanowano złożenie wieńce pod Pomnikiem Katyńskim w Jersey City. Jak informuje Polskie Radio 24  w ceremonii ma wziąć udział burmistrz Jersey City, Steven Fulop, który zdecydował o usunięciu pomnika z jego dotychczasowej, prestiżowej lokalizacji. Fulop naubliżał również marszałkowi Karczewskiemu i nie przeprosił za swoja wypowiedź. Stwierdził jedynie, że była ona spowodowana jego emocjami związanymi z nową ustawą o IPN.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Burmistrz @StevenFulop poinformował, ze przekaże prezydentowi @AndrzejDuda oryginalny odlew Pomnika Katyńskiego wykonany w 1988 roku przez samego Andrzeja Pityńskiego. Przekazanie odlewu zaaprobował sam mistrz Pityński” – informuje na twitterze korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie Marek Wałkuski.

„Prezydent spotyka się z tym gnojkiem jakby nic się nie stało?! Naprawdę? Nie mogę uwierzyć w taki brak rozumu i godności” – skomentował sprawę Rafał Ziemkiewicz.

My skomentujemy to następująco: niestety, rozum i godność nie wydają się znaczącymi elementami polityki prowadzonej przez prezydenta Dudę. Przepraszanie „wypędzonych” w Marcu’68 jest tego najdobitniejszym przykładem. Mamy nadzieję, że podczas wspólnego składania wieńców prezydent Duda powstrzyma się od przeproszenia burmistrza Fulopa za zamieszanie z pomnikiem.

Przy okazji, podczas wizyty w USA prezydent Duda spotka się z przedstawicielami organizacji żydowskich. Spotkanie odbędzie się w Konsulacie RP. W tym samym konsulacie, w którym nie odbyła się gala wręczenia dr Ewie Kurek nagrody im. Jana Karskiego. Wymowne, prawda?

Źródło: twitter

Przeczytaj też

W. Podjacki: Zdegradować prezydenta!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Pan Kracy mówi

  Fulop zamiast odlewu Pomnika Katyńskiego powinien dać p(r)ezydentowi Judzie …chusteczkę. Jakoś mu na twarz ostatnio deszcz pada, powinien się obetrzeć.

 2. Ania mówi

  Duda spotykając się z żydowskim oszczercą kompromituje Polskę, Polaków a także siebie. Jest żałosny i bez honoru.

  1. Kosma mówi

   Wart Pac pałaca, a pałac Paca

  1. Kosma mówi

   Wart Pac pałaca, a pałac Paca

 3. julie mówi

  I niech im koza d.py za ta parchata hipokryzje ! A pomnik ma stac w tym samym miejscu i ani kroku w bok i w przod i w tyl ! Ani centymetra ! Pomnik katynski nie ma prawa byc wykorzystywany do ukladanua laweczek , trawniczkiw , krzaczkow , drzewek . Bo wtedy kiedy zostalo znalezione laskawie miejsce na Ten piekny Pomnik , najblizszy teren , okolica nie byla tak zadbana jak jest obecnie ! Byl po prostu syf ! Wiecej jest do omowienia ale dydol jest na dluzszej majowce , to niech …

 4. swinstwo..kolejne mówi

  juda craz wiecej daje nam do myslenia ….dawno mu nie wierze !

 5. chyba śnimy Polacy ! mówi

  powinien go adrian jeszcze odznaczyc ! wibitnie zyd sponiewieral 3 osobę w RP !!!

 6. Kosma mówi

  Wart Pac pałaca, a pałac Paca….. a Nam nic do śmiechu niestety!

 7. jacek mówi

  to zwykły, żydowski pachołek, chłopiec na posyłki…

 8. marek mówi

  wg oficjalnych komunikatów prezydent Duda pojechał do USA na posiedzenie RB ONZ,ewentualnie miał się spotkać z Polonią,tymczasem swoją wizytę rozpoczął od spotkania z Żydami;na początku swej kadencji było podobnie,jednakże szczegółów rozmów nie ujawniono,co prowokuje do różnych niepokojących domysłów,zwłaszcza w świetle ustawy o zwrocie majątku Żydom; mówi o tym dobitnie Witold Gadowski,który przypomina,że USA już dziś mogą przejąć polską rezerwę walutową w wys.100 mld dolarów,która jest ulokowana właśnie w USA i zależnych od USA państwach;i dziwnym trafem ta wysokość odpowiada żydowskim roszczeniom wobec Polski; najgorsze jest to,że W.Gadowski o tym mówi, a polski rząd o tym milczy.Co znowu nasuwa podejrzenia o zdradzie narodowej.

  1. Pola kowalska mówi

   Okupant zydowski milczy jak zawsze i czeka nie wiadomo na co na trzesienie ziemi .Banda zydowskich parobasow co rozdaje chojna reka nasze pieniadze swym bracia zyda .Ile juz miljonow utopili w Smolensk czy jest jakis inny temat jak nie Smolensk nawt szukanie winnych i mordercow tylko za Smolensk za Okaleczanie Polskich Dzieci za zamordowanie iles tysiecy ludzi szczepionka na grype pryszcz ustawa 447 blachostka za co my im PLACIMY ZA LIKWIDACJE NARODU POLSKIEGO??? by bylo wszystko zgodne z prawem i mogli Globalisci dalej nas MORDOWAC jeszcze troche to bedziemy miec nastepny rozbior i rozroby w kraju dzieki MORAWIECKIEMU i ukrainca 3mil jak nie lepiej juz ich wiadc w miastach miasteczkach i na wioskach.Zmiana musi byc i to jak najszybciej

 9. Constancja mówi

  O jakie twarde slowa padly. Duda powiedzial, ze nie zgadza sie na przeniesienie pomnika w inne miejsce niz to wskazane przez Fulopa.

 10. Pola kowalska mówi

  Ciekawe co znow Juda obieca zyda co odda za chwile w blasku reflektorow i fleszy .Juda i jego zydowski aniol by nie popelnil gafy zydowski ogn co sie za nim wlecze

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.