Prezydent Andrzej Duda nie podpisze ustaw o KRS i SN. Zobaczcie oświadczenie.

fot. youtube
5

Prezydent Andrzej Duda oświadczył, że nie podpisze ustaw o KRS i SN. „Zdecydowałem o tym że zwrócę do rozpatrzenia Sejmowi, czyli zawetuję ustawę o SN i ustawę o Krajowej Radzie Sądownictwa”.

Uzasadniając swoją decyzję prezydent Duda wyjaśnił, że w polskiej tradycji konstytucyjnej Prokurator Generalny nigdy nie miał żadnego nadzoru nad Sądem Najwyższym, ani nigdy nie decydował „w przemożnym stopniu” o tym, kto może być sędzią SN. „Nie było też powiedziane, że o sposobie i regułach pracy i funkcjonowaniu SN będzie decydował Prokurator Generalny poprzez ustalanie regulaminu. Nie ma u nas tradycji, by Prokurator Generalny mógł w jakikolwiek sposób ingerować w pracę SN” – powiedział.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jednocześnie prezydent poinformował, że w ciągu dwóch miesięcy przygotuje własne ustawy o KRS i SN.

W warszawskiej siedzibie PiS trwa nadzwyczajne spotkanie władz partii. W spotkaniu uczestniczą: prezes PiS Jarosław Kaczyński, marszałkowie Sejmu Marek Kuchciński i Senatu Stanisław Karczewski, wicepremier Piotr Gliński, wicepremier Mateusz Morawiecki, szef MSWiA Mariusz Błaszczak, szef klubu PiS Ryszard Terlecki, wiceszef PiS Mariusz Kamiński, szef MON Antoni Macierewicz.

Źródło: youtube, wpolityce.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. test24 mówi

  Wydaje mi się, że sam Kim Dzong Jaro kazał mu zawetować. Wystraszył się, że dojdzie do rozróby i jego rządy szybko się skończą. A tak to PiS będzie mógł jeszcze przez kilka lat nachapać się pieniędzy.

 2. Przebiśnieg mówi

  Tu jest klucz do rozwiązania wszystkich zagadek :

  Rzymski Katolik

  Od pewnego czasu zawsze mówię, że dorosły człowiek a nawet młodzieniec szkolny powinien jako podstawę wszelkiej edukacji przyjąć tylko i aż 3 dzieła – Pismo Święte – Nowy Testament, Katechizm Katolicki kard Gasparriego a z drugiej strony Protokoły mędrców Syjonu. O wiele łatwiej może wtedy oceniać pewne różne zmiany sytuacji, pewne różne z pozoru dziwne zdarzenia i wydarzenia, pewne różne z pozoru kuriozalne decyzje i wypowiedzi.

 3. jacek mówi

  Duda nie bądź pan rura i pękaj pan.

 4. jacek mówi

  Podpisuj pan dobre zmiany w sądownictwie razem z PIS.

 5. Waldemar mówi

  KS. abp. St. Gądecki podziękował panu prezydentowi za weto. Kto z kim gra.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.