Prezes TSUE o zawieszeniu ustawy o SN: „Natychmiast oznacza natychmiast”

fot. pixabay.com
9

– Jeśli zapada decyzja o zastosowaniu środków tymczasowych, to należy się do niej bezzwłocznie zastosować. Nie dzień później, nie dwa tygodnie później, ale teraz. Natychmiast oznacza natychmiast – oświadczył prezes Trybunału Sprawiedliwości UE Koen Lenaerts odnosząc się do wydanej w piątek decyzji TSUE o zawieszeniu stosowania przepisów polskiej ustawy o Sądzie Najwyższym.

– Kraj, który nie stosuje się do decyzji Trybunału Sprawiedliwości UE stawia siebie poza unijnym porządkiem prawnym – powiedział podczas spotkania z dziennikarzami w Luksemburgu prezes Trybunału. – Państwo, które nie jest gotowe do dalszego podporządkowywania się orzeczeniom TSUE wpisuje się w proces podobny do brexitowego, w proces wyjścia. To decyzja o tym, czy być czy nie być [w UE] – podkreślił Lenaerts.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W poniedziałek podczas wizyty w Brukseli szef MSZ Jacek Czaputowicz zapowiedział, że aby przywrócić do pracy odesłanych na emeryturę sędziów, należy najpierw znowelizować ustawę o Sądzie Najwyższym. Do tego „potrzebna jest decyzja konstytucyjnych władz Polski: kancelarii prezydenta, ministerstwa sprawiedliwości, KPRM oraz parlamentu”. Jednak TSUE nie zamierza tego respektować. Polska ma NATYCHMIAST wykonać polecenie. W przeciwnym razie TSUE nałoży na nas karę finansową. Tak wygląda polska suwerenność w eurokołchozie.

Źródło cytatów: dw.com

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Mirek mówi

  O! Taka ta nasza SUWERENNOSC!
  Polska – wykonać jak Pan mówi!!!! SZNELL SZNELL

  Czy tym razem też to potrwa 123 lata??

  1. Ada mówi

   Szok!
   Czego u nich szukaliśmy! Mało nam jeszcze było tego bydlactwa wojennego i szabru?? Nie pytam, kto nas w tę całą mumię chytrze wplątał , chociaż za to akurat nie przepraszał.
   Gdzie nasz polski honor i szacunek dla samych siebie?! Przy kasie?
   Oni się bawią tą demolką Polski i bezdotykowym dobijaniem Polaków na wszelkie sposoby.
   Oto beztreściowe nowe prawo nadrzędne pt.”NATYCHMIAST”- koniec, kropka.
   Bo i na co im procedury i jakieś suwerenne prawa.
   „Pielgrzymki” z Polski same się proszą.

 2. halo ! postkomunisci !! mówi

  Olac ich wielkim łukiem !! taka mala gmina jak Luksemburg chce nam narzucić jewrejsą politykę ?! a woooooooooooooooooooooon z nimi !!!

 3. o ludzie !!! mówi

  Ciekaw jestem , jakiego pochodzenia jest ten sędzia ….

 4. PolishPolackski mówi

  Hipokryzja aż się wylewa.
  Ile nakazów tsue, NIEWYKONANYCH, mają np. Niemcy?

  Boże, co to za gówno jest, ten eurokołchoz…

 5. Hammurabi mówi

  Jest takie przysłowie: „Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć Przysłowie to uczy nas że nie stracimy na interesach z mądrymi ludźmi, ale też przestrzega przed interesami z ludźmi głupimi”.
  Parafrazując je można powiedzieć: Lepiej z uczciwym zgubić niż z oszustem znaleźć.
  Póki co, wydaje się, że jest w Polsce dosyć liczna grupa czerpiąca pokaźne zyski ze „znajdywania” wraz z nie do końca uczciwymi urzędnikami unijnymi.
  Efektem szantażu unijnego teatru marionetkowego z Luksemburga zwanego „Trybunałem”, będzie rejterada polskiego rządu na „z góry upatrzone pozycje”, co z kolei zainicjuje szereg kolejnych akcji ze strony unijnych marionetek, zgodnie z kolejnym przysłowiem: „na pochyłe drzewo kozy skaczą”.

 6. Kwal mówi

  A czy pamiętacie kto podpisał „Traktat Lizboński” ? Ten pozbawił Polski suwerenności…teraz są tego tylko konsekwencje. I jeszcze go położyli na Wawelu ! To jest dopiero skandal….

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.