Prezes NIK rezygnuje ze stanowiska i kandyduje w wyborach. Czy chce schować się za immunitetem?

Krzysztof Kwiatkowski/ fot. Wikipedia
6

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski złożył rezygnację ze stanowiska. Powodem tej decyzji jest start Kwiatkowskiego w wyborach do parlamentu. Czyżby szef NIK chciał schować się za immunitetem? Od sierpnia 2018 roku trwa proces, w którym Krzysztof Kwiatkowski, wraz z byłym szefem klubu PSL Janem Burym i byłym wicedyrektorem rzeszowskiej delegatury Najwyższej Izby Kontroli Pawłem A., jest oskarżony o nadużycie władzy przy obsadzaniu stanowisk w Izbie w 2013 roku. Grozi im do trzech lat więzienia. Oskarżeni nie przyznają się do winy.

Z jakiej listy wystartuje Kwiatkowski? Na razie brak oficjalnej informacji w tej sprawie. Kwiatkowski zapowiedział, że poda więcej szczegółów w środę. Reporter RMF FM nieoficjalnie dowiedział się, że chodzi o start do Senat i wspólną listę opozycji w Łodzi.

Sześcioletnia kadencja Kwiatkowskiego jako szefa NIK wygasa 27 sierpnia. Kandydatów na to stanowisko można było zgłaszać do 28 lipca. Klub PiS zgłosił obecnego ministra finansów Mariana Banasia, a klub PO-KO – Borysa Budkę.

Źródło informacji: PAP, rmf24.pl

Zobacz też:

SKLEP-WPRAWO.PL

„Rzymkowski to zdrajca!” Wywiad z posłem Sachajko o marihuanie z Izraela, koalicji z PSL, Kołodziejczaku i „niegroźnej” Konfederacji [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. MIGLANC mówi

  Widziałem na stronie OMZRiK apel do wyznawców ich sekty, aby zebrać 3100 zł, na pozew sądowy przeciwko Panu Jackowi Międlarowi. K. Kwiatkowski kombinuje, jak uciec przed odpowiedzialnością.

 2. marju73 mówi

  Po co ma się chować? Widział ktoś kiedyś przestępcę POwca którego by PiSiory posadziły (i vice versa)? To jedna wielka przestępcza pomagdalenkowa rodzina.

  1. Robert B. mówi

   Zgadza się! „Kopiemy się po kostkach, ale nie wyżej!”…

 3. Robert B. mówi

  TVN już mu robi twarz. Dzisiaj tego złotoustego świętoszka pokazywali w „Faktach” (co za pretensjonalny tytuł) dwa razy…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.