Premier zdradza nazwisko ministra sprawiedliwości i zapowiada… „rechrystianizację Europy”. Morawiecki w TV Trwam

Mateusz Morawiecki
20

Nowy premier Mateusz Morawiecki uczestniczył rozmowie Telewizji Trwam, którą poprowadził o. Piotr Dettlaff CSSR. Podczas interesującej rozmowy padło wiele deklaracji i poznaliśmy nazwisko pierwszego ministra w nowym rządzie.

Jako bankier i były minister finansów Morawiecki odniósł się do kwestii budżetowych, o które pytał ojciec prowadzący. Premier podkreślił, że obecny stan polskiego budżetu wzbudza w nim dumę i wielką radość.

Luka w VAT została załatana. W tym roku z samego VAT-u będziemy mieć więcej o 30 mld zł niż 2 lata temu – zaznaczył premier i dodał, że raczej na pewno powstanie komisja ds. wyłudzeń VAT. Dusza rośnie, kiedy myślę sobie, że zabezpieczyliśmy środki w budżecie i na obniżony wiek emerytalny, i również na wypłaty leków dla seniorów, a także ubezpieczenia dla rolników – powiedział Morawiecki.

Premier poruszył kwestię gospodarki energetycznej.

Nasi partnerzy, a czasami nawet przeciwnicy próbują nas wziąć w kleszcze. Nord Stream 2 jest takim projektem, który jeszcze bardziej ma uzależnić Europę Środkową od Rosji. Płacimy więcej niż Niemcy, to niesprawiedliwe. To strategia „dziel i rządź” Rosji. (…) Już dziś jesteśmy w stanie przyjmować transporty gazu, wydobywanego z łupków, z USA. Moje wizyty z USA, moje rozmowy w ostatnich kilku miesiącach, zakończyły się bardzo dużym sukcesem – zaznaczył.

Morawiecki podkreślił, że Polska jest i będzie częścią Unii Europejskiej i ze zdaniem Brukseli musi się liczy, a równocześnie zapewnia, że w polityce międzynarodowej zawsze na pierwszym miejscu będzie stawiał dobro ojczyzny. Jak chce jedno pogodzić z drugim?. Nie ukrywa również, że Europa wymaga rechrystianizacji i tego zadania zamierza się podjąć.

Jesteśmy częścią UE, chcemy ją rechrystianizować, bo w wielu miejscach nie śpiewa się już kolęd, kościoły są puste, to smutne – przyznał.

W rozmowie z ojcem Dettlaffem padły mocne słowa w kwestii relacji z Ukrainą.

Moja mamusia pochodzi ze Stanisławowa. (…) Opowiadała mi wiele razy, co się działo na tamtym terenie z ludobójstwem Polaków przez Ukraińców. Nigdy nie potrafię o tym myśleć inaczej, jak ze łzami w oczach. (…) Od prawdy historycznej nigdy nie odstąpimy. Ta okrutna zbrodnia nie może być nijak relatywizowana. Pomniki stawiane zbrodniarzom to gwóźdź nieporozumienia między naszymi narodami – podkreślił

Premier wyjawił nazwisko ministra, który niemalże na pewno zasiądzie w jego rządzie. Mowa o Zbigniewie Ziobrze, ministrze sprawiedliwości. To ważna informacja zważywszy na fakt, że sporo mówi się w mediach głównego nurtu o jakimś konflikcie pomiędzy politykami.

– Zbigniew Ziobro jest osobą z misją, będzie dla niego miejsce w rządzie. Mam nadzieję, że przyjmie moją propozycję. Ze strony kierownictwa politycznego mamy zapewnienie pragnienia współpracy dla dobra Polski – powiedział premier.

Źródło: radiomaryja.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Goj mówi

  Przecież w UE już zaczynają mówić wprost, że chcą jednego kraju federacyjnego. Piękne słowa, Tusk też pięknie mówił. A co z węglem Panie ministrze? Opłaca się go już wydobywać Polakom, czy nadal taniej wychodzi wyremontować kopalnie, oddać je Niemcom i kupować z Rosji?

  1. Zdzisław mówi

   Goju! Jeden już dał się ukrzyżować i dalej mu się nie wierzy!

 2. el mówi

  Oglądaj się za siebie pokurczu….
  Już niedługo gnido faszystowska, już niedługo.

 3. gosia mówi

  pożyjemy zobaczymy,po uczynkach ich poznacie

 4. Robert B. mówi

  Mnie wystarczy jedno: żydowskie korzonki, kolacje szabasowe i wycieczki z agentem żydowskiego wywiadu do siedziby szerszeni w Nowym Jorku. To oznacza tylko jedno: katastrofę dla Polski.

  1. Kwal mówi

   I to jest właściwa interpretacja….

 5. Zolt mówi

  Czy to nie jest kon Trojanski zgotowany przez zydow,chazarow?Judasz Duda juz POkazal kim jest.Pytanie dlaczego wywalili Pania Szydlo,tyle normalnosci i poswiecenia zrobila dla nas i co?

 6. Normalny mówi

  Polska byłaby krajem mlekiem i miodem płynącym gdyby nie Żydzi. Dlaczego pozwalamy im rządzić nami otwarcie lub skrycie i to przez wieki ? Gdyby jeszcze sprawowali swe rządy uczciwie i sprawiedliwie, to można by to jeszcze jakoś zaakceptować, ale tak nie jest. Najczęściej jest katastrofalnie i apokaliptycznie. Czarowanie Polaków Matką Boską w klapie, ukazywanie się dla zmyłki w mediach tzw katolickich czy w kościołach, obiecanki-cacanki w sumie prawie zawsze bez pokrycia już na spostrzegawczych Polaków nie działają ! Czas przejąć rządy w swoje-polskie ręce ! Czas się szybko i rozważnie organizować !

  1. Robert B. mówi

   Nie, nie można by zaakceptować nawet, gdyby „sprawowali swe rządy uczciwie i sprawiedliwie”, bo rządzić powinni tylko swoi. A oni, won do siebie do Izraela i tam rządzić. Ale żydostwo się nie wyniesie, bo w Izraelu po pierwsze musieliby normalnie pracować, a po drugie pęd do władzy mógłby się ziścić tylko w ograniczonych przypadkach. Tak więc zostają tutaj i ryją, ryją, ile wlezie. Myślisz, że Niemcom w latach międzywojennych nie próbowali wejść na głowę? Próbowali i doczekali się odpowiedzi. Okazało się, że to nie jest tylko tak, że jak Japonia zaatakuje USA, to USA odpowiada zabijając Japończyków w Hiroszimie i Nagasaki. Jeżeli Izrael zaatakuje (a oni to Izrael – czyli państwo przenośne), to goje odpowiadają zabijając Żydów. Oto wielka tajemnica holokaustu. Jeżeli Nagasaki i Hiroszima miały swoje przyczyny, to i święty, bo żydowski, holokaust.

 7. Robert mówi

  Niezły gekon,gdzie nie wejdzie do wszystkiego przylgnie i wisi,mimikra tez niczego sobie,radykał wielopoziomowy,okular jak u krecika

 8. Mirka mówi

  Czy jest coś z czego jesteście zadowoleni ? Dajcie szansę Morawieckiemu.Jeszcze się nie zaczęło a Wy już ,,ciśniecie” Jesteśmy ludźmi cywilizowanymi i kontakty trzeba trzymać ze wszystkimi.Biznes też skoro ma przynieść korzyści robi się ze wszystkimi nawet ,,żydami” czy to właśnie nie Żydzi stworzyli gospodarkę na świecie począwszy od zbudowania kolei na dzikim zachodzie skończywszy na współczesności.Właśnie dlatego warto robić z nimi biznes bo są w tym najlepsi i od razu odpowiem wszystkim , którzy chcą mnie zlinczować ja mówię o biznesie a nie wyprzedaży majątku narodowego tak jak robił to Tusk.M.Morawiecki jest nieodrodnym synem swego ojca , a ten jest wielkim patriotą.Dajmy szansę przecież za 2 lata będą wybory swoją ocenę dacie przy urnie wyborczej.Dla mnie biznes z żydem , niemcem, francuzem czy kimkolwiek jeśli przyniesie korzyści dla Polski nie jest końcem świata tylko dobrym posunięciem.

  1. Spostrzegawczy mówi

   Akurat Polacy mają fatalne doświadczenia w robieniu interesów z Żydami. Weźmy jako przykład zmasakrowanie polskiej gospodarki i państwowości przez Buchholza- Balcerowicza i jego szajkę- do tej pory niestety nierozliczone. Weżmy jako kolejny najnowszy przykład geszefty HGW i jej szajki w Warszawie – na ulicy ląduje ok 50 tys Warszawiaków. Weźmy kolaborację Żydów z caratem – Żydzi przejmują majątki powstańców styczniowych – Polaków. Weźmy jako przykład rozłożenie handlu i rzemiosła w Polsce powojennej przez żydobolszewika Hilarego Minca i jego bandę.Weźmy jako kolejne przykłady ich szeroką kolaborację jawną i skrytą przeciw Polakom z hitlerowcami z jednej i bolszewikami i stalinowcami z drugiej strony. Żydzi stoją poza tym za lichwą – rakiem ludzkości ( nota bene tytuł epokowej książki Henryka Pająka ). A przede wszystkim Żydzi stoją za najhaniebniejszym geszeftem w historii świata – handel zdrady Syna Bożego Pana Jezusa Chrystusa za 30 srebrników. Panie Boże ! Broń nas przed jakimiś interesami z nimi ! Interesy można robić ale z ludźmi uczciwymi i wiarygodnymi, o wysokim morale.

  2. Robert B. mówi

   Do @Mirka:

   O tak! „Żydzi stworzyli gospodarkę na Zachodzie”. To w ogóle stworzyciele świata, bogowie, bić pokłony. To, że takie idiotki jak ty w to wierzą, bo się naoglądały żydowskich filmów z Hollywood, to nie znaczy, że tak jest.

  3. Andrzej Józef mówi

   Co za personalna negatywna kapitulacja.
   Trochę balancu nigdy nie jest tylko oni majo biznesy a my Polacy przygłupy,
   Oni rzodzo Światem,ich Banki ect.
   Można dyskutować ale bez lania wody (pozostałosci po PZPR.)
   Może mi jakiś “Guguś” wytłumaczy czy Żydzi też rzodzo.
   Chiny 2 ekonomia na Świecie.
   Japonia 3 ekonomia na Świecie
   Południowa Korea 4 ekonomia .
   Saudi Arabia (tryliony dollarów).
   Iran + Irak.Ropa Naftowa.
   3-4 inne kraje Arabskie. Ropa.
   Jeżeli ktoś myśli ze w tych krajach rzodzo Żydzi,proszę nie brać nas modrych Polaków za durni.
   Radzę też odwiedzić dobrego Psychologa ( personalne niedowartościowane).

 9. Robert mówi

  Niestety masz rację,biznes zbudowali żydzi,bo jak sie nie buduje panstwa,wlasnego domu,podwórka,rodziny,nie dba o to,pielegnuje,mysli o nastepnych pokoleniach,jaki masz cel w życiu,co jest wartościa nadrzedna?Kasa,nic nie interesuje tylko kasa,łatwo sie jej poświecić w takich warunkach,okolicznościach.To poswiecenie zas skutkuje tym,ze choć nie masz własnych korzeni,kasy w magazynach masz tyle,ze kupisz co chcesz,gdzie chcesz,kogo chcesz,agenta,policjanta,żołnierza,ksiedza,lekarza,sedziego każdą instytucję jego od wschoda do zachoda,od Kazimierza Wielkiego po Morawieckigo,jak zechca czarna dziure tez kupią

  1. Mirka mówi

   Wymieniłeś wszystkich i wszystko zapomniałeś wymienić siebie.Czyżby Robert był nieprzekupny??? A jeśli tak to dlaczego uważasz , że tylko Ty jeden na świecie jesteś uczciwy i sprawiedliwy i z góry zakładasz ,że można kupić Morawieckiego .Więcej wiary w ludzi Robercie.

 10. Sławek mówi

  Nie Żydzi towrzyli, a nie stworzyli bo to może tylko Bóg tzn. stwarzać koleje tylko wynalazcy inżynierowie pracujący w pocie czoła, być może wsród nich były też osoby uwaźające się za żydów tak zwani Źydzi wmówili Tobie że gdyby nie oni nie było by kolei.A być może była by już na marsie gdyby nie pazerność i obrzydliwe kłamstwa propagandowe przez kogo wymyślane i rozpowszechniane, przez ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo Boże tylko szkopuł w tym że działający z podpuszczenia diabła. Sławek

 11. Robert mówi

  Nazwisko zdradził,byle nie zdradził ministra.Tak jestem przekupka,przyznaje.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.