Premier Morawiecki przedstawił etapy luzowania restrykcji związanych z epidemią koronawirusa [WIDEO]

Mateusz Morawiecki/ fot. Twitter
6

Podczas czwartkowej (16.04.2020) konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedstawił etapy luzowania restrykcji związanych z epidemią koronawirusa. Od 20 kwietnia przywrócony zostanie wstęp do lasów i parków, ale obowiązuje zasada dystansowania społecznego i zakaz zgromadzeń. Młodzież powyżej 13 lat będzie mogła przemieszczać się bez towarzystwa osoby dorosłej. Zostanie zwiększony limit kupujących w sklepach w zależności od ich metrażu. Limit wiernych w kościołach wyniesie 1os/15 m2 (abp Gądecki prosił o 1os/9m2).

ZOBACZ: Abp Gądecki apeluje do premiera o sprawiedliwe kryterium ograniczania dopuszczalnej liczby wiernych w kościołach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kolejne etapy znoszenia obostrzeń będą uzależnione od sytuacji epidemiologicznej. Nie przedstawiono konkretnych dat wdrożenia poszczególnych etapów. – Jesteśmy w sytuacji absolutnie bez precedensu. Trzeba zastrzec możliwość, że jeśli szybciej będzie się wypłaszczać krzywa zarażeń to będziemy mogli przyspieszać łagodzenie reguł społecznych i gospodarczych, ale jeżeli nie, to będziemy czekać dłużej – oświadczył premier. Poszczególne etapy znoszenia restrykcji znajdziecie na poniższej grafice.

Źródło informacji: Facebook, Twitter

Zobacz też:

Badania nad koronawirusem: naukowcy zalecają cykliczne lockdowny przez dwa lata!

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. marju73 mówi

  Trzeba zluzować tę łajdacką koszerną mafię.

 2. Michał mówi

  Czemu tylko 4 etapy, a nie 4000? Dla gospodarki każde nawet najmniejszy oddech daje dodatkowe sekundy życia.

 3. piotr p mówi

  Przecież ten typ mówi o czipowaniu.

 4. rebih mówi

  Idzie wiosna i sezon grypowy, jak co roku, kończy się. Ilość zachorowań gwałtownie maleje. Rząd od początku swoimi działaniami próbuje drapować się w szaty obrońcy narodu, a teraz będzie próbował nam wmówić, że sezon grypowy skończył się dzięki niemu. Dobrze, że jeszcze nie próbują nas przekonać, że tylko dzięki Morawickiemu przyszła wiosna.

 5. antom mówi

  Teraz już wiedzą jak mogą nas poskromić t o tymczasowo dadzą gojom złapać świeżego powietrza przed tym co nam dopiero szykują !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.