To jest prawica? Poseł Jacek Wilk poprze votum nieufności ze Schetyną jako proponowanym premierem

fot. facebook
4

We wczorajszym „Wywiadzie politycznym” TOK FM poseł Kukiz’15 i członek partii „Wolność” Jacek Wilk zapowiedział, że będzie za konstruktywnym votum nieufności z Grzegorzem Schetyną jako proponowanym premierem, chociaż jest mało prawdopodobne, że takie votum zostanie przegłosowane.

Wilk uważa natomiast za cenną dyskusję, która przy tej okazji powinna się odbyć, jeśli nie będzie to bijatyka polityczna, ale próba merytorycznego „punktowania” obecnego rządu i wykazania, gdzie rząd popełnia błędy i działa na szkodę obywateli. Wilk podkreślał, że od tego jest opozycja, by przy pomocy niewielu dostępnych narzędzi krytykować merytorycznie rząd.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Panie Pośle Wilk, niech Pan merytorycznie krytykuje rząd od rana do nocy. Merytoryczna krytyka jest obowiązkiem opozycji. Ale jeśli ta merytoryczna krytyka oznacza wsparcie dla Grzegorza Schetyny jako proponowanego premiera, to chyba inaczej pojmujemy słowo „merytoryczny”. Człowiek, który odpowiada za akcję „Widelec”, powinien siedzieć za kratkami, a nie wpisywać do wniosku o votum nieufności swoje nazwisko jako kandydata na premiera. Jaka „merytoryczna krytyka” może popłynąć z ust ludzi, którzy z pełną premedytacją dążą do likwidacji państwa polskiego? A do tego dąży Schetyna i cała tzw. opozycja totalna.

Pośle Wilk, czy ma Pan świadomość, czym jest ogłoszony przez Schetynę wyborczy program samorządowy, w którym postuluje on m.in. likwidację stanowisk wojewodów? Jeśli nie, polecamy analizę Stanisława Janeckiego (od 44 minuty filmu), który program ogłoszony przez Schetynę nazywa „Polską dzielnicową” i wskazuje, że wdrożenie tego programu oznacza rozbicie Polski jako jednolitego państwa. „Grzegorz Schetyna zaproponował program likwidacji Polski jako państwa suwerennego” – mówi Janecki i trudno się z nim nie zgodzić.

Źródło: tokfm.pl, youtube

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Bonawent mówi

  cyt. „jeśli ta merytoryczna krytyka oznacza wsparcie dla Grzegorza Schetyny jako proponowanego premiera, to chyba inaczej pojmujemy słowo „merytoryczny””… koń by się uśmiał! Czyli jest merytoryczna, gdy popiera naszych, a nie jest, gdy nie… relatywizm moralny? czy zwykła kalizna? Ten sposób myślenia to totalna durnota, to rak toczący umysły, to zwyczajny bolszewizm. Wstydźcie się

  1. Katarzyna TS mówi

   Pan Wilk ma wiele możliwości, aby merytorycznie krytykować rząd, ale popieranie Grzegorza Schetyny jako kandydata na premiera to wstyd!

 2. Wiesław mówi

  Ciekawe, dlaczego Kukiz`15 coraz bardziej przypomina mi PSL

 3. Tadeusz mówi

  To i tak ostatnia kadencja tego pseudo- prawicowego osła, będzie mógł kwiczeć do woli na zielonej trawce.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.