Pranie mózgów postępuje! „Władca pierścieni” jest rasistowski, ponieważ dyskryminuje orków

orkowie/ fot. film "Władca pierścieni"
5

Pisarz science-fiction, Andy Duncan, skrytykował „Władcę pierścieni” J. R. R. Tolkiena za dyskryminację orków. Duncan nazwał książkę rasistowską, ponieważ Tolkien przedstawił złe stworzenia, takie jak orki, jako „gorsze od innych”, a to ma „poważne konsekwencje dla społeczeństwa”.

„Trudno nie zauważyć powtarzającego się w książkach Tolkien wyobrażenia, że ​​niektóre rasy są po prostu gorsze od innych, lub że niektóre narody są po prostu gorsze od innych. Wydaje mi się, że w dłuższej perspektywie przyjęcie tej koncepcji będzie mieć tragiczne konsekwencje dla was samych i dla społeczeństwa” – powiedział Duncan. W powieściach Tolkiena orkowie są ohydnymi, kanibalistycznymi istotami pragnącymi mordu i wykorzystywanymi jako żołnierze przez ich złego „mrocznego pana” Saurona. Duncan napisał zestaw parodii pt. „Senator Bilbo” osadzonych w tolkienowskim Śródziemiu. Ich bohaterem jest prawicowy polityk Hobbit sprzeciwiający się imigracji orków do Shire.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Mogę łatwo wyobrazić sobie, że wielu z tych ludzi, którzy wykonywali polecenia mrocznego pana Saurona, robiło to, żeby przetrwać. Wiele z tych stworzeń nie miało wielkiego wyboru w kwestii tego, co robić” – oświadczył Duncan. Porównał również orków ze współczesnymi uchodźcami i skrytykował prezydenta Donalda Trumpa za sytuację na granicy z Meksykiem.

„Łatwiej demonizować swoich przeciwników niż próbować ich zrozumieć i zrozumieć skomplikowane przyczyny, które zmuszają uchodźców do podejmowania prób przekroczenia południowej granicy USA legalnie lub nielegalnie. Łatwiej budować mury i demonizować ich jako szumowinę” – stwierdził Duncan.

Mój komentarz: Tym wszystkim, którzy czytając wynurzenia Duncana popukają się w głowę i skwitują to słowem „obłęd”, wyjaśniam, że to nie jest nieszkodliwe wariactwo, które wystarczy wyśmiać. Trzeba zdać sobie sprawę, że to jest element operacji prania mózgów i próba zafałszowania pojęć poprzez relatywizację dobra i zła. W powieściach Tolkiena dobry jest ten, który czyni dobro, a zły jest ten, który czyni zło. Duncan stara się to wykpić usprawiedliwiając zło i apelując o jego zrozumienie. To de facto apelowanie o zrozumienie dla morderców, katów i oprawców, którzy czynili zło, żeby przetrwać. To jest usprawiedliwianie tych, którzy tłumaczą się, że oni „tylko wykonywali rozkazy”. To jest usprawiedliwianie zbrodniarzy realizujących ludobójcze plany totalitarnej III Rzeszy i ZSRR. To jest usprawiedliwianie gestapowców, szmalcowników, obozowych kapo i członków Sonderkommand; to jest usprawiedliwianie wykonawców egzekucji w Katyniu; to jest usprawiedliwianie ubeckich potworów w ludzkiej skórze. To jest usprawiedliwianie zbrodni!

J.R.R Tolkien nie pisał w swoich książkach o uchodźcach. Pokazani przez niego orkowie nie są ofiarami prześladowań uciekającymi przed wojną i głodem. Orkowie to jest po prostu ZŁO! A zło nie może być piękne. W nim nie ma nic pięknego. Ale Duncan z mózgiem upranym przez neomarksistowską polit-poprawność chce ludziom wmówić, że zło i dobro to pojęcia względne.  Posługuje się przy tym obrzydliwą manipulacją bijąc nas po głowach pałką rasizmu. To bardzo sprytna sztuczka, która ma na celu grę na emocjach w celu zniszczenia w ludziach rozeznania tego, co jest dobre, a co złe. – Pokochaj orka, bo nazwę cie rasistą. Pokochaj zło! – to jest przekaz Duncana. Uchodźcy nie mają tu nic do rzeczy.

Źródło informacji i cytatów: dailymail.co.uk

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Szokujące wytyczne do walki z antysemityzmem. Promocja judaizmu, przypisy do Biblii i zakaz stanowisk dla „antysemitów”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. klioes vel pislamista mówi

  Msza dziękczynna Nycza
  motto: „…potrafi już tu na Ziemi budować Królestwo Boże…”
  (kardynał Kazimierz Nycz o Hannie Gronkiewicz-Waltz)

  Listopad… wiadomo: to czas akcji „znicz”…
  Trzeźwieją kierowcy… lecz nie biskup Nycz…
  Po co ma być trzeźwy, gdy podwożą go?
  Bierze odwrócony krzyż do buzi… o!…

  Z tego odwrócenia tak odprawia mszę,
  Jakby wszystko z krzyżem odwróciło się:
  Za „Klątwę”, za tęczę (Zbawiciela plac
  Był ubogacony nią do czasu rac)

  Kardynał… dziękuje! „Już na Ziemi tu
  Potrafi…” Wyrzucić lokatorów stu!
  Ukraść kamienice, profesora, co
  Broni życia, wylać z pracy… To jest to!

  Świętej Zofi Szpital już nieświęty jest.
  Lecz pani prezydent tolerancji test
  Przecież zdała: może paradować gej…
  A ty, o „Gazetko”, zamówienia miej!

  Wraz z Golgotą Picnic także wróżek zlot
  Podatników kasą wsparła… Czarny kot
  Swą w wyczarowaniu pewnie pomoc dał.
  I stąd jej następca… we mszy udział brał.

  Wcześniej zadbał… Pierwszą miał mieć jego syn
  Komunię. I nie miał. Po wyborach gmin
  Można już oświecić: „Zaufania brak
  Nam jest do Kościoła.” Do Nycza?… No jak?

  Kardynał… dziękuje!!! „Tu na Ziemi już
  Potrafi budować…” Czarownico stwórz,
  Prócz boga królestwa (swego boga), wieś!
  By starzy powstańcy kąt znaleźli gdzieś.

 2. Robert mówi

  Się kolo tak nie ścina…jak białko w mikrofali…bo rzesza Uruk_hai czarną ma skórę i sa prawie doskonali,nie jak gorsze orków rasy.Dla mnie ta formacja bardziej ssmanów przypomina,jak nachodzców idących po lembasy,chleb elfów dla elfów z lasu

 3. George mówi

  Albo żyd, albo książki mu się nie przedają i próbuje zwrócić na siebie uwagę.

 4. twojstary mówi

  a nie prościej pozbywać się takich szkodników jak Duncan ? Fizyczna eliminacja ze społeczeństwa jest najbardziej skuteczną bronią a mimo to odchodzi w zapomnienie…

 5. gojek mówi

  wg mnie tu nie ma co „dyskutować”, tu trzeba lać…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.