Pranie mózgów po niemiecku: film o Niemcach uciekających z prawicowej Europy do oazy szczęśliwości w Afryce

fot. daserste.de
11

Niemiecka telewizja ARD wyemituje 14 lutego film pt. „Wyprawa w nieznane”. Oto opis fabuły: W niedalekiej przyszłości Europa zatraca się w chaosie. Prawicowi ekstremiści przejęli władzę w wielu krajach. Niegdyś demokratyczne Niemcy stały się państwem totalitarnym, w którym prześladuje się innowierców, muzułmanów i homoseksualistów. Główny bohater jest prawnikiem stającym po stronie prześladowanych. Kiedy dowiaduje się, że reżim chce go uwięzić, decyduje się uciec razem z rodziną. Celem uciekinierów jest Unia Południowej Afryki, która cieszy się stabilnością polityczną i ekonomiczną po okresie boomu gospodarczego.

Jak widać pranie mózgów po niemiecku nie jest zbyt finezyjne. Postawiono na propagandowy cep, który ma przekonać Niemców, że islamizacja i terror politycznej poprawności to ratunek przed „prawicowymi ekstremistami”. Po filmie zapowiedziano dyskusję, podczas której zostanie omówiona ta perspektywa. Najwyraźniej sam film to za mało. Trzeba go jeszcze właściwie utrwalić i wyjaśnić widzom, jak powinni go zinterpretować.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bardzo trafnie skomentowała to politolog i dziennikarka portalu wPolityce Aleksandra Rybińska: „obsadzenie Niemców w roli uchodźców ma spowodować, że widz utożsami się z nielegalnymi imigrantami z Afryki, którzy codziennie docierają do wybrzeży Europy. To może być każdy, to możesz być ty. Nie odmawiaj więc gościny przybyszom. W skrócie: nie wierz populistom bo oni czyhają na twoją wolność i otwieraj szeroko ramiona w radosnym geście powitania”.

Źródło: daserste.de, polityce.pl

Globkurier [CPS] PL

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. goj mówi

  Póki co, wszystkie totalitarne i autorytarne reżimy są wymysłem lewicy, łącznie z komunizmem, faszyzmem, nazizmem i innymi socjalistycznymi odmianami. Nie wiem, czemu ci ludzie tak się uparli, że to prawica oznacza terror i brak demokracji, skoro jest odwrotnie?

  1. przema00g mówi

   Tak właśnie postępują hypokryci zarzucają innym zło a sami to robią , ale najwidoczniej lewactwo przepowiedziało sobię przyszłość bo jak ludzie otworzą oczy to taki los ich czeka

 2. goj mówi

  Życzę Afrykanom bumu gospodarczego. Od początku powstania homo sapiens na ten bum tam czekają. Kto wie, może w końcu po 200 tyś. lat coś tam drgnie i zamiast tylko płodzić dzieci i roznosić choroby, zaczną pracować?

  1. jarek mówi

   malo prawdopodobne, zadnego bumu nie bedzie. afryka miala takie same mozliwosci rozwoju jak europa, jak to dzis wyglada? kazdy widzi. ci ludzie, jak stwierdza historia, sa leniwi i mniej inteligentni.

 3. Claire mówi

  Samozaoranie niemieckiej telewizji ARD. Jest to więcej niż prawdopodobne, że przybysze z Afryki (1,2 mld) wyprą rdzennych mieszkańców Europy, a wyprawa m.in.do Afryki wydaje się być nieunikniona, a zwłaszcza Niemców, którzy tak ochoczo witają nachodźców.

 4. Mr. ?? mówi

  Europa już zatraca się w chaosie dzięki socjalistom, poprawności politycznej, LGBTQ …
  Naiwna propaganda, pranie mózgów za pomocą filmów

 5. Jarek mówi

  Marzę by obudzić się któregoś dnia w totalitarnie prawicowej skrajnie nacjonalistycznej Polsce – czyż to nie byłoby piękne. To czym ta żydomasońska lewacka zgraja straszy dla mnie jest czymś pięknym wręcz idealnym niemal

  1. goj mówi

   Ja mam to samo 😀 Co prawda istnieje ryzyko, że by nas monitorowali 24/7 i cenzurowali… ale przecież “demokraci” teraz też to robią, a wcale nie żyjemy przecież w totalitarnym, skrajnie nacjonalistycznym kraju. Chociaż na rok! Tyle by im wystarczyło, żeby nasz kraj oczyścić i ożywić. I założę się, że po takim roku próby, zdecydowana większość Polaków (i nie tylko) stanęłaby za nimi murem.

 6. Andrzej, zwykły mieszkaniec tego kraju mówi

  Powinni dokręcić jeszcze jeden odcinek, jak już tych Niemców w Afryce jest większa grupa i próbują narzucić mieszkańcom szczęśliwości afrykańskiej swoje niemieckie obyczaje, a rząd tej szczęśliwej krainy zamyka swoich mieszkańców do więzień za mowę nienawiści wobec przybyszów. Jak ma być analogia to do końca, nie po łebkach.

 7. orzech mówi

  Zastanawia mnie jedno. Czy na tym zdjęciu to jest typowa rodzina niemiecka z przyszłości? To nie rodzina złożona z dwóch gejów z dzieckiem, lub dwóch lesbijek z dzieckiem? Coś mi tu nie gra. Może dla tego uciekają z kalifatu niemieckiego, bo są nieprzystosowani, a takich nowy niemiecki porządek nie toleruje? Afrykańska kraina szczęśliwości powstaje po tym jak już wszyscy muzułmanie zjawiają się w Europie? Wiele pytań ciśnie się, a brak na nie odpowiedzi stresuje.

 8. FooBar mówi

  Szkoda, tylko, ze w Poludniowej Afryce biali musza zyc w gettach, bo inni na nich poluja.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.