„Pozostańmy Przyjaciółmi.” Wzruszające orędzie Iranu dla Polski [WIDEO]

flaga Iranu/ fot. pixabay.com
7

Atmosfera na Bliskim Wschodzie jest coraz gęstsza. Ludobójcza okupacja na terenie Palestyny, Wojna w Syrii i niepokój w Iranie, który kilka miesięcy temu został podgrzany konferencją o Bliskim Wschodzie w Warszawie. Dwa tygodnie temu przedstawiciel irańskiej armii kontradmirał Habibollah Sarisa powiedział: Wrogowie, którzy dopuściliby się jakiejkolwiek agresji na Iran, będą jej żałować. Była to odpowiedź na atak na saudyjskie instalacje naftowe.

PRZECZYTAJ: W. Podjacki: Podżeganie do wojny z Iranem (część 1)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jednak to nie jedyny apel, który można usłyszeć ze strony Iranu. Persowie przygotowali specjalne nagranie, w którym wzywają Polaków do utrzymania przyjacielskich relacji. Odwołują się do wspólnej historii, gdy w okresie II wojny światowej nasi przodkowie otrzymali od nich schronienie i proszą byśmy pozostali przyjaciółmi.

PRZECZYTAJ: W. Podjacki: Podżeganie do wojny z Iranem (część 2) – fałszywe argumenty

Ku pamięci 40 tysięcy ludzi z każdego miasta Polski do każdego zakątka Teheranu. Rok 1942. Słuchajcie. W ubiegłym stuleciu Wasze imię zawsze cieszyło się dobrą sławą. Od II wojny światowej, kiedy razem zabiegaliśmy o pokój, aż do ostatnich Mistrzostw Świata w siatkówce (…), ale tym razem Wasz kraj nie jest kojarzony ze sportem, ani z Waszą królewską gościnnością. Tym razem to historia marszczenia brwi, gniewu, wojny i… to jest niewiarygodne. (…) Pozostańmy Przyjaciółmi – mówią bohaterowie orędzia opublikowanego w sieci.

Przeczytaj:

Mike Pompeo gloryfikuje żydokomunistycznego oprawcę! „To konferencja manifestacji imperializmu USA i Izraela”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. gojek mówi

  Napiszcie im odpowiedź, w imieniu małych niekontrolowanych mediów, że Polską rządzi postkomunistyczna mafia z żydowską głową (wraz z szabesgojami). Polacy nie są gospodarzami w swoim kraju, nie mają wpływu na to, kto zostanie ich przedstawicielem (obce media i kandydaci koszerni lub volksdojcze w tych mediach).
  Te parchy mają gdzieś naszą wspólną historię. Wyślą nasze samoloty i wojsko, aby bronić państwa położonego na terenie Palestyny.
  Tyle możecie zrobić. Do dużych łże-mediów nie przebijemy się.

 2. Jaculski mówi

  I słusznie, to nie masz interes ich tłamsić. Poznałem jednego Irańczyka w życiu i bardzo ciepło się o Polsce wypowiadał.

 3. Hammurabi mówi

  Mój komentarz… Nie, nie będzie komentarza. Będzie kilka dat. Dat ku przestrodze, ku przypomnieniu.
  Konferencja pokojowa w Paryżu – zorganizowana w po zakończeniu I wojny światowej, trwająca od 18 stycznia 1919 do 21 stycznia 1920 a zwłaszcza odegrana w niej rola premiera Wielkiej Brytanii Dawida Lloyd George’a wraz z jego żydowskimi „doradcami” żądającymi niszczenia rodzącej się w bólach niepodległości Polski…
  3 września 1939 – 10 maja 1940 – Dziwna wojna, poprzedzona paktem Ribbentrop – Mołotow z z 23 sierpnia 1939 roku…
  28 listopada 1943–1 grudnia 1943 roku Teheran i spotkanie „wielkiej” trójki w której dwóch było zdeklarowanymi wrogami Polski a trzeci doskonałym idiotą politycznym. Spotkanie, które stało się prawdziwym końcem II Rzeczpospolitej, spotkanie po którym polski żołnierz stał się mięsem armatnim, którego krwią z pełną premedytacją a szafowali „wielcy” alianci na zachodnim i wschodnim froncie wiedząc, że marzenia żołnierskie o wolnej Polsce są nierealne za ich sprawą.
  17 lipca 1945 – 2 sierpnia 1945 w Poczdamie potwierdzono wcześniejsze decyzje dotyczące nowego podziału wpływów w Europie i oddania jej wschodu w strefę działania ZSRR.
  8 czerwca 1946 Londyn i”Parada Zwycięstwa”, bez Polaków… Co jedynie potwierdzało ich przeznaczenie po teherańskiej zdradzie…
  26 września 1946 roku Tymczasowy Rząd Jedności Narodowej Edwarda Osóbki-Morawskiego pozbawia polskiego obywatelstwa 76 polskich oficerów w tym gen. Maczka. Brytyjczycy nie okazali się o wiele lepsi od polskich komunistów. Po demobilizacji Polskich Sił Zbrojnych w Wielkiej Brytanii generał Maczek został pozbawiony świadczeń kombatanckich. Zwycięzca bitwy pod Falaise, który przyjmował kapitulację dowództwa floty „Ostfriesland” musiał od 1946 r. zarabiać na życie jako sprzedawca, a następnie jako barman w restauracjach hoteli „Dorchester” i „Learmonth” w Edynburgu…
  Można takich dat przytaczać więcej i więcej…
  Czemu to przypominam?
  24 marca 1942 r. rozpoczął się pierwszy etap ewakuacji Armii Polskiej ze Związku Sowieckiego. Do listopada 1942 r. wysłano do Iranu ponad 115 tys. osób, w tym około 78,5 tys. żołnierzy oraz 37 tys. cywilów. Wśród ewakuowanych było niemal 18 tys. dzieci.
  Są pewne granice. Są pewne obowiązki. Jednak by to zrozumieć, trzeba mieć kręgosłup i honor.
  Te niestety zostały rozstrzelane w Katyniu, Ostaszkowie, Kozielsku, Starobielsku…

  1. Andrzej mówi

   Lepiej tego nie można ująć!!! Nie można zapominać o tym kto tak na prawdę był przyjacielem a kto kur…
   Jeśli Nasi przedstawiciele tego nie będą chcieli respektować w takim momencie uznaję że ten kraj nie ma szans już się podnieść. Bez honoru jest się niczym. Mamy przykłady Polskich Bohaterów, to z nich powinni wszyscy brać przykład.

   Film ogólnie porusza, odbiera mowę i daje na prawdę do myślenia

 4. Julianna mówi

  Iran jest teraz zupełnie innym państwem niż w pierwszej połowie dwudziestego wieku.Odwoływanie się do wspólnej historii między naszymi narodami jest zwykłą manipulacją.Obecny Iran to państwo terrorystyczne gdzie zwykły człowiek nie ma nic do powiedzenia nie wspominając o chrześcijanach którzy są tam mordowani.Wspieranie Iranu to stawanie po stronie zła.

  1. Marek mówi

   Ciekawe, że wszyscy którzy tam byli dłużej lub krócej mówią coś zupełnie innego ! Terroryści są ale akurat nie po tej stronie granicy po której tacy agitatorzy usilnie nam wmawiają. Persowie są ogromnie przyjaźni i jest to jedno z najbezpieczniejszych państw świata … no ale ten obraz zupełnie nie pasuje do narracji lansowanej przez pewne „miłujące pokój” kręgi !

 5. Tomasz Bohatyrowicz mówi

  Warto przypomnieć sobie w jakiej sytuacji byliśmy w tamtym okresie i kto stał ku naszego boku.
  Jestem w 100%za orędzie.
  Tomasz Bohatyrowicz

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.