Powyborczy sondaż: PiS i KO tracą na rzecz Konfederacji oraz Lewicy

Fot. Wykres wMeritum
2

Sondaż IBRiS: PiS i KO tracą poparcie. Wzrasta znaczenie dwóch innych formacji. Mimo najwyższego poparcia wśród partii w Polsce, Prawo i Sprawiedliwość odnotowuje spadek popularności. To samo dotyczy drugiej pod tym względem KO. Według sondażu dla “Rzeczpospolitej”, obie partie tracą na rzecz Lewicy i Konfederacji.

Po wyborczej gorączce liderem pozostaje PiS z wynikiem 39,6%. Jest to wynik znacznie słabszy, niż odnotowany podczas wyborów – 43,59%. Koalicję Obywatelską popiera 24,8% ankietowanych, a zatem również mniej, niż w październiku (27,4%). Na spadku formy dwóch głównych partii wyraźnie korzysta Lewica oraz  Konfederacja Wolność i Niepodległość.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pierwsza z partii osiągnęła 12,8% (przy 12,56% podczas wyborów, natomiast Konfederaci cieszą się poparciem 6,2%. Politolog Marcin Palade przedstawił wyniki badania uwzględniającego jedynie zdeklarowanych wyborców. W takiej sytuacji PiS ma 44% poparcia, KO – 28%, Lewica – 14% z kolei Konfederacja i PSL po 7%. Nie są to może wyniki szczególnie zachwycające, lecz – jak na partię pomijaną w przedwyborczych sondażach, której kandydaturę przemilczano – Konfederacja radzi sobie nadzwyczaj dobrze.

Źródło: wmeritum.pl

przeczytaj również:

Niepokój na linii Chiny – USA. Państwo Środka szuka sojuszu z UE

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. piotr mówi

    Włochy. Polka skatowana na ulicy. Imigranci zaatakowali w Rimini.

  2. AdamL mówi

    Z wyniku 6,81% urosło im do 6,2%. Brawo Autor!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.