„Powrót do Jedwabnego”. Film Wojciecha Sumlińskiego to petarda, która rozbija w pył jedwabieńskie kłamstwo. ZOBACZCIE KONIECZNIE! [WIDEO]

powrót do Jedwabnego/ fot. screen
41

W piątek (17.09.2021) o godz. 20.00 na kanale YouTube rozpoczęła się premiera filmu Wojciecha Sumlińskiego „Powrót do Jedwabnego”. Film nie został zablokowany i nadal jest dostępny. Cud! Zważywszy na wściekle ataki środowisk żydowskich, krzyczących o antysemickim filmie, można było spodziewać się najgorszego, czyli zdjęcia filmu z YouTube.

Pod wpływem nagonki urządzonej przez „Gazetę Wyborczą” i portal Jewish.pl, prapremiera zaplanowana na 15 września nie odbyła się w kinie „Wisła”, które wymówiło Sumlińskiemu salę pod pretekstem awarii projektora. Pokaz odbył się w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, co portal Jewish.pl nazwał „skandalem”. Warto pamiętać, że redaktor naczelna tego portalu, Katarzyna Markusz, jest znana z propagowania antypolskich kłamstw, więc nie powinno nikogo dziwić, że film poświęcony jedwabieńskiemu kłamstwu wywołał furię tej osóbki twierdzącej, że nazwanie Polaków ofiarą II wojny światowej to manipulacja, bo „nikt nie zabijał Polaków za to, że byli Polakami”. Sprawą zajmuje się prokuratura, a Markusz podwinęła ogon i skasowała konto na Twitterze. Plucie antypolskim jadem odbywa się teraz z konta Jewish.pl.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOBACZ: Prokuratura wszczęła dochodzenie ws. wpisu Katarzyny Markusz negującej niemieckie zbrodnie na Polakach

Ale zostawmy Markusz i jej aberracje i wróćmy do meritum, czyli do filmu „Powrót do Jedwabnego”. Od premiery minęło kilkanaście godzin. Film obejrzało już ponad 150 tysięcy osób. Miejmy nadzieję, że nie zostanie zdjęty i obejrzą go miliony.

„Powrót do Jedwabnego” to petarda, która rozbija w pył jedwabieńskie kłamstwo sprokurowane przez Jana T. Grossa. Ale nie tylko. Film pokazuje też, jak to kłamstwo jest wykorzystywane do budowania konstrukcji prawnej mającej usankcjonować absurdalne roszczenia żydowskie wobec Polski. Szczegółowo wyjaśnia to mecenas Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris, który demaskuje oszustwo, jakim jest Deklaracja Terezińska rzekomo podpisana przez Polskę. W rzeczywistości Polska nie podpisała tej deklaracji i nie stanowi ona żadnej podstawy prawnej dla jakichkolwiek roszczeń. Ale przedstawiania jest opinii publicznej jako wiążąca i za taką uznają ją naciskający na Polskę politycy amerykańscy i brytyjscy. Nagrania z brytyjskiego parlamentu, przedstawione w filmie Sumlińskiego, to wstrząsający obraz wymierzonej w Polskę ohydnej manipulacji, w którą uwierzył już cały świat.

W filmie pokazano też, jak wyglądały badania archeologiczne w Jedwabnem przerwane przez rabina Michaela Schudricha, gdy pojawiły się dowody na niemieckie sprawstwo tej zbrodni. O tej pseudo-ekshumacji opowiada prof. Małgorzata Grupa z UMK w Toruniu, która była członkiem ekipy prof. Andrzeja Koli prowadzącej badania. – To było niepojęte, że osoba prowadząca badania, nie może decydować, w jaki sposób prowadzić badania – mówi prof. Grupa. – Ciągle przeszkadzano nam w pracy. Ciągle wstrzymywano nam tę pracę. A to telefon z Tel Awiwu, a to z Waszyngtonu. Dyrygował rabin Schudrich – wspomina.

W filmie „Powrót do Jedwabnego” wypowiadają się też świadkowie tamtej zbrodni z 10 lipca 1941 roku. Wszyscy jednoznacznie zaprzeczają narracji o tym, że tego dnia nie było w Jedwabnem Niemców. Byli! I to oni dokonali masakry, a wcześniej przymuszali Polaków do pilnowania Żydów spędzonych na rynek. Ale świadkowie mówią nie tylko o niemieckiej zbrodni na Żydach. Mówią też o udziale Żydów w sowieckich zbrodniach na Polakach. To wstrząsające relacje! Lecz o tym nie wolno mówić, bo to burzy obraz Żydów jako ofiary. Żydzi nie chcą przyznać, że byli oprawcami Polaków. To ma być zakrzyczane, zapomniane, zamiecione pod dywan. Żydowskie zbrodnie na Polakach to temat tabu. Film Wojciecha Sumlińskiego przełamuje to tabu. Nic dziwnego, że środowiska żydowskie tak bardzo się go boją.

„Powrót do Jedwabnego” powinien zostać wyemitowany w Telewizji Publicznej w najlepszym czasie antenowym. Oczywiście nie zostanie pokazany, bo w III RP o Żydach można mówić albo dobrze, albo wcale. A film Sumlińskiego mówi prawdę, która nie jest wygodna dla Żydów. ZOBACZCIE KONIECZNIE!

Film dokumentalny „Jedwabne”. Zadaje kłam żydowskiej propagandzie! [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. AntyPO✡PiS mówi

  Cześć i chwała polskim patriotom!

  Śmierć wrogom naszej polskiej Ojczyźnie – żydokomunie z PZPR, SB i WSI, czyli aktualnie z PO-PiS-u, Lewicy i PSL!!!

 2. AntyPO✡PiS mówi

  Cześć i chwała polskim patriotom!

  Śmierć wrogom naszej polskiej Ojczyzny – żydokomunie z PZPR, SB i WSI, czyli aktualnie z PO-PiS-u, Lewicy i PSL!!!

 3. Alex mówi

  Film bardzo interesujący ale tylko dla Polaków, bo Żyd prawdopodobnie obejrzy go tylko do 26 minuty, kiedy Bolesław Szenicer mówi, że religia żydowska to religia „złotego cielca”. Porównuje ją do Islamu i przeciwstawia chrześcijaństwu, które jest religią miłości. Zapomniał o wyprawach krzyżowych, inkwizycji, procesach czarownic itd. Oczywiście, my, katolicy jesteśmy w rozwoju duchowym obecnie dużo dalej niż w średniowieczu. Ale Żydzi także są mądrzejsi, bo mają własne państwo, nie żyją w gettach, mogą wolni pielęgnować tradycję i wierzenia. Moim zdaniem tylko garstka wpływowych syjonistów robi wojenkę z Polską, bo większość wykształconych Żydów, którzy uczyli się historii, wiedzą, że Polacy tak samo jak Żydzi byli ofiarami II wojny światowej. Film bardzo mi się podoba, jest autorski, bardzo polski, patriotyczny, telewizja powinna go wyemitować w późnych godzinach wieczornych.

 4. Waldemar mówi

  Czemu film nie mówi o znalezionych niemieckich pociskach w szczątkach ludzi w stodole , o czym jest mowa w książce. Bez tego film jest nieprzekonujący. Coś za szybko ktoś zmontował ten film. Szkoda.

 5. Krzysztof Sapała mówi

  Znając Pana osobiście wiedziałem, że osiągnie Pan swój cel; cel jakże ważny dla każdego Polaka, mieszkańca Polski, wszystkich mieszkańców Jedwabnego, wszystkich Europejczyków i każdego człowieka na świecie, któremu najważniejsza jest prawda! W tym przypadku prawda o mordzie w Jedwabnem. Dziękuje za ten film, film który na pewno powstawał do samej premiery (Kino „Wisła” – „awaria” projektorów”), w wielkim trudzie napotykając co chwilę przeszkody, „przeszkody” i PRZESZKODY, które miały i mają różne nazwy, różne imiona i nazwiska oraz narodowości… W wielu kadrach filmu widzę znajome twarze; niestety znajome i piszę twarze jako człowiek kulturalny. Na koniec gratuluję Panu i pańskim współpracownikom powstania i opublikowania tego filmu! Przecież Pan zawsze dąży do prawdy, jej udowodnienia i upublicznienia. Oby ten film dotarł do jak największej rzeszy odbiorców i żeby zawarte w nim fakty nawet w jak najmniejszym procencie zmieniły myślenie, wiedzę, wypowiedzi na temat tak pogromu w Jedwabnem jak i całego okresu wojny i okupacji Polski w latach 1939 – 1945 w kontekście Holocaustu, stosunków polsko – żydowskich przed 1939 rokiem na terenie Rzeczypospolitej oraz w okresie Polski Ludowej – szczególnie do 1956 roku kiedy to najwięcej katów z UB było narodowości żydowskiej. Polska i Polacy czekają jeszcze na inną prawdę, na kolejny film, nagłośnienie faktów historycznych, stanowisk różnych polskich władz po ’89, zakłamywanie tego co miało miejsce przez jedną stronę – chodzi mi o Rzeź Wołyńską, o bestialskie mordy dokonane na bezbronnej polskiej ludności cywilnej na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej przez swych sąsiadów – Ukraińców.

 6. Aga mówi

  Bóg zapłać za prawdę o Jedwabnem. Dziękuję bardzo za ten film.

 7. Aga mówi

  Bóg zapłać za prawdę o Jedwabnem. Dziękuję Panu Sumlinskiemu i wszystkim współpracującym za ich pracę, trud zmagania z przeciwnościami i wielki patriotyzm.

  Bardzo przykre w filmie jest kłamliwe oświadczenie Aleksandra Kwaśniewskiego złożone w imieniu Polaków. Wstyd i hańba.
  Oświadczenie to szarga dobre imię ludzi tamtych czasów i z tamtych terenów, szarga imię wszystkich Polaków a w szczególności Polaków ratujacąch Żydów, szarga imię naszej OJCZYZNY POLSKI.

  Żądam publicznego przeproszenia wszystkich Polaków i odwołania tych kłamliwych słów przez Kwaśniewskiego.

 8. Tey mówi

  Są łuski pokazane, chyba od mausera.

 9. Waldemar mówi

  są pociski ale nie ma nic o nich mowy. Tylko p. Ewa Kurek mówi o niemożliwości oddania broni przez Niemców polakom. Ale bez wytłumaczenia o co chodzi z łuskami to ten film strasznie dużo traci. Trzeba to dograć bo to ważne.

 10. verizanus mówi

  Największym zwycięstwem propagandowym eskimosów jest wmówienie światu, że są dalszym ciągiem przynajmniej etnicznym dawnej społeczności biblijnej. Stąd poparcie 70 mln protestantów w USA, a to jedno z najpotężniejszych państw na świecie ;). Też inne spojrzenie na nich innych pogubionych chrześcijan ;).

 11. olk mówi

  Dzisiaj mówienie prawdy o żydach jako kolaborantach bolszewizmu powoduje u nich taką reakcje jakby poświęcic diabła święcona wodą. I tu współczucia dla setek tysięcy uczciwych ortodoksyjnych żydów, tych ofiar międzynarodowego syjonizmu, skoncentrowanego w instytucjach finansowych, które finansowały wszystkie strony światowych sporów, rozgrywając je jako biznes mający na celu przejmowanie majątków i wpływów.
  Bo jakby nie zapominając, pamietajmy, że ci syjoniści, głównie z USA mają żydowską krew na rękach. Teraz ich potomkowie wyciagają pulchne łapki po więcej. Przykre jest to, że to środowisko niszczy samo siebie. Zapomina o źródle. I trak CI dawni żydzi, obecnie multi miliarderzy, czują sie władcami świata i tak samo z pogardą traktują żydowskich braci. Przykładem jest państwo Izrael. Traktowane przez syjonistów z USA jako niezbedny bufor na bliskim wschodzie do realizacji polityki surowcowej. Niestety, to ptrzykra prawda. Żydzi, tzw żydzi od zawsze trzymali ze sobą, ale i jednoczesnie przeciwko sobie. To jakaś niesamowita niekonsekwentna patologia. Przykładem getta. Zarzadzane przez żydów, gdzie zydzi zydom gotowali marny los. Zawsze wybierając mniejsze dla siebie zło. Czyli lepiej zaprowadzić siostre i brata na umschlag platz niż stracic swoje cenne życie tu i teraz. A z drugiej strony p… o uduchowionym odejściu w zaswiaty i biologicznej śmierci u tzw gojów. poplatanie z pomieszanym. Moim zdaniem problemem środowisk żydowskich jest od dziecka wychowanie powiązane z praniem mózgu. Nie wychowanie na wartościach uniwersalnych, lecz plemiennych. I najgorsze jest to, że te środowiska są tak hermetyczne intelektualnie, ze sa głuche na argumenty i prawde obiektywna. Sa zamknieci na dialog. Obawiam się, że taka postawa zawsze kroczy przed upadkiem.

 12. Boguslaw mówi

  Tez tak mysle!
  Jest to to samo zbydlecenie, jakie odbylo sie za smierci Jezusa Chrystusa!
  „KREW JEGO NA NAS I NA NASZYCH SYNOW!” – to jest zupelnie kluczowe zdanie, ktore wszystko wyjasnia!
  Ta sama pogarda, wynioslosc i buta, w stosunku do wszystkich innych, normalnych narodow i osob.
  Prostacki i na nic nie zwazajacy egoizm!
  Z aktualnych zapowiedzi wynika, ze w czasie tych oczekiwanych 3 dni ciemnosci, sami wyslannicy szatana, beda ich zbierac i wywozic, z ogromnym halasem, stad precz!
  Prosmy Stworce, aby stalo sie to jak najszybciej!
  TYLKO NIE PROBUJMY ICH ZNOWU RATOWAC!!!
  Sami juz wreszcie wiecie, ze bylaby to bardzo bledna reakcja!
  Zamknijcie wtedy szczelnie swoje okna i domy i nie reagujcie juz na ich prosby o pomoc przy schronieniu! Niech plyna wreszcie strumieniem gnojowki, gdzie ich miejsce, i to juz NA ZAWSZE!
  POLSKA CHRYSTUSEM NARODOW? – nie widze tu absolutnie zadnej przesady!!!

 13. Hammurabi mówi

  Właśnie obejrzałem ten film…
  Wiem, że istnieją również inne dokumentalne filmy, z utrwalonymi wspomnieniami naocznych świadków tamtych wydarzeń, mówiących dokładnie to samo, co bohaterowie tego dziś obejrzanego. Jednak jakoś o tych dokumentach cicho.
  Nie od rzeczy by było zebrać te wszystkie wspomnienia, bo mogą ulec – powiedzmy – zniszczeniu w nieszczęśliwych okolicznościach.

  Ot „Wikipedia” podaje:
  „Od samego rana 10 lipca, polscy mieszkańcy miasta i sąsiednich miejscowości wypędzali Żydów z domów i zapędzali ich na rynek miasta. Tam bili ich i dopuszczali się innych form przemocy, kazali im sprzątać plac i m.in. wyrywać trawę spomiędzy płyt bruku. Kilka uwięzionych tam osób zostało wówczas zamordowanych. W mieście przebywało tego dnia kilku żołnierzy niemieckich, którzy pomagali w spędzaniu Żydów na rynek, na tym ich aktywność zakończyła się. Śledztwo IPN nie pozwoliło ustalić, czy byli oni obecni również przy dalszych etapach zbrodni”… „Około południa grupa polskich mieszkańców Jedwabnego zmusiła tych mężczyzn do zaniesienia połamanego pomnika pod stodołę, znajdującą się za miastem. Tam mężczyźni ci zostali przez prowadzących ich Polaków zabici, a ich ciała razem z połamanym pomnikiem wrzucono do wykopanego wcześniej dołu”… „Po południu kolejna grupa jedwabieńskich Żydów, w liczbie około 300 osób, została również wyprowadzona z rynku. W grupie tej znajdowały się osoby w różnym wieku, zarówno mężczyźni, kobiety i dzieci. Ludzi tych polscy mieszkańcy Jedwabnego wprowadzili do drewnianej, krytej strzechą stodoły znajdującej się za miastem, a następnie stodołę zamknęli, oblali naftą i podpalili. Pojawiały się pojedyncze relacje, że zdarzenie to dokumentowali fotograficznie Niemcy, jednak zdjęć takich nie odnaleziono. Śledztwo IPN dowiodło, że zabójstwo to zostało zaplanowane i dokonane przez polskich cywilnych mieszkańców Jedwabnego i okolicznych miejscowości, w liczbie około 40 mężczyzn uzbrojonych w kije, orczyki i inne narzędzia”…

  I co? Wciąż „nie ma mocnych”?
  A przecież: Slogan Wikipedii brzmi: „Wolna encyklopedia, którą każdy może redagować”…
  I tu nasuwa mi się pytanie.
  Pytanie do pana burmistrza Jedwabnego, Adama Niebrzydowskiego i rady miejskiej tego miasta. Pytanie brzmi:
  Gdzie na terenie miasta mógłbym znaleźć pomnik upamiętniający dramat i męczeństwo tych pięciuset mieszkańców o których wspomina w 41 minucie i 12 sekundzie filmu? A jeśli gdzieś takowy się znajduje, to czy jest na nim wskazana przynależność plemienna pomocników, przewodników, denuncjatorów i sprawców? A może są tam również i nazwiska tych bydlaków, wspominane przez świadków tamtych dni?
  Kiedy wejdziemy na „Mapy Google”, od razu, bez powiększania widać: „Pomnik pamięci pogromu Żydów”… Jest też 20 zdjęć tego miejsca…
  Jedno przedstawia słowa Jana Pawła II, które wypowiedział w Rzymie w 1990 roku: „Mordercy czynili to na naszej ziemi – może po to, aby ją zhańbić”…

 14. anonim mówi

  Ale ujadają przeciwko Polsce zakłamane kanalie, które wysysają kłamstwo, manipulowanie prawdą oraz pazerność z mlekiem matki. Od zarania dziejów to żmijowe plemię jest anomalią gatunku ludzkiego i zasługują na najsurowszą karę.

 15. anonim mówi

  Bogusław Dletego te kanalie poniosą najsurowszą karę jak przewiduje Biblia-zginą w ogniu piekielnym w przenośni i dosłownie.

 16. anonim mówi

  Następna zakłamana kanalia s. weiss ten co nie zna liczb i dla niego 5 to to samo co 15000. Mowa tu o liczbie żydów w aparacie bezpieczeństwa w Polsce. Zakłamany talmudyczny manipulator.

 17. Alex mówi

  Przepraszam panią Katarzynę Treter-Sierpińską za swój głupi komentarz powyżej. Nie wiem skąd się we mnie bierze ta złośliwość, przecież ten film bardzo mi się podobał i wszystkie tezy w nim zawarte są prawdziwe i słuszne. Oczywiście ja także uważam, że film powinien być pokazany na TVP HISTORIA w najlepszym czasie antenowym. Żydzi sobie zasłużyli na krytyczne uwagi względem swojej religii, nie dlatego, że zabili Jezusa, ale dlatego, że uważając nas za gojów, traktują nas, katolików, jako gorszy sort ludzi. Tak samo Hitler ich potraktował. Obejrzałem wczoraj ten film dwa razy i zrozumiałem, że będąc współfinansowanym przez tysiące Internautów, jest filmem niezależnym i najpełniej ukazuje tragedię polsko-żydowskiego losu w Jedwabnem.

 18. dzialacz PO mówi

  Przestancie narodowcy zawraca dupe swiatu o waszej martyrologii. 200 tys zydow zamordowaliscie!

 19. Anty mówi

  Parchu z PO. Możesz doliczyć jeszcze jedną sztukę.

 20. anonim mówi

  Trzeba przyznac Panu Sumlinskiemu, ze perfekcyjnie wyrezyserowal ten film. Ma Pan talent, chyle czoło. Bóg z Panem

 21. kici kici KOCUR mówi

  A pan Grzegorz Braun zebrał już ponad 100 tysięcy złotych. I tak trzymać. I tyle w tym temacie. 🗽🗽🗽

 22. AntyTROLL mówi

  „Działacz PO” to żydowski, płatny troll z lewackiego PiSraela

 23. dzialacz PO mówi

  Ciekawe czy sluzby i loze sprawdza dla kogo pracuje.

 24. Tolek mówi

  Nie będą nam parchy mówić że jesteśmy antysemitami!!

 25. Jan Kowalski mówi

  Dalej nie wiadomo co ustalili reprezentanci PiSu – Legutko i Poręba na tajnym spotkaniu w siedzibie MOSSADu w Izraelu w 2018 roku.

 26. dzialacz PO mówi

  A oto polski absurd.:)
  Z sieci.
  najciemniej pod latarnią. Wasz guru Korwin Mikke od 1957 w ZMP, od 1962 r do 1982 r ( przez 20 lat) w przybudówce PZPR rzemieślników i twórców – w SD (Stronnictwo Demokratyczne) , które do spółki z PZPR rządziło na wszystkich szczeblach władzy od centralnej do lokalnej z PZPR razem z ZSLem, legitymizując i konserwując za stołki komunistyczny ład w Polsce. Niech Konfederacja zajrzy do Wikipedii i nie chowa głowy w piasek.

 27. alojz mówi

  Pocisk 7.92 wystrzelony z karabinu z małej odległości ma dużą energię i może przeszyć ciało na wylot.

 28. anonim mówi

  Ajojz niemiecki Mauser 98 ma kaliber 8mm. Pociski kalubru 7.62 ma ruska pepesza i tetetka.

 29. anonim mówi

  Alojz zwracam honor dobrze napisales kaliber Mausera 7.92 mm

 30. czarny mówi

  Obejrzałem ten film, ale to za mało. Powinno powstawać rocznie przynajmniej kilkadziesiąt takich filmów demaskujących kłamstwa żydostwa. Powinien powstać jakiś portal, zbierający informacje na ten temat, wywiady z różnymi działaczami, stowarzyszeniami itp, filmy dokumentujące ich działalność.
  I co z tego, że w Polsce emisja jest utrudniana przez żydostwo, to powinno być rozpowszechnione na cały świat, poprzez emitowanie zagranicą przez współpracujących ludzi, organizacje na całym świecie, przetłumaczone na inne języki, wydane na płycie, publikacje różnych współpracujących dziennikarzy, pisarzy itp ciągła edukacja społeczeństwa i społeczności międzynarodowej w tym zakresie…
  Też trzeba docierać do posłów, senatorów, działaczy politycznych, organizacji zaangażowanych w walkę o dobre imię Polski.

 31. Roman mówi

  Wokół filmu Sumlinskiego narasta co raz więcej kontrowersji – od niejasnego finansowania aż po udział Zelnika jako narratora, który rzekomo pragnie odkupić swoje winy.

 32. Krzysztof mówi

  Film w stylu książek Sumlińskiego. Materiału na pół godziny, stękania półtorej. Autorzy pilnie dbają o to, żeby postawić Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek. Taki temat musi opracować facet z jajami, nie zanuda co to próbował popełnić samobójstwo. Judeje obejrzeli gniota, odetchnęli, może nawet pochwalili. Nie blokują, bo nic im nie zaszkodzi.

 33. verizanus mówi

  W sumie i tak będziemy musieli zapłacić i tak. Żaden film nie ma tu nic do rzeczy (może być najwyżej lekko pomocniczy) tylko akty prawne światowego mocarstwa. Kto PRZEGRYWA wojnę płaci kontrybucję. Nie ma znaczenia kto ma rację, ale kto wygrywa albo przegrywa 😉

 34. aster mówi

  Kilkaset ogromnych banerów w wersji anglojęzycznej plus dodatkowo w kilku najpopularniejszych językach z właściwym przekazem przy autostradach, każdym punkcie granicznym i lotniskach załatwiłoby problem niewiedzy i braku świadomości. Dodatkowo rejwach koszernych gazet wspomógłby nie tak drogą w istocie akcję uświadamiającą.

 35. Tomasz mówi

  A Żydki dalej próbują zakłamywać historię. Ma być tak jak im wygodnie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.