„Powiązano nas z leśną szopką…” Festiwal „Orle Gniazdo” pozywa TVN24 i domaga się miliona złotych odszkodowania!

Festiwal Orle Gniazdo / Fot. Dziennik Narodowy
3

Organizatorzy festiwalu „Orle Gniazdo” zapowiadają pozew przeciwko telewizji TVN24 oraz zapowiadają, że będą domagać się miliona złotych odszkodowania. Ma to związek z reportażem programu Superwizjer na temat członków stowarzyszenia Duma i Nowoczesność, którzy w ubiegłym roku celebrowali urodziny Adolfa Hitlera, a w ubiegłe wakacje uczestniczyli we wspomnianej imprezie.

Dziennikarze TVN przedstawili członków DiN jako grupę reprezentacyjną FOG, co zdaniem organizatorów imprezy jest manipulacją.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Materiał dotyczący FOG został opublikowany nielegalnie oraz opatrzony kłamliwym, niezgodnym z prawdą komentarzem. Od wielu lat dążymy do budowy niezależnej, silnej, polskiej sceny tożsamościowej i patriotycznej – napisano w oświadczeniu.

Organizatorzy FOG zapewniają, że są polskimi patriotami i nacjonalistami i nie identyfikują się z ideologią nazistowską.

– Szczególnie groteskowa jest próba powiązania nas z leśną szopką rodem z serialu „Allo Allo”. Kabaretowy wydźwięk tego materiału uzupełnia Pankowski i inni zaproszeni goście bredzący coś o setkach ofiar neonazistów w Polsce po 1989 oraz kilku tysiącach wyznawców modlących się do popiersia Hitlera – czytamy w oświadczeniu

Organizatorzy festiwalu solidaryzują się z bohaterem reportażu, ich zdaniem pomówionym przez TVN24, Jackiem Lanusznym, który jeszcze do niedawna był asystentem posła Roberta Winnickiego.

– Osobną sprawą jest perfidna manipulacja skierowana w stronę naszego kol. Jacka, którą zdecydowanie potępiamy – napisali organizatorzy FOG.

Przypomnijmy, że Prokuratura Okręgowa w Gliwicach prowadzi śledztwo w sprawie neonazistowskiej celebry na cześć Adolfa Hitlera, która odbyła się w maju 2017 r. w lesie w Wodzisławiu Śląskim. W sprawie zatrzymano już 6 osób. Zatrzymani usłyszeli zarzuty m.in. propagowania nazistowskiego ustroju. Do medialnej nagonki wciągnięto również organizatorów FOG, w którym w ubiegłym roku uczestniczyli zatrzymani. Jednak w mediach głównego nurtu nie zaznaczono, że organizatorzy imprezy nie są w stanie odpowiadać za poglądu uczestników imprezy. Tak działają załgane media głównego nurtu…, a masy przyjmują wszystko bez refleksji.

Źródło: Dziennik Narodowy

Posłuchaj także:

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. goj mówi

    Mnie szczególnie uderzyły te masy mówiące o świetnym materiale Superwizjera. Co tam było świetnego? Manipulacja rodem z Korei Północnej? „Dziennikarze” TVN są szkoleni chyba przez samego Kim Dzong Una.

  2. Andrzej, zwykły mieszkaniec tego kraju mówi

    A dla czego tylko milion zł odszkodowania? Utrata dobrego imienia nie jest przeliczalna na pieniądze, to przynajmniej kwota odszkodowania powinna być bolesna dla szkalującego. Milion zł. kary dla TVN tylko go połaskocze, a nie zaboli. Co najmniej 30 milionów na jakiś patriotyczny cel i niech się bujają. Welmanka pracownica TVNu bez zastanowienia naraziła na wydatek 0.5 miliona od osobę prywatną. Firma może wypłacić więcej.

  3. Robert mówi

    Zespół działań skupionyh i ukierunkowanych w celu osiągnięcia ultraliberalnego i zlaicyzowanego panstwa w scisłym zwiazku krajów podległych ponadnarodowemu prawu,pod dyktando zydowskich bankierów w strukturach dominujacego hegemona USA,COŚ wiekszego i potezniejszego niż Chiny

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.