Postkomunistyczna „Polityka” w panice: zwolennicy ekshumacji w Jedwabnem nabrali wiatru w żagle

Jedwabne pomnik/ fot. youtube
7

Wiceprezes IPN, prof. Krzysztof Szwagrzyk oświadczył kilka dni temu, że ekshumacja w Jedwabnem powinna zostać doprowadzona do końca. Te słowa musiały wywołać panikę wśród Żydów i wszystkich fanów tez forsowanych przez Jana T. Grossa. Nożyce odezwały się w postkomunistycznej „Polityce”, której publicysta Krzysztof Burnetko histeryzuje na wysokim C.

„W takiej atmosferze zwolennicy ekshumacji szczątków pomordowanych w Jedwabnem musieli nabrać wiatru w żagle. A są wśród nich nie tylko skrajni prawicowi nacjonaliści, by nie rzec: faszyści czy pseudonaukowcy, głoszący tezy o kolaboracji Żydów z Niemcami podczas okupacji, lecz także wielu rodaków, szczerze wierzących w moralną nieskalaność narodu polskiego. Nic dziwnego, że dr Szwagrzyk przyłączył się do tego chóru. Ma za sobą na dodatek majestat urzędu. IPN (i wpływowi w nim luminarze PiS, chociażby Ryszard Terlecki) nie zważa ani na tradycję, ani na logikę, ani na względy prawne, ani na uczucia Żydów, ani w końcu na nieuniknione reperkusje międzynarodowe tego pomysłu (oczywiste zwłaszcza po ostatnim skandalu z ustawą ograniczającą swobodę badań nad Holokaustem)” – pisze Burnetko w artykule pt. „Ekshumacja w Jedwabnem od nowa? To na rękę PiS”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Boją się tej ekshumacji jak diabeł święconej wody. To oznacza, że trzeba ja przeprowadzić natychmiast. Czy „dobra zmiana” zdobędzie się na odwagę, czy też nadal będzie uginać się przed bezczelnością rabina Schudricha i wrzaskiem osób pokroju Krzysztofa Burnetki?

Źródło: polityka.pl

Przeczytaj też

TYLKO U NAS! Polskie władze NADAL blokują ekshumację w Jedwabnem. Pismo dr Ewy Kurek do ministra Ziobry

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Przemek mówi

  Najbardziej to sie boi ponownej ekshumacji w Jedwabnem Jaroslaw Kaczyński. To jego brat wstrzymal ekshumacje.I co bedzie jak sie okaze ze przez l.Kaczyńskiego żydzi nas grilowali. i ludzie zaczna sobie zadawać
  pytanie co on robi na Wawelu.

 2. jacek mówi

  żadna Dobra Zmiana nie przeprowadzi ekshumacji, przecież to są żydowskie sługusy…

  1. julie mówi

   Dobra zmiana ! Masz racje to wszystko sa zydzi ! Po prostu pustynne szczyle !

 3. Spostrzegawczy mówi

  Będzie Wolna Polska – będzie ekshumacja .

 4. goj mówi

  Dla lewicy nielogiczne jest, że podczas holokaustu Niemcy mordowali Żydów. Za to zupełnie logiczne jest dla nich, że Niemcy napadli na Polskę, dali Polakom broń i Polacy zaczęli strzelać do Żydów, a nie do Niemców i to pomimo tego, że Niemcy oznajmili tym Polakom, że zginą w drugiej kolejności… tak, to jest dopiero logiczne!

 5. nacjonal. mówi

  Czy Kaczyński wstrzymał ekshumację w Jedwabnem z powodu odnajdywania śladów,które wskazywały na całkowitą niemiecką zbrodnię?.

  …jeśli tak,to chłop se przechlapał,że i Wawel mu nie pomoże.

 6. Hammurabi mówi

  Za to pośród drani i kanalii tworzących żydoprawdę, jest MSZ Izraela. Jeśli do ekshumacji w Jedwabnym i wszędzie tam, gdzie to będzie konieczne i wykonalne nie dojdzie, będzie dowodem na ukrywanie intencje kolejnych „polskich” tylko z nazwy rządów.
  Do łopaty zaś, koniecznie zatrudnić należy schudricha, danielsa, grossa, michnika, bruneta, stolę, cywińskiego, gowina, grabowskiego i innych sk…synów.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.