Postępowa tolerancja w pigułce: zakaz wjazdu do Kanady dla ojca Rydzyka

ojciec Rydzyk/ fot. screen
7

Oto tzw. postępowa tolerancja w pigułce: były minister i wicepremier prowincji Alberta domaga się od władz Kanady wydania zakazu wjazdu dla ojca Rydzyka. 49-letni Thomas Lukaszuk, syn polskich imigrantów, zarzuca redemptoryście posługiwanie się mową nienawiści.

– W Kanadzie jesteśmy otwarci na tematy wiary, wolności osobistych i praw człowieka, jednak ta wymiana poglądów musi być pełna szacunku i obejmująca wszystkich. Niestety komentarze ojca Rydzyka i jego gości radiowych często mają oparcie w nietolerancji. Moim zdaniem w niektórych przypadkach wyraźnie przechodzą w mowę nienawiści. Przekazałem cytaty ojca Rydzyka oraz niektórych gości Radia Maryja kanadyjskiemu ministerstwu spraw zagranicznych, a także kilku organizacjom zajmującym się mową i aktami nienawiści – informuje były polityk.

Lukaszuk zadeklarował też, że postara się pomóc w dostarczeniu do papieża petycji w sprawie „ukrócenia politycznej działalności ojca Rydzyka”, pod która podpisało się 90 tys. osób. – Będąc w Europie sam mogę poprosić o audiencję w celu przekazania tej petycji. Równie efektywne może też być przekazanie jej na ręce kanadyjskiego kardynała Thomasa Collinsa, którego znam osobiście i poproszenie go, aby przekazał ją papieżowi. Mogę jednocześnie przekazać kopię tego dokumentu na ręce Luigiego Bonazziego, nuncjusza apostolskiego w Kanadzie – powiedział Lukaszuk w rozmowie z Onetem.

Polacy nie muszą ubiegać się o wizy do Kanady, ale w niektórych przypadkach urzędnicy mogą odmówić Polakowi wpuszczenia go na teren tego kraju. Czy taki zakaz zostanie wydany w przypadku ojca Rydzyka, którego na cel wziął „postępowy” obrońca praw człowieka?

Źródło informacji i cytatów: onet.pl

Przeczytaj też:

„Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż mieści się wiele zła”! Kącik kom-kultury (8)

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  Pewnie spodziewa się nagrody… ciekawe tylko od kogo…;).

 2. KID mówi

  To dowod wielkiej wartosci i skutecznosci mediow ojca Rydzyka. Nic dziwnego, ze nie podoba sie Ukraincom z Alberty (najwiekszego skupiska U. w Kanadzie) – pogrobowcom UPA. Bo trzeba pamietac, ze kombatanci SS Galizien wlasnie w Kanadzie znalezli schronienie. Proby pociagniecia ich do odpowiedzialnosci (komisja sedziego S. Deschenes) spelzly na niczym, bo opisy bestialskich mordow zostaly uznane za niewiarygodne.

 3. George mówi

  O. Rydzyk od dawana wywołuje paroksyzmy nienawiści u wszelkiej maści lewaków, sexzboków i żydów. Ta akcja w Kanadzie to jedynie ciąg dalszy tego zjawiska, bo przecież Kanada jest rządzona przez lewactwo najgorszego autoramentu.

 4. Grzegorz mówi

  Lukaszuk – właściwe Łukaszuk. Nie muszę chyba nikomu udowadniać, że nazwiska z końcówką „-uk” bardzo często mają etymologię ukraińską.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.