„Pośród wielu ujemnych cech lewactwa najbardziej wydatną jest głupota.” Nie żyje prof. Bogusław Wolniewicz

Należał do najwybitniejszych umysłów polskiej prawicy

8
SKLEP-WPRAWO.PL

W wieku 89 lat odszedł do wieczności wybitny polski filozof i publicysta prof. Bogusław Wolniewicz. Polskiej opinii publicznej dał się poznać jako bezkompromisowy obrońca cywilizacji łacińskiej oraz demaskator głupoty saloniku lewicowo-liberalnego. Pośród wielu ujemnych cech lewactwa najbardziej wydatną jest głupota – powiedział prof. Wolniewicz.

Bogusław Wolniewicz urodził się w 1927 roku w Toruniu. Przez wiele lat pracował w Katedrze Filozofii Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku, a potem na Uniwersytecie Warszawskim. Był tłumaczem i komentatorem Ludwiga Wittgensteina. Był profesorem znanym na całym świecie. Przemawiał na katedrach Uniwersytetu w Chicago, w Bostonie, Uniwersytecie Cornella, W Cambridge, Leeds i Moskwie. Tytuł profesora otrzymał w 1990. Współpracował z prof. Jerzy Robertem Nowakiem i wspólnie demaskowali propagandę mającą na celu przypisanie Polakom współpracy z nazistami, pogrom w Jedwabnem i Kielcach. Profesor Bogusław Wolniewicz ostro krytykował łgarstwa Jana Tomasza Grossa.

W 2009 wszedł w skład Komitetu Obrony Dobrego Imienia Polski i Polaków zainicjowanego przez prof. Jerzego R. Nowaka. Od 2014 przygotowywał wykłady dotyczące m.in. islamu etyki oraz filozofii dla kanału Głos Racjonalny w serwisie YouTube. W ostatnim, opublikowanym trzy tygodnie temu filmie mówił o o ważkim zagadnieniu: jak parszywieje Unia Europejska i czyimi siłami? Refleksja jest potrzebna natychmiast, by nie obudzić się z wyznaniem niegdysiejszego kanclerza Niemiec Helmuta Schmidta w uszach i głowie.

Bez dwóch zdań, wraz ze śmiercią prof. Bogusława Wolniewicza, polska myśl prawicowa straciła jednego z najbystrzejszych umysłów, człowieka, który w iście naukowy i racjonalny sposób potrafiła demaskować lewicowe brednie i stawać w obronie Ojczyzny.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. MARCIN mówi

    WSTYD BY INTERNET NIE DUDNIŁ Z POWODU ODEJŚCIA,I ZAKOŃCZENIA SWOJEJ WALKI O WOLNĄ NIEPODLEGŁĄ POLSKĘ TAK WYBITNEGO UMYSŁU-RODACY ODSZEDŁ PRAWY NIEZŁOMNY I NIE POKONANY POLAK.OSOBIŚCIE BĘDĘ WYWIESZAŁ FLAGĘ POLSKI W DNIU JEGO ŚMIERCI

  2. Claire mówi

    Umarl wielki Polak, a wraz z nim czastka mnie. Na zawsze pozostanie w moim sercu.

  3. jacek mówi

    Prawoskrętny.Tak określał siebie pan profesor,z którym kilka razy miałem przyjemność dyskutować.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.