Posłuszny władzy? Cenckiewicz nie podpisze listu w obronie Ewy Stankiewicz. „Nie wspieram jej ataków na ministrów”

Sławomir Cenckiewicz i Ewa Stankiewicz / Fot. YouTube
18

Program Ewy Stankiewicz „Otwartym tekstem” został zdjęty z ramówki telewizji Republika. Powodem były niewygodne pytania, które dziennikarka zadała ministrowi Piotrowi Naimskiemu. W obronie Stankiewicz wystosowano list-apel, pod którym podpisało się kilkudziesięciu nauczycieli akademickich, publicystów i działaczy społecznych. W jej obronie nie stanie Sławomir Cenckiewicz, bo – jak twierdzi –  „nie wspiera ataków na ministrów”.

– Dowiedziałem się że ktoś mnie dopisał do tego apelu i akcji! Kategorycznie temu zaprzeczam! Niezależnie od szacunku jakim darzę Ewę Stankiewicz nie wspieram jej ataków na ministrów Macierewicza i Naimskiego sugerujących ich udział w jakimś spisku przeciw Polsce – czytamy we wpisie Sławomira Cenckiewicza.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W apelu w obronie Stankiewicz czytamy:

Ewa Stankiewicz od wielu lat udowadnia, że troskę o Polskę i niezależność poglądów stawia ponad osobiste korzyści. Marginalizacja i wykluczenie z głównego obiegu medialnego to sprawdzone sposoby na pacyfikację niepokornych dziennikarzy. Teraz ta metoda została zastosowana w telewizji prywatnej, zaliczanej do tzw. Strefy Wolnego Słowa, co budzi tym większe oburzenie.

Telewizja Republika przechodzi właśnie test wiarygodności. Domagamy się przywrócenia na antenę programu „Otwartym tekstem”, emisji zablokowanego przez Prezesa Zarządu TV Republika Tomasza Sakiewicza odcinka oraz zagwarantowania wolnej od politycznych nacisków pracy redaktor Ewy Stankiewicz.

Domagamy się we wszystkich mediach, a przede wszystkim tych patriotycznych, przestrzegania wolności słowa oraz swobody dziennikarza w dociekaniu i przedstawianiu prawdy.

„Zerwę program!”

Program Ewy Stankiewicz został zdjęty po wyemitowaniu zapowiedzi odcinka z ministrem Piotrem Naimskim, który był pytany przez dziennikarkę o konsekwencje „zielonego ładu”. Naimski krzyknął: „Zerwę Pani ten program”.

Gdzie ten atak?

Po zdjęciu całego programu z anteny, Stankiewicz napisała, że w odcinku z Naimskim poruszono kilka innych newralgicznych kwestii. Poruszyła sprawę samego Naimskiego i Macierewicza, co Cenckiewicz uznał za „atak na ministrów”.
Jak to możliwe, że Baltic Pipe buduje Oleg Deripaska (Rasperia, 27% Strabagu), słup Putina, w 2010 roku właściciel zakładów w Samarze, który remontował rozerwanego później eksplozjami Tupolewa z Prezydentem PL na pokładzie – po zdjęciu programu z anteny pytała Ewa Stankiewicz. – Moim zdaniem wielomiliardowe kontrakty dla Strabagu-Rasperii-Deripaski w Polsce są możliwe dzięki wieloletniemu zaniechaniu odpowiednich organów, w tym przede wszystkim obowiązku wpisania Deripaski na listę podmiotów wysokiego ryzyka w rekomendacjach Raportu podkomisji z badania katastrofy, który powinien być opublikowany przez Macierewicza co najmniej 4 lata temu. Blisko już 6-letnim medialnym opowieściom o Smoleńsku towarzyszą w badaniu tej zbrodni podstawowe zaniechania działań o wadze prawnej – wskazała.

Panie Cenckiewicz, gdzie jest atak ze strony Ewy Stankiewicz? Czy nie mieści się w Pana głowie, że dziennikarka wykonuje swoją pracę, poruszając także te kwestie, które są niewygodne dla ekipy rządzącej? W czym przejawia się Pana naukowa niezależność, skoro zamiast stanąć w obronie dziennikarki poruszającej niewygodne dla władzy tematy, staje Pan po stronie… władzy? Czy zatem Ci, którzy mówią o Panu jako „pisowskim profesorku”, mają po prostu rację?

Przeczytaj:

TV Republika wycofała program Ewy Stankiewicz o samobójczej polityce energetycznej rządu. Naimski: „Zerwę Pani ten program” [WIDEO]

Minister zagroził, że „zerwie jej program”. „Otwartym tekstem” zupełnie znika z anteny Telewizji Republika. Stankiewicz ujawnia nowe fakty!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Kwal mówi

  Osobiście nigdy nie ufałem Cenckiewiczowi. To typowy schizofrenik jakich dzisiaj wielu. Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek…. Wiele spraw za jego sprawą z IPN-u nie wyszło na jaw…

 2. MAREK mówi

  Gdy nadchodzi czas próby i trzeba stanąć po stronie dobra lub zła oraz kłamstwa, cenzury lub prawdy, dowiadujemy się, z jakim człowiekiem mamy do czynienia. Cenckiewicz jednoznacznie stanął po stronie zła, kłamstwa i cenzury!

 3. Zbigniew mówi

  „Baltic Pipe buduje Oleg Deripaska (Rasperia, 27% Strabagu), słup Putina,”

  strabag jest wszedzie i przejmuja czesc dotacji z UE jakis Deripaska, no i te niby dotacje sa wazniejsze niz suwerennosci Polski i zarobki Polkow – niech zgadne z jakiego pochodzenia jest ten Diepraska

 4. Repatriant mówi

  tak na 99% ten diepraska to żyd 1-ej kategorii; @cyckiewicz, tu nie chodzi o jakieś teorie spiskowe, tylko o cenzurę, o to, że polityk może jednym słowem zablokować dziennikarkę, nie chce dyskursu, znaczy, że się boi i jest coś na rzeczy; cyckiewiczowi oczy zarosły mamoną, zresztą nie po raz pierwszy, jako historyk sprzedał się i jest skończony – nie wierzcie mu za grosz

 5. Marek mówi

  Tak naprawdę nie wiadomo, czego dotyczyło owo „zerwę pani ten program”, bo znamy tylko zmontowany zwiastun. Wolałbym najpierw materiał obejrzeć, zanim poddam go ocenię…

 6. szalom mówi

  By się nie ogłupiać nie czytajmy historyków pilnujących półki z konfiturami. Oni wespół – zespół z Grossem, Grabowskim, Engelking, Hartmanem, Blumschtajnem i (Willchstajnem) naszą historię piszą.

 7. verizanus mówi

  A kto stanął po stronie Jacka Międlara jak go nie chcieli przyjąć do stowarzyszenia dziennikarzy i jak zaczęli go nachodzić z ministerstwa prawy czy jakoś tak? ;).

 8. Rebih mówi

  Przykre. Ale postawa Cenckiewicza odzwierciedla po prostu upadek moralny PiS-u. Tonący w korupcji, upaprany ludobójstwem PiS i jego funkcjonariusze od Sakiewicza i Kurskiego nie wyobrażają sobie, by ktoś mogł zadawać im niewygodne pytania. Oni są wielcy i koniec! Jeśli robią coś nie tak, jeśli kłamią, kradną czy mordują to tylko „pro publico bono”. Tyle że szaraki nie potrafią zrozumieć wielkich zamierzeń i wielkich czynów geniuszy z PiS-u, którym przewodzi „geniusz Karpat” J. Kaczyński oraz mniejszy geniusz, „geniusz Sudetów” M. Morawiecki. Nie wszystkim jednak odpowiada dziennikarstwo zredukowane do pisania peanów ku czci. Pospieszalski i Stankiewicz są tu przykładami.

 9. Krzesimir mówi

  Tak samo Cenckiewicz zaatakował Tomasza Greniucha, którego pis wywalił z wrocławskiego IPN, wypominał mu młodość i jego działalność w ONR. Już nie wspominając o jego ataku na Jacka Międlara.

 10. MM mówi

  @Krzesimir

  I słusznie. Hajlowanie, wspieranie nazistowskich kapel, czy komentarze chwalące SS-manów, dokonywane przez dra Greniucha kilka lat temu (a nie w czasach młodości) dyskwalifikują go z pełnienia jakichkolwiek funkcji w IPN. A Jacek Międlar potrzebuje pomocy, co by poradzić sobie z agresją i nienawiścią, faktycznie, nie ma co go atakować, trzeba zapewnić mu pomoc.

 11. MM mówi

  @Rebih

  PiS „upaprany ludobójstwem”? Nieźle. Mówisz o ofiarach Covid (w większości), a więc epidemii, która zdaniem twoich ziomków nie istnieje? Albo o ofiarach paraliżu służby zdrowia przez chorych na Covid, a więc chorobę, która zdaniem twoich ziomków nie istnieje? To głąby odrzucające rzeczywistość odpowiadają za te wszystkie zgony.

  P.S. Pospieszalski? To ten co pajacował na imprezach organizowanych przez „człowieka-jaszczura” Olszańskiego? Jakich ty śmiesznych ludzi, rebih, oglądasz.

 12. Zenek mówi

  Nikomu nie można ufać. Nie wierzymy nikomu, nie wierzymy w nic. Obserwujemy fakty i wyciągamy wnioski.

 13. Wojtek mówi

  Cenckiewicz „atakował” Wałęsę. Prezydenta.

 14. Shadow mówi

  Ktoś x lat temu napisał, że wyjdą przy okazji na jaw komunistyczne korzenie Cenckiewicza, a właściwie działalność jego ojca. Czyli czym skorupka…… . Wtedy nie chciałam temu wierzyć, teraz po kilku niechlubnych wpadkach zmieniłam zdanie.

 15. W K mówi

  ,,Kategorycznie temu zaprzeczam!” XD

 16. kamuflarz mówi

  ciekawi mnie bardzo czemu apelu nie podpisał Witold Gadowski? Mam podejrzenia, że to też koncesjonowany dziennikarz PISu.

 17. arek mówi

  Tv Republika to tv tego grubasa Sakiewicza ktory gdyby tylko mogl wlazlby kaczemu do tylka bez mydla. Kiedyś to ogladalem teraz kiedy 80% podawanych tam informacji mija sie z prawda nie ma sensu.

 18. Ewa-Maria mówi

  Sakiewicz wisi na klamce kaczystów dlatego tak się utuczył. Hipokryzja ich sięga zenitu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.